Do której będą otwarte sklepy w sylwestra? Sprawdź, czy sylwester to handlowa

Okres przedświąteczny i końcówka roku to zawsze szczególnie intensywny czas. Przygotowania do sylwestra zazwyczaj rozkładają się na kilka dni ze względu na pracę. Lepiej jednak nie odkładać zakupów na ostatnią chwilę 31 grudnia. Do której sklepy w sylwestra? Sprawdź godziny otwarcia sklepów w sylwestra 2023. Czy sylwester to handlowa?

Najważniejsze w poniższym artykule:
  • Większość najpopularniejszych supermarketów jest czynna w Sylwestra krócej niż normalnie - do 18:00 lub maksymalnie do 19:00.
  • Galerie handlowe w przeważającej części zamykają się jeszcze wcześniej, nawet o 15:00 czy 16:00.
  • Dłużej mogą pozostać otwarte Żabki czy Freshmarkety, ponieważ w ich przypadku decyduje właściciel konkretnego punktu.
  • Warto pamiętać, że przez całą dobę w Sylwestra normalnie funkcjonują stacje benzynowe.

31 grudnia – sklepy otwarte w sylwestra. Czy sylwester to handlowa?

31 grudnia, czyli ostatni dzień w roku to data wyjątkowa. Żegnamy wówczas minione 12 miesięcy, dokonujemy podsumowań, snujemy plany i postanowienia na nowy roku. Noc z 31 grudnia na 1 stycznia zazwyczaj spędzamy na zabawie i spotkania w gronie znajomych, najczęściej na tzw. domówkach. Mimo że z wielu powodów jest to naprawdę wyjątkowy termin, to warto pamiętać, że nie jest to dzień ustawowo wolny od pracy. W sylwestra większość z nas normalnie zajmuje się swoimi obowiązkami zawodowymi, chyba że 31 wypadnie akurat w niedzielę, tak jak w tym roku.

Jeśli chcemy załatwić ważne sprawy i zrobić zakupy na sylwestrową imprezę, lepiej nie zwlekać. 31 grudnia nie będzie niedzielą handlową, dlatego tego dnia zamknięte będą wszystkie supermarkety i galerie handlowe, a także większość mniejszych sklepów.

Sprawdź: Najciekawsze przesądy sylwestrowe. Sprawdź co przynosi szczęście na Nowy Rok!

Do której otwarte sklepy w sylwestra 2023?

Jeśli jednak niespodziewanie okaże się, że przed rozpoczęciem przyjęcia brakuje np. szampana czy napojów, zawsze mogą nas uratować stacje benzynowe, które z reguły czynne są całą dobę. Do późnego wieczora mogą pozostać otwarte również niektóre punkty sieci “Żabka”, ponieważ o godzinach ich pracy decydują właściciele/franczyzobiorcy. Otwarte w niedziele handlowe mogą być także lokalne sklepy, jeśli za ladą stanie właściciel.

Zobacz: Cisza nocna w sylwestra. Czy w sylwestra obowiązuje cisza nocna?

Żabki w Sylwestra – godziny otwarcia

Mniejsze sklepy należące do sieci Żabka czy Freshmarket działają na nieco innych zasadach niż wielkie supermarkety. Decyzja o godzinach otwarcia należy do właściciela konkretnej Żabki, czyli franczyzobiorcy. Część z nich z pewnością postanowi zamknąć sklep wcześniej, o 18:00 czy 19:00, ale mogą zdarzyć się również punkty, które pozostaną otwarte w standardowych godzinach, czyli nawet do 23:00.

Zobacz: Sylwester w domu – pomysły. Jak zorganizować sylwestra w domu?

Rodzice pytają o godziny otwarcia sklepów w Sylwestra

Czy w Sylwestra są otwarte sklepy?

W tym roku wyjątkowo będą zamknięte, ponieważ sylwester wypada w niedzielę niehandlową.

Jak są otwarte sklepy w Sylwestra?

Sylwester to niedziela niehandlowa, dlatego otwarte będą tylko lokalne sklepy i ewentualnie Żabki.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Newsy, Zakupy, Sylwester i Nowy Rok

Czy 2 stycznia są otwarte sklepy?

W okresie świąteczno-noworocznym wiele sklepów, instytucji i urzędów funkcjonuje w nieco zmienionym trybie, nie tylko z powodu ustawowo wolnych dni, ale także dlatego, że część pracowników wykorzystuje urlop. Większość największych...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Menu weselne

Jakie menu wybrać na swoje wesele? Muszą to być potrawy, które trafią w gusta wszystkich gości. Bo przecież świeże i smaczne dania to już pół sukcesu udanego wesela (no może...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Kameralne przyjęcie weselne

Kameralne obiady weselne tylko dla najbliższych również mają swoje zalety. Wcale nie musisz wynajmować sali weselnej na sto lub dwieście osób. Kameralne przyjęcia weselne w domu lub w ogrodzie miewają...

Czytaj dalej →
Turystyka

Cicha strefa bez dziecka w samolocie?

Kilka dni temu media związane z podróżami obiegła informacja, że kolejne linie lotnicze wprowadziły na pokładzie swoich samolotów tak zwane strefy bez dzieci. Tego typu rozwiązania można już spotkać w kilku...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general