Co zrobić z owocami z kompotu wigilijnego?

Co zrobić z owocami z kompotu wigilijnego? Wigilia to czas smacznych potraw. Zwykle, można dzięki niej, zjeść posiłki, których często nie jadło się cały rok. Problemem mogą być te rzeczy, które po samej wigilii zostają. Aby się nie zmarnowały, warto takiemu jedzeniu nadać drugie życie.

Co zrobić z owocami z kompotu wigilijnego?

Jak wykorzystać owoce z wigilijnego kompotu? Owoce z kompotu wigilijnego, to często ten typ jedzenia, który może po wigilii ulec zmarnowaniu. Duża część osób, zwyczajnie pozbywa się tych owoców, co może okazać się dużym błędem, ponieważ istnieją sposoby, na zrobienie z nich bardzo dobrych dań.

Zwykle, wspomniany kompot powstaje z tzw. suszu, czyli wybranych, oraz wysuszonych owoców. Okazuje się, że suszone owoce z kompotu świetnie spełnią swoje przeznaczenie, jako konfitury. Mogą być one bardzo dobrym dodatkiem do naleśników, ryżu, owsianek, czy gofrów. Należy jednak pamiętać, aby przed ich stworzeniem, poddać je lekkiemu zamrożeniu. 

Zobacz też: Mrożenie karpia: Czy można mrozić karpia i na jak długo?

Czy można zrobić ciasto z owocami z kompotu wigilijnego?

Ciasto z owoców z kompotu wigilijnego, czy jest to możliwe? Jak się okazuje, jak najbardziej, a skutki podjęcia się zrobienia takiego wypieku, mogą być bardzo zadowalające.

Jak wykorzystać owoce z suszu? Jednym z pomysłów, może być piernikowo-kakaowe ciasto z suszu wigilijnego. Nie jest ono trudne do wykonania, a jeśli chodzi o składniki, może się okazać, że większość z nich znajduje się już w domu. Również jak w przypadku konfitur, warto zamrozić na jakiś czas owoce, pozbywając się wcześniej zbędnych resztek płynu. Im większa różnorodność samych owoców, tym ciasto wyjdzie lepsze.

Wszystko, co należy zrobić, to w pierwszym etapie, zblendować owoce z kompotu z suszu. Dopuszczalne jest pozostawienie drobnych kawałków owoców. Następnie, dodaje się dany susz, do reszty składników ciasta. Następnie, wystarczy przelać wszystko do odpowiedniej foremki, i piec w 175 stopniach przez 50 minut. Na końcu, należy dać ciastu trochę się ostudzić. Na koniec, wystarczy polać ciasto rozpuszczoną czekoladą, oraz jeśli ktoś lubi kokosa, można posypać wiórkami. Wystarczy jeszcze wsadzić całe ciasto do lodówki, a na następny dzień, będzie się łatwo kroiło. Jeśli nikt w rodzinie nie ma ochoty na ciasto i zastanawiasz się co zrobić z owocami z kompotu wigilijnego, zawsze można wykonać kokosowe trufle. 

Sprawdź: Jakie są potrawy wigilijne? Poznaj listę tradycyjnych potraw wigilijnych

Rodzice pytają co zrobić z owoców z kompotu wigilijnego:

Jak wykorzystać suszone owoce z kompotu wigilijnego?

Jak wykorzystać susz z kompotu? Istnieje na to kilka sposobów. Przede wszystkim, można wykonać z nich smaczne konfitury, nadające się do naleśników, placków, czy zwyczajnego pieczywa. Oprócz tego można wykonać pyszne wypieki. Podany przykład ciasta kakaowego, oraz kokosowych trufli, to jedynie garstka pomysłów, jakie można zrealizować. Należy pamiętać, o zamrożeniu owoców, przed pracą nad nimi. 

Jak przechowywać kompot z suszu?

To, zależy tak naprawdę od kwestii gustu. Istnieje grupa, która woli wypić ciepły napój, co oznacza ugotowanie go, zaraz przed wigilią. Inni, wolą wersję schłodzoną, która gotowana jest dzień wcześniej, następnie przechowywana jest w lodówce. Poleca się, przed schłodzeniem, wlać kompot do odpowiedniego pojemnika, chociażby karafki. 

Dodaj komentarz

Planowanie ślubu oraz wesela

Ślub i wesele w niedzielę

Coraz częściej spotykam się wśród znajomych i nie tylko z przyjęciami weselnymi organizowanymi w niedzielę. Zaczęło mnie zastanawiać, czemu tak wzrosła ilość “niesobotnich” wesel i jakie są zalety oraz wady...

Czytaj dalej →
Niemowlę, Pielęgnacja niemowląt

Test pieluszek jednorazowych

Dada, Pampers, Baby Dream, Toujours? Wpis o wyprawce noworodka oraz ten z porównaniem Dady i Pampersa sprawił, że zacząłem przeglądać różne testy pieluszek. Bliżej mi do praktyka niż teoretyka. Postanowiłem...

Czytaj dalej →
Rodzice

Kalendarz szczepień + analiza SWOT

We wpisie o wizycie pielęgniarki środowiskowej wspomniałem o szczepieniach dla niemowląt i wyborze programu, który nas czeka.   Trzy programy szczepień dla dzieci W czasie swojej wizyty pielęgniarka pokazała nam...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo