Gdzie mieszka święty Mikołaj? Poznaj dokładny adres

Każde dziecko prędzej czy później zada swoim rodzicom pytanie, gdzie mieszka święty Mikołaj. Mama i tata nie muszą na szczęście ani improwizować, ani mijać się z prawdą. Adres Mikołaja jest powszechnie znany i każdy z nas może do niego napisać. W kwestii odpowiedzi należy jednak uzbroić się w cierpliwość – szacowny adresat otrzymuje co roku setki tysięcy listów z całego świata. Jak nietrudno się domyślić, prowadzenie korespondencji to w tych warunkach spore wyzwanie.

Najważniejsze w poniższym artykule:
  • Dokładny adres Świętego Mikołaja: Santa Claus, Arctic Circle, 96-930 Rovaniemi, Finland.

Gdzie mieszka święty Mikołaj?

Siedziba świętego Mikołaja mieści się w miejscowości Rovaniemi w Finlandii, nieopodal koła podbiegunowego. Ulubieniec najmłodszych doczekał się tam nie tylko pięknego domu, ale wręcz całej przeznaczonej dla niego wioski. Turyści mogą odwiedzać ją o każdej porze roku, ciesząc się nieustającą atmosferą Bożego Narodzenia. 

Miejsce, gdzie mieszka święty Mikołaj, oferuje mnóstwo atrakcji. Czekają tam na nas nastrojowe restauracje i kawiarnie, punkty krajobrazowe z możliwością podglądania życia dzikich zwierząt (czyli np. niedźwiedzi polarnych i reniferów), baseny, wyciągi narciarskie, a nawet… park rozrywki inspirowany postaciami z gry komputerowej Angry Birds. Będziemy też mieli okazję odwiedzić miejscową pocztę, gdzie dzielne elfy segregują listy napływające do Mikołaja z całej kuli ziemskiej. Ukoronowaniem tego wszystkiego jest oczywiście możliwość spotkania się ze świętym w cztery oczy. Wcześniej przyjdzie nam jednak zapewne stanąć w długiej kolejce – miejscowy bohater nigdy nie narzeka na brak gości.

Poznaj: Cytaty świąteczne na Boże Narodzenie [krótkie, z książek i z piosenek]

Święty Mikołaj, Laponia – dokładny adres

Siedziba świętego Mikołaja jest powszechnie znana. Zarówno dzieci, jak i dorośli mogą napisać do niego list. Co zrozumiałe, adresat odpowiada z pewnym opóźnieniem, i zawsze w języku angielskim.

Listy do Mikołaja należy kierować na adres:

Santa Claus

Arctic Circle 

96-930 Rovaniemi, Finland 

Okazuje się ponadto, że ulubieniec całego świata podąża z duchem czasu. Podobnie jak reszta ludzkości, korzysta z poczty elektronicznej. Możemy zatem skontaktować się z nim również i tą drogą:

[email protected]

Pozostaje tylko mieć nadzieję, że Mikołaj nie zdecyduje się przesłać nam prezentu w formie załącznika do maila…

Sprawdź: Jak napisać list do Świętego Mikołaja?

Dom świętego Mikołaja

Dom Mikołaja w Laponii bardzo łatwo rozpoznać, gdyż jest on dobrze oznaczony. Okazuje się zresztą najwyższym budynkiem w całej wiosce. Wstęp na teren posesji nie wiąże się z żadnymi opłatami, podobnie jak kilkuminutowa audiencja u brodatego gospodarza. 

Zapłacić przyjdzie nam jedynie za pamiątkowe zdjęcia wykonywane przez elfy, jak również za filmik zarejestrowany w trakcie naszej wizyty. Oczywiście, zakup zdjęć i filmu nie jest obowiązkowy. W praktyce większość osób jednak się na to decyduje. Koszt wynosi obecnie około 50 euro.

Sprawdź: Życzenia bożonarodzeniowe [krótkie, piękne, śmieszne, mądre i religijne]

Rodzice pytają o to, gdzie mieszka święty Mikołaj

Gdzie jest święty Mikołaj?

Mikołaj ma swoją siedzibę w Laponii, krainie geograficznej znajdującej się na Biegunie Północnym.

Gdzie mieszka prawdziwy święty Mikołaj?

Słynnego świętego znajdziemy w Rovaniemi, niewielkiej fińskiej miejscowości o wspaniałych walorach krajobrazowych.

Z jakiego kraju pochodzi święty Mikołaj?  

“Oryginalny” Mikołaj pochodził z Miry, czyli z terenów dzisiejszej Turcji. Do Finlandii przeniosła go pewna lokalna audycja radiowa z połowy XX wieku. Pomysł z Rovaniemi okazał się tak chwytliwy, że dzisiaj nikt już nie ma wątpliwości, gdzie mieszka święty Mikołaj.

Dodaj komentarz

Toasty weselne

Toasty weselne

Witam czytelników ponownie. Jak pisałam we wcześniejszych postach, wesele mojej siostry zbliża się wielkimi krokami (przyszła sobota) i wczoraj zaczęłam zastanawiać się na toastami weselnymi. Co prawda toasty najczęściej wznoszą...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo