Gdzie mieszka święty Mikołaj? Poznaj dokładny adres

Każde dziecko prędzej czy później zada swoim rodzicom pytanie, gdzie mieszka święty Mikołaj. Mama i tata nie muszą na szczęście ani improwizować, ani mijać się z prawdą. Adres Mikołaja jest powszechnie znany i każdy z nas może do niego napisać. W kwestii odpowiedzi należy jednak uzbroić się w cierpliwość – szacowny adresat otrzymuje co roku setki tysięcy listów z całego świata. Jak nietrudno się domyślić, prowadzenie korespondencji to w tych warunkach spore wyzwanie.

Najważniejsze w poniższym artykule:
  • Dokładny adres Świętego Mikołaja: Santa Claus, Arctic Circle, 96-930 Rovaniemi, Finland.

Gdzie mieszka święty Mikołaj?

Siedziba świętego Mikołaja mieści się w miejscowości Rovaniemi w Finlandii, nieopodal koła podbiegunowego. Ulubieniec najmłodszych doczekał się tam nie tylko pięknego domu, ale wręcz całej przeznaczonej dla niego wioski. Turyści mogą odwiedzać ją o każdej porze roku, ciesząc się nieustającą atmosferą Bożego Narodzenia. 

Miejsce, gdzie mieszka święty Mikołaj, oferuje mnóstwo atrakcji. Czekają tam na nas nastrojowe restauracje i kawiarnie, punkty krajobrazowe z możliwością podglądania życia dzikich zwierząt (czyli np. niedźwiedzi polarnych i reniferów), baseny, wyciągi narciarskie, a nawet… park rozrywki inspirowany postaciami z gry komputerowej Angry Birds. Będziemy też mieli okazję odwiedzić miejscową pocztę, gdzie dzielne elfy segregują listy napływające do Mikołaja z całej kuli ziemskiej. Ukoronowaniem tego wszystkiego jest oczywiście możliwość spotkania się ze świętym w cztery oczy. Wcześniej przyjdzie nam jednak zapewne stanąć w długiej kolejce – miejscowy bohater nigdy nie narzeka na brak gości.

Poznaj: Cytaty świąteczne na Boże Narodzenie [krótkie, z książek i z piosenek]

Święty Mikołaj, Laponia – dokładny adres

Siedziba świętego Mikołaja jest powszechnie znana. Zarówno dzieci, jak i dorośli mogą napisać do niego list. Co zrozumiałe, adresat odpowiada z pewnym opóźnieniem, i zawsze w języku angielskim.

Listy do Mikołaja należy kierować na adres:

Santa Claus

Arctic Circle 

96-930 Rovaniemi, Finland 

Okazuje się ponadto, że ulubieniec całego świata podąża z duchem czasu. Podobnie jak reszta ludzkości, korzysta z poczty elektronicznej. Możemy zatem skontaktować się z nim również i tą drogą:

[email protected]

Pozostaje tylko mieć nadzieję, że Mikołaj nie zdecyduje się przesłać nam prezentu w formie załącznika do maila…

Sprawdź: Jak napisać list do Świętego Mikołaja?

Dom świętego Mikołaja

Dom Mikołaja w Laponii bardzo łatwo rozpoznać, gdyż jest on dobrze oznaczony. Okazuje się zresztą najwyższym budynkiem w całej wiosce. Wstęp na teren posesji nie wiąże się z żadnymi opłatami, podobnie jak kilkuminutowa audiencja u brodatego gospodarza. 

Zapłacić przyjdzie nam jedynie za pamiątkowe zdjęcia wykonywane przez elfy, jak również za filmik zarejestrowany w trakcie naszej wizyty. Oczywiście, zakup zdjęć i filmu nie jest obowiązkowy. W praktyce większość osób jednak się na to decyduje. Koszt wynosi obecnie około 50 euro.

Sprawdź: Życzenia bożonarodzeniowe [krótkie, piękne, śmieszne, mądre i religijne]

Rodzice pytają o to, gdzie mieszka święty Mikołaj

Gdzie jest święty Mikołaj?

Mikołaj ma swoją siedzibę w Laponii, krainie geograficznej znajdującej się na Biegunie Północnym.

Gdzie mieszka prawdziwy święty Mikołaj?

Słynnego świętego znajdziemy w Rovaniemi, niewielkiej fińskiej miejscowości o wspaniałych walorach krajobrazowych.

Z jakiego kraju pochodzi święty Mikołaj?  

“Oryginalny” Mikołaj pochodził z Miry, czyli z terenów dzisiejszej Turcji. Do Finlandii przeniosła go pewna lokalna audycja radiowa z połowy XX wieku. Pomysł z Rovaniemi okazał się tak chwytliwy, że dzisiaj nikt już nie ma wątpliwości, gdzie mieszka święty Mikołaj.

Dodaj komentarz

Planowanie ślubu oraz wesela

Stół weselny

Wczoraj pisałam o tym co powinno znajdować się na wiejskim stole weselnym i jak ten stół wiejski powinien wyglądać. Dzisiaj skoncentruję się na zwykłych stołach weselnych. Jak powinny wyglądać stoły...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo