Sennik: pożar. Koszmar czy sen o pozytywnym znaczeniu?

Sny o pożarze mogą stać się prawdziwymi koszmarami, szczególnie jeśli uczestniczymy w pożarze albo widzimy, jak pali się nasz własny dom. Pożar jednoznacznie kojarzy się ze stratą, nieszczęściem, a niekiedy śmiercią. A czy sny o pożarze mogą mieć pozytywne znaczenie? Jak należy interpretować sny, w których widzi się pożar? Te wątpliwości rozwialiśmy zaglądając do sennika…

Sen o pożarze własnego domu

Pożar to zdecydowanie jeden z gorszych koszmarów, jakie mogą nam się przyśnić. Również w rzeczywistości pożar to wielka tragedia, podczas której wiele osób może stracić dorobek całego swojego życia, dach nad głową, a czasami zdrowie albo nawet życie. Pożar to traumatyczne przeżycie, o którym trudno zapomnieć, w związku z czym pożary często śnią się osobom, które same uczestniczyły w pożarze albo oglądały jak coś się pali. Wydarzenie takie bardzo negatywnie odbija się na psychice, odbiera poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że człowiek jest rozbity, przygnębiony.

Pożary pojawiają się również w snach osób, które na jawie nigdy nie widziały pożaru i nawet w przypadku takich osób sen taki jest bardzo nieprzyjemny i niepokojący. Po takich snach można o nich myśleć nawet przez kilka dni, gdyż łatwo nie ulatują z głowy.

Najbardziej znaczące są sny, w których ogląda się pożar swojego rodzinnego domu. Taki sen często zapowiada nadchodzące kłopoty rodzinne. Tak samo jak pożar obejmuje dom, jakieś konflikty i nieporozumienia zaczną powoli obejmować Twoją rodzinę. Jeżeli miewasz sny, w których widzisz swój płonący dom, postaraj się naprawić stosunki rodzinne, zastanów się, czy nie chowasz do kogoś urazy albo czy to właśnie Twoje postępowanie nie jest głównym źródłem konfliktu. To dobry czas na szczerą rozmowę z członkami rodziny. Jeżeli wszyscy otworzycie się przed sobą, być może znajdziecie pomysł na to, aby zacieśnić więzi i poprawić relacje.

Inna interpretacja snu o pożarze rodzinnego domu mówi o kłopotach, które dotkną rodzinę od zewnątrz. Być może ktoś źle Wam życzy i zechce Wam zaszkodzić. Aby ochronić swoją rodzinę powinniście dbać o swoje relacje i troszczyć się o to, aby w domu panowała atmosfera zaufania. Jeżeli będziecie ze sobą szczerzy, łatwo znajdziecie przyczynę kłopotów i będziecie mogli je szybko rozwiązać. Wzajemne zaufanie pozwoli również na szybkie wyjaśnienie wszelkich nieporozumień, dzięki czemu żadna nieprzychylna rodzinie osoba nie będzie w stanie Wam zaszkodzić. Sen taki może również zapowiadać kradzież.

Sen o pożarze lasu

Innym popularnym snem jest sen o pożarze lasu. Sennik podpowiada, że płonący las widziany we śnie może być interpretowany na wiele sposobów, w zależności od tego, w jakim kontekście jest widziany las i jakie emocje śniącego wiążą się z tym snem. Jeżeli podczas snu boisz się, odczuwasz paniczny lęk przed ogniem, prawdopodobnie w Twoim życiu jest coś, czego się obawiasz, ale nie chcesz się do tego przyznać. Mimo, że starasz się ukrywać strach, ma on ogromny wpływ na to, jak funkcjonujesz. Jeśli pozbędziesz się lęku odzyskasz nową życiową energię, poczujesz się znacznie lepiej i będziesz mógł w pełni rozwinąć skrzydła. W takiej sytuacji najlepiej jest zastanowić się nad sobą i znaleźć źródło lęków, a później będzie je łatwiej pokonać. Musisz zmierzyć się ze strachem.

Sen, w którym gasisz pożar lasu oznacza, że jesteś już na etapie pokonywania lęków. Sen taki może również oznaczać, że mimo przejściowych kłopotów, czy to prywatnych czy zawodowych, potrafisz wyjść na prostą i odnaleźć w swoim życiu spokój i szczęście.

Z kolei, jeśli stoisz w lesie, który się pali, w rzeczywistości możesz być bezradny względem kłopotów, które Cię dotykają. Jeśli nie uciekasz, a jedynie patrzysz się na płonący las, być może na jawie nie masz już sił do walki z przeciwnościami losu albo wręcz przeciwnie – pogodziłeś się z tym, że nie zawsze jesteś perfekcyjny i czasami możesz sobie odpuścić. Na interpretację takiego snu bardzo duży wpływ ma aktualna sytuacja osoby śniącej, jej stosunek do samej siebie i samopoczucie.

Znaczenie snu o pożarze

Pożar, a zwłaszcza związany z nim ogień, często jest interpretowany jako oznaka seksualności, pożądania. Pożar jest wyrazem ukrytych pragnień, zazwyczaj skierowanych wobec konkretnej osoby. Jeżeli jesteś w stałym związku, takie sny mogą wyrażać niezadowolenie ze swojego życia seksualnego. Być może nie dostajesz od swojego partnera tego, czego potrzebujesz i pragniesz większej ilości wrażeń. Jeśli tak jest, najlepszym wyjściem będzie szczera rozmowa z partnerem. Najlepiej, jeśli wyjaśnicie sobie, czego dokładnie pragniecie i jakie są Wasze fantazje. Sen o ogniu, w którym pojawia się ktoś inny niż partner osoby śniącej powinien skłonić do refleksji. Być może namiętność, która kiedyś Was łączyła już wygasła. Jeżeli zadbacie o swój związek, może uczucie da się jeszcze uratować.

Gasić we śnie pożar

Koszmarnym snem, który czasami się pojawia jest sen, w którym gasi się pożar. Może być to pożar lasu, budynku lub własnego domu. Sen o takiej treści odzwierciedla wielką odwagę osoby śniącej. Co więcej, sen o gaszeniu pożaru powinien być zachętą do wykorzystania swojej odwagi, z której być może nie zdajesz sobie sprawy. Podejmuj śmiałe decyzje i nie bój się realizować swoich marzeń i nawet najbardziej szalonych planów. Sny, w których gasi się pożar mogą oznaczać również, że w Twoim życiu mało się dzieje. Takie senne marzenia są wyrazem potrzeby silnych wrażeń, emocji, wyzwań. Prawdopodobnie chciałbyś zmierzyć się z czymś nowym, nieznanym. Nie wahaj się podjąć ryzyka, a przeżyjesz niezapomniane chwile. To świetny moment na przygody.

Według sennika gaszenie pożaru we śnie może również oznaczać wypalenie zawodowe, znudzenie swoimi obowiązkami i zadaniami. Może nie do końca zdajesz sobie z tego sprawę, ale podświadomie oczekujesz jakiejś odmiany, masz nadzieję na zmianę stanowiska pracy albo zmianę obowiązków. Jeżeli w rzeczywistości czujesz znużenie swoją aktualną sytuacją, powinieneś pomyśleć nad zmianami. Czasami bywa tak, że świetna okazja przechodzi nam koło nosa, więc musisz bacznie obserwować swoje otoczenie, aby nie przegapić żadnej szansy.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo