Czy 2 stycznia są otwarte sklepy?

Czy sklepy są otwarte 2 stycznia? W jakich sklepach będziemy mogli zrobić zakupy w sobotę 2 stycznia 2021 roku? Sprawdzamy jakiego rodzaju handel będzie dozwolony. Sprawdź, czy 2 stycznia jest otwarty Empik, Castorama, Media Markt oraz sklepy dla najmłodszych typu Smyk i Bartek.

Tegoroczna przerwa świąteczna ułożyła się pomyślnie. Przy odpowiednio zaplanowanym urlopie można było liczyć na całkiem długi wypoczynek. Niestety dobiega on końca. Tak się jednak złożyło, że tuż po Nowym Roku, czyli 2 stycznia rozpoczyna się weekend. Musimy jednak pamiętać, że nadal trwa kwarantanna narodowa. W związku z tym pojawia się wiele pytań, dotyczących tego jakie sklepy są otwarte 2 stycznia.

Czy 2 stycznia są otwarte sklepy?

Pomimo tego, że sobota 2 stycznia wypada między dwoma wolnymi od handlu dniami (Nowym Rokiem i niedzielą niehandlową), to jest ona dniem handlowym. Gdyby nie kwarantanna narodowa, to zakupy 2 stycznia zrobilibyśmy tak, jak w dzień powszedni. W 2021 roku jednak 2 stycznia będzie wyglądał inaczej niż do tej pory.
Przypomnijmy, że według nowych obostrzeń, które obowiązują do 17 stycznia otwarte mogą być tylko:

  • sklepy spożywcze,
  • sklepy z książkami i prasą,
  • drogerie,
  • apteki,
  • wolnostojące wielkopowierzchniowe sklepy meblowe.

Pozostałe sklepy pozostaną zamknięte nie tylko 2 stycznia, ale do zakończenia kwarantanny narodowej, czyli conajmniej do 17 stycznia. Wśród sklepów, które podlegają zakazowi handlu są przede wszystkim sklepy odzieżowe. W tym także lumpeksy, czyli miejsca, w których sprzedaje się odzież używaną.

Czy Biedronka, Lidl i Auchan będą czynne 2 stycznia?

Tak, sklepy sieciowe typu Biedronka, Lidl i Auchan będą otwarte w sobotę. Sieć sklepów Biedronka dodatkowo przedłużyła godziny otwarcia swoich placówek. W komunikacie prasowym sieci czytamy, że w sobotę 2 stycznia blisko 2000 sklepów będzie pracować co najmniej do godz. 23.

Czy Empik jest otwarty 2 stycznia?

Tak, Empik między innymi zajmuje się sprzedażą książek oraz prasy. W związku z tym jest zwolniony z zakazu handlu w czasie kwarantanny narodowej. Oznacza to, że 2 stycznia możemy zrobić zakupy w Empiku.

Czy Ikea i Castorama jest otwarta 2 stycznia?

Tak, zarówno Ikea, jak i Castorama oraz Leroy Merlin to wielkopowierzchniowe sklepy zajmujące się sprzedażą między innymi mebli. One, podobnie jak Empiki, zwolnione są zatem z zakazu handlu.

Czy osiedlowe sklepiki będą czynne w sobotę?

Przez fakt, że sobota 2 stycznia wypada między dwoma dniami wolnymi od handlu i wiele osób wzięło na ten czas urlop, może się złożyć, że część sklepików osiedlowych będzie zamkniętych.

Czy sklepy z odzieżą dziecięcą (typu Smyk, Bartek) będą otwarte?

Sklepy z odzieżą dla dzieci, podobnie jak z tą przeznaczoną dla dorosłych podlegają zakazowi handlu, który obowiązuje w czasie kwarantanny narodowej. Oznacza to, że zakupy w Smyku lub Bartku zrobimy najwcześniej po 17 stycznia.

Nie odkładaj zakupów na niedzielę

Jeżeli chcesz zrobić zakupy, to bezpieczniej będzie, jeśli do sklepów udasz się 2 stycznia. Przypominamy, że niedziela 3 stycznia jest niedzielą niehandlową. W 2021 roku jedynie 7 spośród 52 niedziel w roku, a najbliższa niedziela handlowa wypada 31 stycznia.

Znamy już więc odpowiedź na pytanie “Czy 2 stycznia są otwarte sklepy?”. Tak, sklepy są otwarte 2 stycznia, ale nie wszystkie. Niektóre z nich obowiązuje zakaz handlu związany z kwarantanną narodową.

Dodaj komentarz

Sennik

Sennik – włosy

Oglądanie włosów we śnie jest uważane za odzwierciedlenie stanu psychicznego albo fizycznego śniącej osoby. Włosy są również symbolem siły i energii, a także obrazem duszy. Sennik: włosy Sennik mówi, iż...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general