Sennik: poznaj znaczenie swoich snów!

Sny fascynują ludzi od wieków, a sennik wyjaśnia znaczenie najpopularniejszych snów. Pojawiające się we śnie dziecko, poród, ciąża czy zęby mają przypisane sobie znaczenia. Jeśli któryś z symboli pojawiających się w Twoich marzeniach sennych szczególnie zapadł Ci w pamięć, sprawdź jego znaczenie w senniku!

Sennik podpowie znaczenie snu

Na przestrzeni wieków, a nawet tysiącleci, ludzie nieodmiennie zastanawiali się, czym są sny. W starożytności wierzyli, że tak naprawdę ludzie prowadzą realne życie tylko we śnie . Według części kultur w nocy nasze dusze opuszczają ciała i sny są ich realnymi doznaniami podczas wędrówek. Nie brakowało też przypuszczeń, jakoby marzenia senne były wytworem bogów czy – wręcz przeciwnie – zostały stworzone przez złe duchy.

Czym sny są w rzeczywistości? Współcześnie uważamy, że nasze marzenia senne są zakorzenione w ukrytych w podświadomości pragnieniach, lękach czy obawach. U ich podstaw leżą myśli, z których czasami sami nie zdajemy sobie sprawy. Pojawiające się we śnie symbole często pamiętamy na długo po przebudzeniu, a sennik jest narzędziem, który pomaga nam rozwikłać zagadkę, co właściwie widzieliśmy we śnie.

4 kroki do sprawdzenia znaczenia snów

1. W pobliżu łóżka zostaw kartkę i długopis

Dzięki temu natychmiast po przebudzeniu zapiszesz o czym był Twój sen. Rano sny wydają nam się wciąż bardzo wyraźne, by wraz z upływem dnia coraz bardziej blednąć.

2. Najważniejsze symbole senne

Wypisz najważniejsze elementy snu i postaraj się je jak najdokładniej opisać.

3. Ujmij to hasłowo

Nie musisz pisać eseju – do interpretacji snów wystarczy hasłowy opis tego, co widziałeś w marzeniach sennych.

4. Sięgnij po sennik

Sennik spełni swoją rolę najlepiej tuż po przebudzeniu, bo wówczas nie będziesz nawet zmuszony posiłkować się notatkami. Z łatwością sprawdzisz znaczenie snów uwzględniając ich najdrobniejsze szczegóły.

Chcesz pamiętać sen? Nie patrz w okno!

Paradoksalnie wiara w to, że wystarczy spojrzeć w okno, by zapomnieć swój sen ma pewne uzasadnienie. Otóż marzenia senne zapisywane są w pamięci krótkotrwałej i o ile tuż po przebudzeniu pamiętamy je dokładnie, o tyle wraz z upływem dnia bledną, by w końcu ulec całkowitemu zapomnieniu. Czy możemy ten proces przyspieszyć patrząc w okno? Naukowcy twierdzą, że w ten sposób dostarczamy naszemu mózgowi nowe obrazy, które zostają poddane analizie. Właśnie przez to możemy szybciej zapomnieć symbole pojawiające się w snach z minionej nocy.

Znaczenie snu

Znaczenie snu może być dla ciebie zaskoczeniem! Wiele symboli, które przerażają nas nawet po przebudzeniu, ma bardzo pozytywne znaczenia. Paradoksalnie śmierć lub zdrada pojawiające się we śnie wcale nie są złym znakiem. Co w takim razie znaczy sen o śmierci, wężu, ciąży czy ślubie? Jak interpretować marzenia senne? Skorzystaj z naszego podręcznego sennika i sprawdź, co oznaczają najpopularniejsze symbole.

Sennik: sen o ciąży

Sen o ciąży to najczęściej dobry znak – zarówno wtedy, gdy w fantazjach sennych same spodziewamy się dziecka, jak i wówczas, gdy widzimy inną kobietę w ciąży. Sennik interpretuje też ciążę jako zapowiedź zmian w Twoim życiu lub związku. Rzadko jest to sen proroczy.

Sennik: poród we śnie

Podobnie jak ciąża, również poród we śnie zwiastuje czekające Cię szczęście, ale również zmiany. Jakie jest znaczenie snu o porodzie? Mogą to być nowe możliwości, jak również narodziny nowego pomysłu. Jeśli nie jesteś w ciąży, a jednak śnisz o porodzie, może to oznaczać, że czeka Cię przemiana wewnętrzna, która zmieni Twoje spojrzenie na świat i otaczającą Cię rzeczywistość.

Sennik: znaczenie snu o dziecku

Jakie jest znaczenie snu o dziecku? Można go interpretować na różne sposoby: jako wyraz dziecka w nas samych lub zapowiedź nadchodzących zmian. W przypadku często powracającego w snach motywu dziecka warto zastanowić się, czy jesteśmy szczęśliwi. Być może nasza praca czy związek sprawiają, że chętnie z powrotem ucieklibyśmy do lat dziecinnych.

Sennik: ślub we śnie

Jakie znaczenie kryje sen o ślubie? To zależy od kontekstu! Jeśli we śnie widzimy bliską nam osobę, możemy liczyć na polepszenie stosunków wśró bliskich nam osób. Jeśli w marzeniach sennych stajesz na ślubnym kobiercu wraz z aktualnym partnerem, musisz liczyć się z problemami w Waszym związku.

Sennik: sen o zębach

Zęby pojawiające się we śnie są niezwykle popularne – założymy się, że choć raz widzieliście je w swoich marzeniach sennych. Znaczenie snu zależy od tego, co dokładnie w nim widzimy. Wypadające zęby pojawiają się często w trudnych dla nas momentach w życiu, gdy jesteśmy zestresowani. Zepsute zęby symbolizują głęboko ukryte w nas obawy, a wyrywanie zębów podczas snu to sugestia, że powinniśmy pozbyć się swoich problemów.

Sennik: poronienie we śnie

Poronienie we śnie jest zarazem wyrazem Twojej niepewności w działaniu, jak też może stanowić przestrogę przed zbyt śmiałymi planami i nadchodzącą porażką. Sen o poronieniu jest przede wszystkim przestrogą przed rozczarowaniem, które czeka nas w przedsięwzięciu mającym przynieść duże profity.

Sennik: pożar

Budzący nasze przerażenie na jawie pożar, we śnie jest odczytywany jako symbol radości i zaszczytów. Znaczenie snów o pożarze zmienia się, gdy widzisz jedynie dyn bez ognia. Wówczas musisz liczyć się z tym, że Twoje szczęście zostanie zmącone.

Sennik: znaczenie snu pies

Znaczenie snów o pasach należy odczytywać w zależności od pojawiających się w fantazjach sennych szczegółów. Pies może być bowiem symbolem szczerego przyjaciela, ale też ostrzegać przez obmową i fałszem. Najczęściej jego pojawienie się we śnie odnosi się do bieżącej sytuacji w naszym życiu. Senniki zwracają uwagę na to, by odnotować jak najwięcej cech wyglądu psa oraz sposobu jego zachowania. Biały pies oznacza miłą wiadomość, ale już czarny ostrzega przed nieszczerym przyjacielem. Jeśli we śnie widzimy szczekającego psa, czeka nas radość. Agresywne zwierzę symbolizuje nadchodzące zmartwienia, ale może też pojawić we śnie wówczas, gdy w codziennym życiu często wracamy do niedawnych traum.

Sennik: włosy

Sen o włosach może dotyczyć naszych włosów lub kogoś innego – i to należy określić na początek. Jego wersji może być bardzo wiele. Według sennika długie włosy oznaczają, że jesteś kochany, krótkie ostrzegają przed pechem. Jeśli we śnie czeszesz swoje włosy – będziesz miał farta w interesach, ale już czesanie czyichś włosów jest symbolem problemów,które spotkają inne osoby z Twojego powodu.

Sennik: znaczenie snów ze szczurem

Bywa, że używając symbolu szczura nasza podświadomość informuje nas o lęku i wstydzie, który paraliżuje wszelkie nasze działania. Biegający we śnie szczur może być odczytywany jako znak bezwarunkowej i namiętnej miłości kogoś w twoim otoczeniu. Złapanie i zabicie szczura zapowiada kłótnię z ukochaną osobą i problemy w związku. Sen o martwym szczurze zachęca do przeciwstawienia się osobom zmuszającym cię do robienia czegoś wbrew twojej woli.

Sennik: pająk we śnie

Nie budzący zbyt wielu pozytywnych skojarzeń na jawie pająk, we śnie ma najczęściej pozytywne znaczenie. W zależności od jego wielkości pomyślny los (mały pająk we śnie) może przerodzić się w wielkie szczęście (sen o dużym pająku) a na bogactwie i ogromnym sukcesie kończąc, jeśli śnimy o wielu pająkach.

Sennik: śmierć

Sen o śmierci należy to tych najbardziej przerażających, choć jego wydźwięk w rzeczywistości może być bardzo pozytywny. Śmierć we śnie zwiastuje zmiany i zakończenie pewnego etapu w życiu. Może też sygnalizować zmianę pewnych postaw, czy nawet zakończenie długotrwałego projektu. Śmierć to jednocześnie koniec starego i początek nowego, być może lepszego?

Sennik: sen zdradzie

Gdy śni nam się, że jesteśmy zdradzani, możemy spodziewać się końca zmartwień do tej pory obecnych w naszym życiu. Jeżeli jednak to my zdradzamy, na jawie czekają nas problemy. Sen o zdradzie może też oznaczać, że podświadomie czujesz się rozczarowany i nieszanowany przez innych.

Sennik: wąż

Wąż we śnie jest ostrzeżeniem. Mały symbolizuje czekające cię przykrości, duży oznacza, że ktoś cię oszukuje. Jeśli śniąc widzisz prężącego się węża, na jawie unikniesz zagrożenia. Nastąpienie na węża we śnie ostrzega przed fałszywymi przyjaciółmi, a jego ukąszenie sugeruje, iż ktoś plotkuje na Twój temat.

Sennik: robaki

Senniki interpretują robaki jako symbol przemijania, po którym rozkwita coś nowego, często lepszego. Robaki we śnie przynoszą szczęście. Pozytywne zmiany mogą wiązać się zarówno z przypływem dodatkowych pieniędzy, jak i ze szczęściem w miłości.

Sennik: kot znaczenie snu

Śniący się kot może być zinterpretowany jako symbol namiętności, której się pragnie i obawia jednocześnie. Dla starożytnych Egipcjan pojawiający się we śnie kot ostrzegał przed fałszem i nieszczerością. Czarny kot zwiastuje nieszczęście, zaś biały radość. Jeśli w marzeniach sennych podrapie nas kot, powinniśmy uważać na wrogów. Gdy zwierzę się przymila – ktoś próbuje zmylić cię pochlebstwami, ale jego intencje wobec ciebie są obłudne. Tak czy inaczej znaczenie snu o kocie nie bywa pozytywne i to przyjazne w rzeczywistości zwierzę powinno być dla ciebie ostrzeżeniem.

Sennik: pieniądze we śnie

Sny o pieniądzach to nic innego jak marzenia o szczęściu. Wygrana na loterii zapowiada zmianę w naszym życiu, zaś wyrzucanie pieniędzy może wyrażać podświadomą utratę ważnych dla nas osób lub innych wartości. Pieniądze we śnie symbolizują poczucie bezpieczeństwa, a ich utrata rzeczy, które są dla nas stresujące.

Sennik: buty

Nowe buty zwiastują podróż, ale już zakładanie ich sukces i lepszą niż dotychczas sytuację materialną. Dziurawe buty we śnie wróżą stratę materialne, zaś mokre – chorobę. Sen o dużych, siedmiomilowych butach zapowiada spore postępy w dotychczasowych działaniach. Jak mówi sennik podjęte kroki będą jednak bezmyślne i do niczego nie zaprowadzą.

Sennik: konie we śnie

Gdy we śnie jeździsz na koniu na biegunach, być może powinieneś zastanowić się nad własną dojrzałością. Sen o prawdziwym koniu ma różne znaczenia w zależności od jego umaszczenia: biały zwiastuje radość, zaś czarny symbolizuje nadchodzące kłopoty, a może nawet żałobę.

Sennik: znaczenie snu woda

Woda jest bardzo wyrazistym symbolem. Niezmącona i przejrzysta oznacza, że możesz czuć się spokojny – nic złego na razie Cię nie spotka. Mętna i brudna mówi o twoim braku pewności siebie i materialistycznym podejściu do życia.

 

Dodaj komentarz

Sennik

Sennik – wąż

Wąż to symbol sprytu, podstępu i nieczystych spraw. W związku z tym sny, w których widziany jest wąż kojarzą się źle, a wiele osób myśli, że takie koszmary są przestrogą...

Czytaj dalej →
Sennik

Sennik – włosy

Oglądanie włosów we śnie jest uważane za odzwierciedlenie stanu psychicznego albo fizycznego śniącej osoby. Włosy są również symbolem siły i energii, a także obrazem duszy. Sennik: włosy Sennik mówi, iż...

Czytaj dalej →
Sennik

Sennik ŚLUB: Znaczenie snu o ślubie

Wbrew pozorom o ślubie nie śnią jedynie osoby, które w rzeczywistości planują zawarcie związku małżeńskiego i wkrótce staną na ślubnym kobiercu. Ślub oraz sprawy związane z nim są częstym motywem...

Czytaj dalej →
Sennik

Sennik DZIECKO: Znaczenie snu o dziecku

Sny, w których widywane jest dziecko lub dzieci przytrafiają się praktycznie wszystkim, nie tylko osobom, które mają własne potomstwo. Sny o dzieciach zwykle zwiastują szczęście, jednak mogą być również ostrzeżeniem...

Czytaj dalej →
Sennik

Sennik – pająk

Większość z nas boi się pająków i za wszelką cenę unika kontaktu z nimi. Pająki kojarzą się negatywnie, budzą odrazę i lęk i to właśnie te uczucia towarzyszą najczęściej snom,...

Czytaj dalej →
Sennik

Sennik: WODA – Co oznacza sen o wodzie?

Często sny są odzwierciedleniem naszych obaw czy oczekiwań. Czasem symbolika snu jest bardzo jasna i nie pozostawia wątpliwości co do interpretacji, czasem jednak śnią się takie rzeczy i sytuacje, którym trudno jednoznacznie...

Czytaj dalej →
Dieta w ciąży, Co jeść podczas karmienia piersią?

Kawa w ciąży i przy karmieniu piersią

Kaaaaaawy! Tym słowem witają się o poranku pracownicy większości firm. Pewnie Was zaskoczę, ale nigdy nie piłem kawy. Fakt ten zaskoczy Was zapewne mocniej gdy dowiecie się, że pracuję od 7:00, a...

Czytaj dalej →
Toasty weselne

Toasty weselne

Witam czytelników ponownie. Jak pisałam we wcześniejszych postach, wesele mojej siostry zbliża się wielkimi krokami (przyszła sobota) i wczoraj zaczęłam zastanawiać się na toastami weselnymi. Co prawda toasty najczęściej wznoszą...

Czytaj dalej →
Sukienki na wesele dla świadkowej

Sukienka dla świadkowej

Wybór sukienki dla świadkowej jest sporym wyzwaniem. Zwraca ona na siebie uwagę prawie tak samo jak Panna Młoda. Sukienka musi być więc elegancka i nietuzinkowa. Sukienka dla świadkowej Zostałaś poproszona...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general