Sennik Robaki: Znaczenie snów o robakach

Robaki widziane we śnie są przeważnie koszmarem. Raczej nikt ich nie lubi, a większość ludzi uważa je wręcz za obrzydliwe szkodniki. Nic dziwnego, że sen o robakach wzbudza nie tylko nieprzyjemne wrażenia, ale i strach, iż to oznaka jakichś przykrych wydarzeń, które wkrótce będą miały miejsce. Co sennik mówi o snach, w których pojawiają się robaki? Czy mają pozytywne czy negatywne znaczenie? Jeśli przyśniły Ci się którejś nocy, sprawdź koniecznie co to oznacza!

Robaki – znaczenie snu o robakach

Sen o robakach jest sam w sobie bardzo nieprzyjemny, więc nikogo nie dziwi chyba, że znaczenie tego snu również nie należy do pozytywnych. W dużej mierze uzależnione jest to od pozostałych elementów snu i wrażeń, jakie nam dostarczają. Większość osób nie lubi robaków, a niektórzy nawet się ich boją – także w snach żywią w stosunku do nich nieżyczliwe odczucia, a więc i sen będzie nacechowany negatywnie.

Sennik interpretuje sny o robakach głównie jako oznakę, że gdzieś w naszym otoczeniu kryją się osoby nam nieprzychylne, które działają na naszą szkodę. Od nas samych zależy jednak, czy w porę dostrzeżemy problem – i będziemy w stanie sobie z nim poradzić. Sny dają nam zawsze wskazówki, ostrzegają. Jeśli będziemy umieli je właściwie oczytać i zinterpretować, możemy wyjść cało z opresji.

Sen o robakach na naszym ciele

Sen o robakach jest zawsze nieprzyjemny – przede wszystkim zaś wówczas, gdy mamy z nimi bezpośrednią styczność, gdyż wpełzają na nasze ciało. Jeśli widzimy pełzające po nas we śnie robaki, jest to zapowiedź kłopotów związanych z plotkami. W naszym otoczeniu są nieżyczliwe osoby, które obmawiają nas za plecami. Niektóre z tych plotek mogą być prawdziwe, a inne nawet zmyślone. Możemy jednak tak przez jedne, jak i przez drugie ucierpieć. Dlatego powinniśmy się zastanowić nad zachowaniem naszych współpracowników czy znajomych. Czy na pewno wszystkim ufamy? A jeśli nie, to jak możemy wpłynąć na ich zachowanie, by plotki ustały? Warto przede wszystkim skupić się na kolegach czy koleżankach w pracy – kłopoty mogą się bowiem pojawić przede wszystkim w tym miejscu. Jeśli jednak we śnie strzepujemy robaki z ciała, oznacza to, że poradzimy sobie ze wszystkimi kłopotami i oczyścimy się z zarzutów albo po prostu pozbędziemy plotkarzy z własnego otoczenia.

Sennik: gdy robaki są pod skórą

Jeszcze gorszy od widoku robaków na własnym ciele jest widok robaków pełzających pod skórą! Taki sen jest już naprawdę ekstremalny i możemy obudzić się zlani potem. Znaczenie snu o robakach, które znajdują się pod powierzchnią skóry jest niestety nieprzychylne. Może nam szkodzić osoba z najbliższego otoczenia, której nigdy byśmy nie podejrzewali o plotki i intrygi wobec nas. Tym gorzej, gdy odkryjemy, że już od dłuższego czasu kopała pod nami dołki… Widok robaków pod skórą we śnie może również wskazywać na głęboko schowany lęk czy wyrzuty sumienia. Być może zdarzyło nam się w życiu zrobić coś złego, czego nie naprawiliśmy i co nie daje nam do dziś spokoju. Jeśli tak jest, jedyną możliwością na uporanie się z przeszłością jest zadośćuczynienie.

Gdy we śnie robaki pojawiają się w domu

Znaczenie snu o robakach, które pojawiają się w domu jest dosyć neutralne. To zapowiedź nieproszonych gości, którzy przybędą z wizytą – i wizyta ta niekoniecznie będzie krótka. W specjalny sposób jednak nie będą nam zagrażać, chociaż pozostawią po sobie nieprzyjemne wrażenia. Wiele zależy również od tego w jakim miejscu w domu widzimy robaki we śnie. Na tej podstawie możemy bowiem stwierdzić, czy wizyta będzie związana na przykład z kwestiami finansowymi, czy z czymś zupełnie innym. Jeśli robaki pojawią się w łazience, może to być z kolei sygnał, że osoba śpiąca obawia się upływającego czasu – starości, zmian w ciele, chorób.

Znaczenie snów, w których zabija się robaki

Znaczenie snów o robakach jest raczej negatywne, ale jeśli pozbywamy się ich we śnie, wskazuje to, że poradzimy sobie ze wszystkimi kłopotami. Co prawda będzie nas to kosztowało dużo wysiłku, jednak wyjdziemy cało z opresji. Warto zwrócić uwagę, czy we śnie ktoś nam pomaga w zabijaniu robaków, czy też zajmujemy się tym sami. W tym drugim przypadku walka z kłopotami będzie samotna, ale w tej pierwszej sytuacji zyskamy sojusznika, który nam pomoże. Nawet jeśli w chwili, w której miał miejsce sen, nie zapowiada się, by ktoś nam pomógł w kłopocie, to już wkrótce nasze troski zmniejszą się, gdyż zyskamy wsparcie. Sen o zabiciu robaka wskazuje, że już wkrótce nadejdzie czas wytchnienia, gdy będzie można wreszcie spokojnie odpocząć. Może być i tak, że we śnie widzimy robaka, który jest już martwy – chociaż my nie przyczyniliśmy się do jego śmierci. W tym wypadku albo nasze troski znajdą rozwiązanie bez naszego udziału, albo też chodzi po prostu o nowy początek, który nastąpi.

Co robią robaki we śnie?

Żeby poznać znaczenie snów o robakach, należy zwrócić baczną uwagę na to, co w nich robią. Trzeba przyjrzeć się wszystkim szczegółom – czy robaki we śnie latają, pełzają czy skaczą, gdzie je widzimy? Ile ich jest, itd.? Wszystkie te elementy są bardzo ważne dla poprawnego odczytania znaczenia snu o robakach. Sennik wskazuje, że robaki to symbol nieprzychylnych osób w naszym otoczeniu, jednak jeśli na przykład śnimy, że mamy robaki w ustach, to wskazówka, że raczej sami sobie zaszkodzimy, a kłopoty, które wkrótce nastąpią mogą być wynikiem naszych kłamstw i intryg. To także symbol lęków, które nosi w sobie osoba śpiąca – i które uniemożliwiają jej rozwój. Jeśli robaki we śnie dodatkowo gryzą, wskazuje to, że możemy mocniej ucierpieć na różnych płaszczyznach życia. Warto zwrócić uwagę gdzie pojawiają się ugryzienia – jeśli na przykład na dłoni, to może być wskazówka, że będzie trzeba mocniej pracować w najbliższym czasie.

Robaki we śnie mogą też rozmaicie wyglądać, co ma znaczenie dla ogólnego odbioru całości. Na przykład czarne robaki oznaczają, że trzeba będzie być ostrożniejszym w podejmowaniu ważnych decyzji – nie można niczego robić pochopnie. Z kolei białe robaki to według sennika symbol nadmiernych ambicji, które prowadzą do chwytania się kilku pomysłów jednocześnie, a które w konsekwencji uniemożliwiają wykonanie czegokolwiek dobrze. Jeśli człowiek nie skupi się dostatecznie na jednej rzeczy, nic mu się nie uda.

Robaki we śnie mogą posłużyć za przynętę

U niektórych pojawia się sen o wyjściu na ryby, przy czym może to dotyczyć nie tylko zapalonych wędkarzy. Jeśli we śnie używamy robaków jako przynęty, wskazuje to na rozwiniętą wyobraźnię i kreatywność. To z kolei oznacza, że będziemy w stanie poradzić sobie w każdej sytuacji, a wszelkie przeciwności losu obrócimy na naszą korzyść. Taki sen ma więc pozytywne znaczenie i nie trzeba się go bać. Nie tylko dzięki inteligencji i logice uda nam się pozbyć wrogów, ale jeszcze wyniknie z tego jakaś korzyść dla nas samych. To również zapowiedź zaskakującej propozycji, jaką otrzymamy i jaka odmieni nasze życie. Sen o robakach nie musi więc być nieprzyjemny! Wszystko – jak zresztą zwykle – zależy od jego kontekstu.

Sprawdź też: Sennik – sen o pociągu

Dodaj komentarz

Sennik

Sennik DZIECKO: Znaczenie snu o dziecku

Sny, w których widywane jest dziecko lub dzieci przytrafiają się praktycznie wszystkim, nie tylko osobom, które mają własne potomstwo. Sny o dzieciach zwykle zwiastują szczęście, jednak mogą być również ostrzeżeniem...

Czytaj dalej →
Sennik

Sennik: jajka. Znaczenie snu o jajkach

Na przebieg naszych snów duży wpływ ma nasza podświadomość, uczucia i dotychczasowe doświadczenia. Każdy z nas miewa często powtarzające się sny, w których doszukuje się jakiejś symboliki i ukrytego znaczenia. Sny mogą...

Czytaj dalej →
Sennik

Sennik: WODA – Co oznacza sen o wodzie?

Często sny są odzwierciedleniem naszych obaw czy oczekiwań. Czasem symbolika snu jest bardzo jasna i nie pozostawia wątpliwości co do interpretacji, czasem jednak śnią się takie rzeczy i sytuacje, którym trudno jednoznacznie...

Czytaj dalej →
Sennik

Sennik – wąż

Wąż to symbol sprytu, podstępu i nieczystych spraw. W związku z tym sny, w których widziany jest wąż kojarzą się źle, a wiele osób myśli, że takie koszmary są przestrogą...

Czytaj dalej →
Ciąża tydzień po tygodniu

14 tydzień ciąży

Witaj w czternastym tygodniu ciąży – to początek czwartego miesiąca i drugiego trymestru, nazywanego „miesiącem miodowym” ciąży. W tym okresie wykształcają się narządy płciowe dziecka i łożysko, które przejmie funkcje...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general