Do której będą otwarte sklepy w sylwestra? Poznaj godziny otwarcia sklepów w sylwestra

Okres przedświąteczny i końcówka roku to zawsze szczególnie intensywny czas. Przygotowania do Sylwestra zazwyczaj rozkładają się na kilka dni ze względu na pracę. Lepiej jednak nie odkładać zakupów na ostatnią chwilę 31 grudnia, ponieważ w większości sklepów obowiązują wówczas skrócone godziny funkcjonowania, aby pracownicy również mogli spokojnie rozpocząć świętowanie. Do której sklepy w sylwestra? Sprawdź godziny otwarcia sklepów w sylwestra 2021.

Najważniejsze w poniższym artykule:
 • Większość najpopularniejszych supermarketów jest czynna w sylwestra krócej niż normalnie - do 18:00 lub maksymalnie do 19:00.
 • Galerie handlowe w przeważającej części zamykają się jeszcze wcześniej, nawet o 15:00 czy 16:00.
 • Dłużej mogą pozostać otwarte Żabki czy Freshmarkety, ponieważ w ich przypadku decyduje właściciel konkretnego punktu.
 • Warto pamiętać, że przez całą dobę w sylwestra normalnie funkcjonują stacje benzynowe.

31 grudnia – sklepy otwarte w sylwestra

31 grudnia, czyli ostatni dzień w roku to data wyjątkowa. Żegnamy wówczas minione 12 miesięcy, dokonujemy podsumowań, snujemy plany i postanowienia na nowy roku. Noc z 31 grudnia na 1 stycznia zazwyczaj spędzamy na zabawie i spotkania w gronie znajomych, najczęściej na tzw. domówkach. Mimo że z wielu powodów jest to naprawdę wyjątkowy termin, to warto pamiętać, że nie jest to dzień ustawowo wolny od pracy. W sylwestra większość z nas normalnie zajmuje się swoimi obowiązkami zawodowymi.

W związku z tym, że sylwester nie jest oficjalnym świętem, tego dnia wszystkie sklepy i galerie handlowe z reguły funkcjonują, jednak w nieco skróconych godzinach. Jeśli zatem wybieramy się na imprezę, sami ją organizujemy lub zwyczajnie planujemy zakupy, lepiej nie odkładać wizyty w supermarkecie na ostatnią chwilę. Jeśli przyjdziemy za późno, możemy odbić się od drzwi. Pracownicy placówek handlowych również chcą przygotować się do sylwestrowych obchodów i dlatego wychodzą z pracy wcześniej niż w standardowy dzień.

Sprawdź: Najciekawsze przesądy sylwestrowe. Sprawdź co przynosi szczęście na Nowy Rok!

Do której otwarte sklepy w sylwestra 2021?

W zdecydowanej większości popularnych sklepów w sylwestra będą obowiązywały skrócone godziny otwarcia. Jeśli planujecie wizyty w butikach i sklepach odzieżowych w poszukiwaniu ostatnich sylwestrowych kreacji czy dodatków, lepiej zaplanować je na wcześniejsze dni. Większe galerie handlowe pracują tego dnia do 15:00 lub 16:00, nieliczne do 17:00. Nieco dłużej będzie można zrobić zakupy spożywcze – popularne sieci supermarketów zamykają się o 18:00 lub maksymalnie 19:00.

Godziny otwarcia sklepów w Sylwestra:

 • Lidl – do 19:00
 • Biedronka – do 19:00
 • Kaufland – do 18:00
 • Aldi – do 18:00
 • Auchan – do 19:00
 • Carrefour – do 18:00
 • Dino – do 18:00
 • Netto – do 18:00.

Jeśli jednak niespodziewanie okaże się, że przed rozpoczęciem przyjęcia brakuje np. szampana czy napojów, zawsze mogą nas uratować stacje benzynowe, które z reguły czynne są całą dobę. Do późnego wieczora mogą pozostać otwarte również niektóre punkty sieci “Żabka”, ponieważ o godzinach ich pracy decydują właściciele/franczyzobiorcy.

Biedronka: godziny otwarcia w sylwestra

Zarząd sieci sklepów Biedronka poinformował w oficjalnym komunikacie, zamieszczonym na stronie, że ich supermarkety będą w sylwestra pracowały krócej. 31 grudnia zakupy we wszystkich filiach Biedronki zrobimy tylko do godziny 19:00.

Święta Bożego Narodzenia oraz sylwestrowy wieczór to dwie szczególne okazje do spędzenia czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Klientów prosimy o takie zaplanowanie zakupów, żeby wszyscy, również nasi pracownicy mogli cieszyć się świętami oraz noworoczną zabawą.Paweł Włodarczyk, dyrektor makroregionu w sieci Biedronka

Żabki w sylwestra – godziny otwarcia

Mniejsze sklepy należące do sieci Żabka czy Freshmarket działają na nieco innych zasadach niż wielkie supermarkety. W ich przypadku nie ma jednej, odgórnie narzuconej godziny zamknięcia wszystkich punktów. Decyzja należy do właściciela konkretnej Żabki, czyli franczyzobiorcy. Część z nich z pewnością postanowi zamknąć sklep wcześniej, o 18:00 czy 19:00, ale mogą zdarzyć się również punkty, które pozostaną otwarte w standardowych godzinach, czyli nawet do 23:00.

Zobacz: Dni wolne od szkoły 2021/2022: Jak wygląda kalendarz tego roku szkolnego? Kiedy wypadają ferie i inne przerwy od zajęć?

Rodzice pytają o godziny otwarcia sklepów w sylwestra

Czy w sylwestra są otwarte sklepy?

Tak, większość sklepów powinna być tego dnia normalnie otwarta, ale będą pracować krócej niż w dni powszednie.

Jak są otwarte sklepy w sylwestra?

Zdecydowana większość sklepów zamyka się kilka godzin wcześniej niż normalnie. Popularne supermarkety pracują do 18:00 lub 19:00, a galerie handlowe do 15:00 albo 16:00.

Do której są otwarte sklepy w sylwestra?

Większość supermarketów zamyka się o 18:00 (np. Aldi) lub najpóźniej o 19:00 (np. Biedronka).

Godziny otwarcia biedronka w sylwestra?

Sklepy sieci Biedronka zostaną otwarte normalnie w godzinach porannych, ale zamkną się wcześniej niż zwykle – o 19:00.

Dodaj komentarz

Newsy, Zakupy, Sylwester i Nowy Rok

Czy 2 stycznia są otwarte sklepy?

W okresie świąteczno-noworocznym wiele sklepów, instytucji i urzędów funkcjonuje w nieco zmienionym trybie, nie tylko z powodu ustawowo wolnych dni, ale także dlatego, że część pracowników wykorzystuje urlop. Większość największych...

Czytaj dalej →
Ciąża, Badania w ciąży, Badania prenatalne

Badania prenatalne – Cena badań prenatalnych

Cena badań prenatalnych waha się w zależności od rodzaju zastosowanej procedury medycznej oraz czułości wykonywanego testu. Za najprostszy zabieg możemy zapłacić ok. 150 złotych, za najbardziej skomplikowany – nawet 2500....

Czytaj dalej →
Ciąża tydzień po tygodniu

18 tydzień ciąży

Gratulacje! Jesteś już w naprawdę daleko! Twoje dziecko rośnie jak szalone, a Ty coraz bardziej zaczynasz się cieszyć urokami ciąży, ponieważ już za Tobą jej pierwsze, ciężkie tygodnie. Większość uporczywych...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general