Sennik KOBIETA W CIĄŻY: Znaczenie snu o kobiecie w ciąży

Niektóre sny są przyjemne, a inne są prawdziwym koszmarem. Marzenia senne pomagają nam lepiej zrozumieć rzeczywistość oraz dają wskazówki na przyszłość. Bywamy ostrzegani przed nieszczęśliwymi zdarzeniami albo ponaglani do działania. Podświadomość daje nam jednak zaszyfrowane znaki, które należy w odpowiedni sposób odczytywać. Dlatego też warto zaglądać do senników, by dowiedzieć się jak interpretować to, co nam się przyśniło! Jeśli w Twoim śnie pojawiła się kobieta w ciąży, albo Ty jesteś kobietą i śniłaś, że jesteś w ciąży, ma to wiele ciekawych znaczeń! Jakich?

Sennik: kobieta w ciąży

W snach można widzieć różne rzeczy – te, które były, są, a nawet te które będą. Jeśli we śnie pojawia się kobieta w ciąży, wskazuje to na jakiś nowy okres w życiu, który właśnie się otwiera. To zapowiedź nowych dróg, na jakie wejdziemy i nowych szans, jakie przed nami staną. Jest to więc zapowiedź odmiany losu – i to na lepsze. Sen ma takie znaczenie bez względu na to czy śni się nam ciąża własna, czy też ciąża jakieś innej osoby, widziana jedynie z perspektywy obserwatora. Sennik – wedle ludowych tradycji – łączy również sen o kobiecie w ciąży ze zmianami na polu finansowym. Będą to zmiany na lepsze, które pozwolą podreperować budżet i nawet sporo oszczędzić. Znaczenie snu jest takie, że zbliża się wspaniały czas w życiu, kiedy to można odnieść duży sukces rozpoczynając coś nowego. Będą to zmiany przede wszystkim na polu finansowym, ale nie tylko.

Gdy śni się nam kobieta w ciąży, na pewno nie powinniśmy się bać, że jest to zapowiedź rzeczywistej ciąży. Jest taka możliwość, ale jedynie wówczas, gdy sen został sprowokowany częstym myśleniem o ciąży – gdy na przykład para stara się od dłuższego czasu o potomka. W takiej sytuacji sen może być oznaką, że pragnienia się ziszczą, albo też sygnałem zazdrości o inne kobiety, którym udało się zostać matkami. Wiele zależy od uczuć, emocji, jakie nam towarzyszą w czasie snu. Warto zwrócić na nie baczną uwagę.

Kobieta w ciąży – znaczenie snu, gdy śni kobieta

We śnie kobieta może być sama w ciąży, albo też widzieć w ciąży na przykład swoją siostrę czy koleżankę. Za każdym razem jest to jednak pozytywny sen, który zwiastuje coś nowego, ciekawego, co będzie mieć miejsce w naszym życiu. Sen nie zapowiada wcale, że niebawem siostra czy znajoma zajdą w ciążę, a raczej odnosi się do przyszłości osoby śpiącej. Interpretacja ludowa wskazuje, że zyska ona materialnie – mogą to być fundusze pochodzące z nowego stanowiska, własnej firmy, którą właśnie się otwiera, albo na przykład wygrana w grze.

Jeśli jednak we śnie towarzyszą nam negatywne uczucia, sen o ciąży może być raczej zapowiedzią trudnych chwil w związku. Warto zastanowić się, czy dobrze nam się wiedzie – może sen jest oznaką zazdrości, że inni są szczęśliwi, a w naszym małżeństwie coś jest nie tak? Podświadomość czasami wysyła podobne sygnały i warto przyjrzeć się w takiej chwili swojemu życiu. Może śpiąca kobieta nie jest do końca szczęśliwa i pragnie zmian? Sen wskazuje, że pomysł już w niej zakiełkował, a od dalszych decyzji będzie zależeć, czy jej marzenia się ziszczą.

Kobieta w ciąży – znaczenie snu, gdy śni mężczyzna

Gdy mężczyzna widzi kobietę w ciąży w swoim śnie, często wpada w panikę, że wkrótce taka sytuacja będzie mieć miejsce. Może się również bardzo cieszyć, gdyż chciałby już zostać ojcem i sen jest tego odzwierciedleniem. Warto więc na początku zastanowić się jakie uczucia towarzyszyły nam we śnie i jakie są naszym udziałem w świecie rzeczywistym. Jeśli ktoś boi się ciąży, może odczuwać strach widząc kobietę w stanie błogosławionym. Jeśli zaś ciąża jest już wyczekiwana, wytęskniona, sen może być pełen radości.

O kobiecie w ciąży mogą jednak śnić i tacy mężczyźni, którzy wcale nie myślą o powiększaniu rodziny, ale też są w takiej sytuacji, że wcale by się podobnym faktem nie zmartwili. Wówczas ciąża we śnie jest interpretowana jako zapowiedź pozytywnych zmian w życiu. Zmiany te według ludowych przekazów dotyczą raczej sfery finansowej, ale mogą również wskazywać na jakieś inne zamierzenia, które planujemy. Kobieta w ciąży widziana we śnie powinna dodać odwagi w życiu rzeczywistym jako zapowiedź spełnienia marzeń i pozytywnych efektów podejmowanych działań. Jeśli na przykład ktoś ma w planach założenie własnej firmy, jednak jeszcze się waha, nie powinien dłużej z tym zwlekać. Z dużym prawdopodobieństwem bowiem firma odniesie sukces, a wszelkie obawy okażą się niepotrzebne.

Kobieta ciężarna, widziana we śnie, to zapowiedź sukcesu w interesach. Czasem jednak może również oznaczać, że nadejdzie on, ale będzie na niego trzeba zapracować i nieco na niego poczekać – symbolizuje to okres ciąży, który przecież długo trwa, a przez ten czas płód rozwija się, by móc w końcu żyć własnym życiem. Podobnie może być z naszymi planami – znaczenie snu o ciąży jest takie, że zmiany nadejdą, a plany zostaną zrealizowane, jednak trzeba się będzie nieco postarać, żeby wszystko się udało.

Sen o kobiecie w ciąży – elementy snu i interpretacje

Znaczenie snu o kobiecie w ciąży łączy się z powodzeniem planów, odmianą życia na lepsze i ze zmianami w sferze zawodowej – dodajmy, że zmianami pozytywnymi. Jednak kobieta w ciąży, widziana we śnie, może również mieć nieco inne znaczenie, w zależności od tego w jakiej sytuacji pozostaje osoba śpiąca, albo też jakie wrażenia towarzyszyły nam w czasie spania. Należy także zwrócić uwagę na takie dodatkowe elementy jak na przykład poród, czy też przeprowadzane badania – które mogą towarzyszyć snom o ciąży. Znacznie snów tego typu sennik wyjaśnia w następujący sposób:

  • gdy widzi się poród – oznacza to, że wszystkie marzenia się spełnią, a podejmowane działania doprowadzą do realizacji ważnych planów;
  • gdy po porodzie widzi się dziecko na rękach – oznacza to bogactwo zarówno natury materialnej, jak i duchowej;
  • gdy kobiecie w ciąży przeprowadza się badania – może to być zapowiedź kłopotów, jakie staną na drodze w realizacji celów. Gdy wyniki badań są pozytywne, po tych kłopotach uda nam się zrealizować wszystkie zamierzenia. Jeśli jednak wyniki są złe, może to oznaczać, że na naszej drodze pojawią się dodatkowe trudności i będzie nam ciężko je pokonać;
  • gdy dziecko rodzi się chore – to zapowiedź różnych problemów w życiu;
  • gdy kobieta w ciąży decyduje się na aborcję – może to oznaczać, że na własne życzenie zrezygnujemy z realizacji zamierzeń, które przyniosłyby nam dużo radości i dobry dochód;
  • gdy w ciąży jest ktoś bliski – oznacza to, że i realizacja marzeń jest w zasięgu ręki;
  • gdy kobieta w ciąży to we śnie ktoś obcy – możemy odnieść sukces w dziedzinie, w której ów sukcesu byśmy się nie spodziewali, albo zyskać dodatkowe fundusze w nieprzewidziany sposób.

Interpretując sny, zawsze należy zwracać uwagę na szczegóły i starać się zapamiętać ich możliwie jak najwięcej. Ważna jest atmosfera, wypowiadane zdania, wrażenia, jakie się odnosi, a przede wszystkim pojawiające się symbole oraz wydarzenia. Poznając interpretację snu o kobiecie w ciąży, każdy indywidualnie powinien się zastanowić jak opis ten odnosi się do jego przypadku. Dzięki temu być może dowie się czego może się spodziewać w przyszłości!

Dodaj komentarz

Planowanie ślubu oraz wesela

Sala weselna

Sala weselna to jeden z podstawowych aspektów realizacji wesela. Od poszukiwań sali weselnej najlepiej jest zacząć planowanie uroczystości. Sala weselna a liczba gości Przede wszystkim na początku oszacujcie mniej więcej liczbę...

Czytaj dalej →
Szczepienia

Kalendarz szczepień + analiza SWOT

We wpisie o wizycie pielęgniarki środowiskowej wspomniałem o szczepieniach dla niemowląt i wyborze programu, który nas czeka.   Trzy programy szczepień dla dzieci W czasie swojej wizyty pielęgniarka pokazała nam...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo