Dąbrowa Górnicza. Ojciec przydusza dziecko, matka tylko się przygląda. Wszystko relacjonowali na TikToku

Do wstrząsającego zdarzenia doszło w minionym tygodniu na Śląsku. Miejsce wydarzeń to Dąbrowa Górnicza – ojciec przydusza siedmioletnie dziecko, a matka nie reaguje i nie pomaga chłopcu. Para nagrywała wszystkie swoje poczynania i na bieżąco udostępniała je w mediach społecznościowych. Na rozpaczliwe wołania syna o pomoc matka reaguje przerażającymi słowami: “może w końcu będzie święty spokój”. Sprawę zgłoszono na policję, siedmiolatek trafił do rodziny zastępczej. Rodzicom-patostreamerom grozi osiem lat więzienia.

Dąbrowa Górnicza: ojciec przydusza dziecko, matka nie reaguje. “Będzie święty spokój”

Szokujące nagranie trafiło kilka dni temu na jeden z portali społecznościowych. W filmie widać, jak ojciec przydusza siedmioletniego syna, a matka chłopca spokojnie przygląda się całej sytuacji. Dziecko rozpaczliwie krzyczy i wzywa matkę na pomoc, a wtedy z jej ust padają przerażające słowa, że “może w końcu będzie święty spokój”. Kobieta reaguje dopiero w momencie, gdy siedmiolatek zaczyna mieć problemy z oddychaniem. Wówczas bierze go na kolana, masuje plecy i gorączkowo wdmuchuje mu powietrze do ust – dopiero chwilę później chłopiec znów normalnie łapie powietrze. Maluch jest bardzo wystraszony i rozpaczliwie płacze.

Całe zdarzenie rodzice relacjonowali na żywo na swoim koncie na TikToku. Jeden z internautów, który trafił na nagranie, postanowił interweniować i zawiadomił Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, a ten natychmiast zgłosił sprawę na policję. Niestety okazało się, że to nie pierwszy przypadek przemocy w tym domu.

Zadzwoniła do nas osoba, która poinformowała nas o tym, że na Tok Toku jest prowadzona relacja, że ojciec przydusza swoje dziecko. Zadzwoniliśmy na policję, która interweniowała. Okazało się, że to nie była odosobniona sytuacja. To rodzina tak zwanych patostreamerów, która taką działalność prowadzi już od półtora roku.Konrad Dulkowski z Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, cytat za Polsat News

Zobacz: Energetyki od 18 lat – od kiedy zakaz może wejść w życie? W Sejmie jest już projekt w tej sprawie

Rodzice usłyszeli zarzut znęcania

Funkcjonariusze zareagowali błyskawicznie i jeszcze w czwartek, 16 marca, chłopca odebrano rodzicom i umieszczono w rodzinie zastępczej, gdzie jest bezpieczny. W piątek sprawą zajęła się prokuratura i rodziców siedmiolatka aresztowano. Podczas przeszukania mieszkania policjanci zabezpieczyli wszystkie sprzęty elektroniczne, które zostaną dokładnie sprawdzone w celu ustalenia, czy są tam inne materiały potwierdzające przemoc.

Postawiliśmy im zarzuty znęcania się psychicznego i fizycznego nad osobą nieporadną ze względu na wiek, to zarzut z artykułu 207 § 1a. Kodeksu karnego. prok. Waldemar Łubniewski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu, wypowiedź dla Faktu

Za znęcanie grozi kara od sześciu miesięcy do ośmiu lat więzienia. Para trafiła pod policyjny dozór i otrzymała zakaz publikacji jakichkolwiek treści w mediach społecznościowych. Nagranie udostępniło Biuro Obrony Praw Dziecka na swoim koncie na Facebooku.

Sprawdź też:

Źródła:

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo