Ksiądz podczas chrztu do ojca dziecka: “Ty tłuku jeden!”. Nietypowe nagranie z kościoła hitem sieci

Do niecodziennej sytuacji doszło jakiś czas temu w jednym z kościołów w Polsce. Ksiądz podczas chrztu zadał ojcu dziecka tradycyjne pytanie, zaaferowany i zestresowany mężczyzna zapomniał standardowej formuły i nie był w stanie poprawnie na nie odpowiedzieć. Nikt nie spodziewał się tak ciętej i mocnej reakcji ze strony duchownego. Co odpowiedział?

Ksiądz stracił cierpliwość podczas chrztu. “Ty tłuku jeden!”

Ta dość nietypowa i zabawna sytuacja miała miejsce już kilkanaście miesięcy temu. Nagranie z kościoła trafiło do internetu w ubiegłym roku, ale w ostatnich dniach sięgnął po nie pewien użytkownik TikToka – materiał szybko zyskał ogromną popularność i przypomniał wszystkim o tej historii.

Uroczystość chrztu świętego ma w kościele bardzo podniosły charakter. Cała ceremonia jest szczegółowo zaplanowana – nie tylko sam akt chrztu, ale także wszystkie formuły wypowiadane przez uczestników. Duchowny zadaje szereg pytań, na które powinni odpowiedzieć rodzice oraz chrzestni. Podobnie wyglądała uroczystość, którą możemy obejrzeć na wspomniany filmiku z TikToka.

Na początku wszystko zapowiadało się zupełnie standardowo. W pewnym momencie ksiądz zadaje ojcu dziecka tradycyjne pytanie: “O co prosicie Kościół Boży dla Zosi?”. Na nagraniu wyraźnie jednak widać, że mężczyzna ma problemy z odpowiedzią i nie może znaleźć odpowiednich słów. Duchowny stara się jeszcze podpowiedzieć ojcu, co powinien powiedzieć, i ponawia pytanie.

Zestresowany ojciec bardzo niepewnie mówi, że proszą “o schronienie, o dom”. Wówczas ksiądz nie wytrzymuje i odpowiada mężczyźnie ciętą ripostą: “O chrzest, ty tłuku jeden. Matko jedyna”, a całą wypowiedź kwituje jeszcze wymownym westchnieniem. Na nagraniu widać, że zarówno ojciec, jak i matka chrzczonego dziecka reagują śmiechem.

Sprawdź: Dziecko zjadło kajzerkę, a pracownicy sklepu wezwali ochronę. Radiowóz przyjechał na sygnale

Nietypowa sytuacja pobiła sieć

Nietypowa reakcja duchownego została przyjęta z humorem przez ojca i matkę dziecka. Obydwoje wydają się tą sytuacją przede wszystkim rozbawieni. Fakt, że ksiądz pozwolił sobie na taką ripostę i śmiech rodziców może świadczyć o tym, że osoby te bardzo dobrze się znają i darzą sympatią. Nagranie z pewnością udowadnia, że nikt nie czuje się urażony i cała sprawa za kilka lat stanie się po prostu kolejną zabawną anegdotą rodzinną.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Zakupy dla niemowląt

Karty rabatowe LifeStyle i Rossnę

Karty rabatowe LifeStyle i Rossnę Dziecko to niekończący się wydatek. Każdy rodzic chce dla dziecka wszystkiego co najlepsze. Producenci o tym wiedzą i często zawyżają ceny swoich produktów. Jak zatem...

Czytaj dalej →
Fryzury Ślubne

Fryzura ślubna

Fryzura ślubna stanowi dopełnienie stylizacji ślubnej. Podpowiemy, jak ją wybrać… Fryzura ślubna to bardzo ważny element stylizacji. Musi nie tylko pasować do sukni, całej koncepcji wystroju, ale wpisać się w...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general