Długi weekend sierpień 2022. Jak najlepiej zaplanować wypoczynek?

Długie weekendy to coś, na co wszyscy czekamy z utęsknieniem. Dodatkowe wolne od obowiązków to zawsze przyjemna odmiana, tym bardziej jeśli wypada w miesiącach wiosenno-letnich, kiedy można przy okazji skorzystać z pięknej pogody. Kilka wydłużonych weekendów w tym roku za nami, ale kolejny nadejdzie już niebawem. Jak co roku, w sierpniu, obchodzić będziemy Święto Wojska Polskiego, które jest dniem wolnym od pracy. Tegoroczna uroczystość wypada w kalendarzu wyjątkowo korzystnie. Długi weekend sierpień 2022 – kiedy planować odpoczynek?

Długi weekend sierpień 2022

Co roku większość z nas z uwagą i z wyprzedzeniem spogląda do kalendarza, aby wiedzieć, jak planować urlop i kiedy spodziewać się najbliższej dłuższej przerwy od pracy. Święta państwowe, będące jednocześnie dniami ustawowo wolnymi od pracy to dobra okazja przede wszystkim na odpoczynek od codziennych stresów i obowiązków. Dodatkowe wolne można jednak z powodzeniem wykorzystać na krótkie wycieczki czy wyjazdy poza miasto. Dlatego ze szczególną niecierpliwością czekamy na te długie weekendy, które wypadają w miesiącach ciepłych, wiosną i latem.

Kilka udanych przedłużonych weekendów już za nami, ale kolejny szykuje się już wkrótce. Co roku 15 sierpnia obchodzimy uroczystości związane ze Świętem Wojska Polskiego. Jest to zawsze dzień oficjalnie, ustawowo wolny od pracy. W tym roku kalendarz ułożył się wyjątkowo korzystnie, ponieważ 15 sierpnia wypada w poniedziałek, co oznacza trzydniowy weekend. Osoby planujące urlop na drugą połowę sierpnia również mogą skorzystać na przedłużonym weekendzie i oszczędzić jeden dzień wolnego.

Zobacz: Gdzie najlepiej na egzotyczne wakacje?

Jak planować urlop w tym roku?

Niestety po 15 sierpnia na kolejny dłuższy weekend trzeba będzie trzeba jakiś czas poczekać – aż do listopada. Kolejne święto ustawowo wolne od pracy to 1 listopada, czyli Wszystkich Świętych. W tym roku będzie to wtorek, a zatem wystarczy wziąć urlop w poniedziałek, aby cieszyć się z wolnego i odpoczynku od pracy w sumie aż. przez cztery dni. Tegoroczny kalendarz jest pod względem długich weekendów wyjątkowo korzystny – następne święto państwowe, czyli 11 listopada (Święto Niepodległości), przypada na piątek, co oznacza trzydniowe wolne.

Pod koniec roku będziemy mieli okazję odpocząć jeszcze raz z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Oficjalne dni ustawowo wolne od pracy to 25 i 26 grudnia – w tym roku będzie to niedziela i poniedziałek.

Sprawdź też:

Dodaj komentarz

Strefa gości weselnych, Sukienki na wesele

Jesienne sukienki na wesele

Jesienne sukienki na wesele różnią się od letnich kolorystyką i długością rękawa. Sukienki na jesień Najważniejszą cechą odróżniającą sukienki na jesień od ich wiosennych odpowiedników jest zastosowana kolorystyka. Można powiedzieć,...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo