Mać! Czyli matka frustratka od dziś na deskach teatru

„Mać!” to stand-up, który nie unika trudnych tematów. Ciemne strony macierzyństwa, ukazane w formie One Woman Show, będzie można zobaczyć już 17 maja na deskach Teatru WARSawy. Przepełniona frustracją, humorem i śmiechem przez łzy opowieść, bazująca na osobistych doświadczeniach głównej aktorki, to historia, w której odnajdzie się każda współczesna matka.

Stand-up o przewrotnym tytule „Mać!” bezczelnie obnaża temat idealnego macierzyństwa i kpi z politycznej poprawności. Pokazuje rzeczywistość, z jaką zmagają się współczesne matki – natłokiem obowiązków, brakiem czasu dla siebie, niespełnieniem i narastającą frustracją. One Woman Show, bazujące na osobistych doświadczeniach głównej aktorki oraz reżyserki, Karoliny Piechoty, to bez wątpienia jedno z ciekawszych dzieł nadchodzącego sezonu.

Mimo komediowego wydźwięku, spektakl „Mać!” traktuje macierzyństwo bardzo poważnie. Media społecznościowe nierzadko doprowadzają kobiety do narzucania sobie zbyt wysokich wymagań, wpędzając tym samym w poczucie winy i przekonanie, że daleko im do perfekcjonizmu w nowej roli. Codzienne obowiązki, które mimo wsparcia najbliższych stają się coraz bardziej przytłaczające, prowadzą nieuchronnie do kryzysów. Mając w głowie ideał matki-Polki i współczesnej, silnej kobiety, zadręczają się, że nie mają figury jak sprzed porodu. Nie radzą sobie z natłokiem obowiązków, a na dodatek mają poczucie winy, gdy okazuje się, że ich maluch, który miał być słodki i rozkoszny jak z reklam,  wcale taki nie jest!

Spektakl „Mać!” to jedno z niewielu dzieł, które ukazuje macierzyństwo w sposób w pełni autentyczny – niepozbawione kryzysów, poczucia bezsilności, licznych wzlotów i upadków. To opowieść skierowana zarówno do kobiet, które odnajdą w nim ironiczną cząstkę swojej codzienności, ale również do ojców, którym ułatwi zrozumienie i wsparcie swoich partnerek.

Śmiejmy się, by nie zwariować! Premiera odbędzie się już dziś (piątek 17 maja) o godzinie 19:00 na deskach Teatru WARSawy. W sobotę 18 maja o godz. 21.00 i w środę 29 maja o godz. 20.00 będą miały miejsce pierwsze biletowane spektakle. Bilety nabyć można na stronie https://teatrwarsawy.pl/#/spektakle/mac—one-woman-show lub za pośrednictwem serwisu ebilet.pl.


MAĆ!

Premiera: 17 maja o godz. 19.00, Teatr WARSawy, Warszawa

Kolejne spektakle: 18 maja o godz. 21.00 i środa 29 maja o godz. 20.00

Występuje: Karolina Piechota

Tekst: Kuba Rużyłło

Reżyseria: Karolina Piechota

Scenografia: Jana Łączyńska

Instalacje: Paweł Althamer i Grupa Nowolipie

Produkcja: Dorota Łabędź

Czas trwania: 60 min

 

Karolina Piechota – absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, aktorka Teatru Wybrzeże w Gdańsku oraz teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Za występ w filmie Macieja Pieprzycy „Drzazgi” w 2008 r. podczas 33. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odebrała nagrodę za najlepszy debiut aktorski. Rok później na Międzynarodowym Festiwalu Filmowych w Kairze nagrodzono ją w kategorii najlepszej roli kobiecej. Ostatnio można było ją oglądać w „Koronie królów” i w polskiej wersji znanego, amerykańskiego programu rozrywkowego SNL.

Kochająca nie tylko grać, ale i śpiewać.

 

Określa się jako typ „Świtezianki na lekkim haju”. Ma talent do parodiowania Maryli Rodowicz. Potrafi śpiewać, co widzowie mieli okazję zobaczyć podczas recitalu „Rechot Brechta” oraz recitalu „Lady ViVi”. Wraz z zespołem Kobiety Karolina śpiewała utwory Kurta Weila do tekstów Brechta. Nie tylko Kurt Weil brzmi świetnie w jej wykonaniu – prywatnie lubi śpiewać piosenki Beaty Kozidrak.

Kuba Rużyłło – dziennikarz radiowy, copywriter, scenarzysta. Współtworzył programy “SNL Polska” i “SNL Polska – Weekend Update”.Wcześniej, pod ksywą Muflon, aktywny jako raper specjalizujący się w bitwach freestyle’owych, w których przez lata dominował.

Pisał teksty komediowe i tworzył reklamy kierowane do matek, ale to właśnie lata spędzone w brutalnej formie rapu, opartej na bluzgu i agresji, były najlepszym przygotowaniem do pomocy w wyrażeniu emocji i frustracji młodej mamy.

Prywatnie ojciec 2-letniego Lesława.

[materiał partnerski]

 

Dodaj komentarz

Niemowlę, Karmienie niemowląt

Czy piwo Karmi wpływa na laktację?

Piwo Karmi i bardziej obfita laktacja Pierwszą rzeczą jaką usłyszałem od mojej mamy gdy ta dowiedziała się o tym blogu było: Koniecznie napisz o odgazowanym Karmi, które wpływa na laktację....

Czytaj dalej →
Turystyka

Cicha strefa bez dziecka w samolocie?

Kilka dni temu media związane z podróżami obiegła informacja, że kolejne linie lotnicze wprowadziły na pokładzie swoich samolotów tak zwane strefy bez dzieci. Tego typu rozwiązania można już spotkać w kilku...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo