To, ile wydajemy na prezenty komunijne, to istne szaleństwo! Niektórzy biorą nawet kredyty

Komunia Święta z każdym rokiem staje się coraz droższym świętem. Zarówno rodzice, jak i cała rodzina prześciga się w tym, kto da lepszy i droższy prezent. Jest to okres, w którym internet (w tym także social media oraz fora) „pękają w szwach” od ilości udostępnianych wskazówek oraz porad na temat prezentów komunijnych. Oczywiście w większości przypadków dostajemy odpowiedź na to, ile należy włożyć do koperty, aby nie zrobić przykrości dziecku. Niestety to święto od lat staje się coraz bardziej komercyjne i zatraca swoje tradycje.

Pieniądze jako prezent komunijny – ile należy dać w kopercie?

Niestety z każdym rokiem rodzice i goście komunijni biją rekordy, jeśli chodzi o pieniądze wydawane na prezenty dla dzieciaków. Komunijne szaleństwo ogarnia praktycznie całą rodzinę i nie jest to pozytywna strona tego święta dla każdego młodego katolika.

Na różnych forach lub grupach w mediach społecznościowych można zauważyć wiele różnych wpisów, których motywem przewodnim jest właśnie komunia. W większości przypadków tyczy się to niestety prezentów, a dokładniej pieniędzy, jakie się dostaje z okazji tego święta. Najczęściej zadawanym pytaniem jest „ile należy dać jako zwykły gość, a ile jako chrzestny?”. Co ciekawe odpowiedzi są różne i to pokazuje, jaka jest dysproporcja, jeśli chodzi o nasze społeczeństwo. Niektóre osoby wręcz szaleją z gotówką, a inne muszą brać nawet kredyt, by móc młodemu katolikowi włożyć odpowiednią sumę pieniędzy do koperty.

Dziś niestety mało które dziecko dostaje inny prezent niż gotówkę – większość z nich nie jeździ już na rowerach lub po prostu za tym nie przepada, a inne tradycyjne prezenty po prostu wypadły już z komunijnej mody.

Wracając do kwot prezentów komunijnych, bardzo dużo osób deklaruje, że jako zwykły gość dają w okolicy 500 zł, a jako chrzestni już nawet 1 tys. lub więcej. Niestety są to szokujące kwoty, które dla niektórych osób są znaczną częścią miesięcznego dorobku.

Zobacz: Piniata komunijna z Jezusem. Najnowsza imprezowa atrakcja wywołała oburzenie. “Kijem w symbol Zbawiciela”

Co dać na prezent?

Tak jak wyżej napisaliśmy, tradycyjne prezenty raczej już wypadły z mody, dlatego nie warto kupować zegarków ani rowerów. Więc co dać 9-latkowi zamiast pieniędzy w kopercie? Pomysłów na forach lub w social mediach można znaleźć wiele. Osoby, które brały zażarcie udział w dyskusji, wymieniały się poglądami i można wywnioskować, że najczęściej wybierane są prezenty praktyczne i inwestycyjne. Oczywiście należy pamiętać, że jest to wciąż dziecko, więc dobrze byłoby zadbać o to, żeby prezent jak najlepiej się mu sprawdzał. Oto kilka pomysłów z internetowych forów:

„W zeszłym roku mój bratanek dostał od rodziców chrzestnych xbox’a. Wiem, że to może mało edukacyjne, ale dla małego prezent był trafiony idealnie” – konsola do gier, idealny pomysł dla małego chłopaka,

„Na komunię dobrym prezentem będzie smartwatch z funkcją GPS. Ja w tamtym roku kupiłam siostrzenicy smartwatch Garett Kids i dobrze się sprawdził jako praktyczny prezent komunijny”. – smartwatch to uniwersalny prezent, który spodoba się zarówno dziewczynce, jak i chłopakowi.

W internecie również można znaleźć wiele różnych prześmiewczych pomysłów, które wyśmiewają trend kupowania bardzo drogich prezentów dla 9-latka z okazji komunii świętej. Oto kilka przykładów:

Quady dalej w modzie? Czy teraz to już samochód trzeba kupić?

Uważam, że lepsza będzie mała rakieta do lotu w kosmos.

Więc jak można zauważyć, wybór prezentu na Komunię Świętą to dla niektórych osób moment do żartów, a dla niektórych naprawdę duży stres, ponieważ dzisiaj jest bardzo ciężko kupić coś, co na pewno spodoba się młodemu katolikowi. Warto dodać, że niektórzy rodzice są aż przerażeni tym, co się dzieje w okresie komunijnym. Skalą szaleństwa, może to przebić nawet Święta Bożego Narodzenia. Niektóre osoby muszą wziąć nawet kredyt, aby móc kupić dziecku prezent – jest to naprawdę niepokojące i nie do końca normalne.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo