Ksiądz radzi, co kupić dziecku na komunię. Jego pomysły nie spodobały się rodzicom

Zbliża się maj i czerwiec, czyli czas uroczystości komunijnych w całej Polsce. Zaproszeni goście oraz najbliżsi członkowie rodziny zaczynają już rozglądać się za prezentami. Wybór nie jest jednak łatwy – trudno jest aktualnie trafić w gust dzieciaków. Z pomocą postanowił przyjść pewien ksiądz, który na swoim profilu na TikToku postanowił poradzić obserwatorom, co podarować na komunię. Nie wszystkim spodobały się jego propozycje.

Co kupić na komunię? Ksiądz z TikToka podpowiada

Ksiądz Sebastian Picur prowadzi profil na TikToku, który od jakiegoś czasu mocno zyskuje na popularności. Aktualnie jego materiały regularnie śledzi ponad 636 tys. osób. Duchowny dzieli się z obserwatorami wiedzą teologiczną, a niekiedy także swoimi opiniami na temat bieżących wydarzeń. W ostatnich dniach postanowił zabrać głos również w sprawie zbliżających się Pierwszych Komunii Świętych.

W jednym z opublikowanych filmików ksiądz odpowiada na zadane przez obserwatorkę pytanie dotyczące prezentów komunijnych. Jak nie trudno się domyślić, duchowny odradza skupianie się na aspektach materialnych i stwierdza, że dużo większą wartość o gadżetów i zabawek będzie miała modlitwa czy ofiara podczas mszy za dziecko. Jego zdaniem najlepszym podarunkiem “Biblia dla dzieci czy skromny upominek związany z wiarą”. Mogłby to więc być medalik, krzyżyk czy np. różaniec.

Zobacz: Urodziła 5 dzieci w 3 lata i czuje się źle. “już z dwojgiem dzieci było mi trudno”

Porada księdza nie przypadła internautom do gustu

Komentarze pod materiałem księdza wskazują, że zdania internautów są w tej sprawie mocno podzielone. Nie wszystkim spodobała się porada duchownego. Większość komentujących przyznała, że chociaż Biblia to naprawdę piękny prezent, to jednak warto zwrócić uwagę również na samopoczucie dziecka. W ostatnich latach niestety utarło się, że dzieci otrzymują rozmaite gadżety czy zabawki, które są związane z ich zainteresowaniami lub przydadzą im się na co dzień. Nie musi to być bardzo drogi i wymyślny prezent, ale dzieciom z pewnością jest miło, gdy dostanie coś, co lubi i co sprawi mu prawdziwą radość.

Część internautów zauważa również, że obecnie duchowe znaczenie I Komunii odeszło na dalszy plan. Najważniejszy jest konkurs na najdroższy lub najlepszy prezent, a presję na gości często nakładają rodzice.

Racja, a potem w szkole w poniedziałek będą pytania, ile dostałeś. Czasy książek, medalików, zegarków, Biblii, atlasów minęły. Teraz kasa, kasa i kasa

Ja mojej chrześniaczce w zeszłym roku podarowałam pięknie oprawione Pismo Święte, rodzice niekoniecznie byli zadowoleni z prezentu.

Ogólne wnioski są chyba jednak takie, żeby nie przesadzać w żadną stronę. Nie trzeba kupować dziecku na komunię najnowszego laptopa czy smartfona, ale obok Pisma Świętego warto również podarować np. pamiątkową biżuterię, ciekawy gadżet czy zabawkę.

Sprawdź też:

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo