Niedziele handlowe grudzień 2021. Jak pracują sklepy w grudniu 2021?

Grudzień to jeden z najbardziej intensywnych okresów w całym roku. Przygotowania do Świąt pochłaniają ogrom czasu, energii i nerwów. Najwięcej stresu i zaangażowania kosztuje nas zwykle poszukiwanie prezentów, ale równie dużo siły potrzeba, aby zaopatrzyć dom we wszystkie niezbędne produkty i przygotować kolację wigilijną dla rodziny. Niestety większość z nas przez cały miesiąc aż do 24 grudnia normalnie pracuje. Z tego powodu zyskamy dodatkowe dwa dni na zakupy. Niedziele handlowe grudzień 2021 – kiedy wypadają?

Najważniejsze w poniższym artykule:
 • W grudniu czekają nas dwa dodatkowe dni na zakupy - dwie niedziele handlowe.
 • Pierwsza z nich przypada na 12 grudnia, a kolejna tydzień później - 19 grudnia.
 • Większość najpopularniejszych sieci sklepów nie ma ustalonych stałych godzin otwarcia dla wszystkich placówek. Warto sprawdzić w konkretnym punkcie, do której będzie otwarty lub za pomocą wyszukiwarki internetowej.

Grudzień 2021 niedziele handlowe

To już kolejny rok z zakazem handlu w niedzielę. Część Polaków zdążyła już do nowej rzeczywistości przywyknąć, ale niektórzy wciąż narzekają, że nie mogą swobodnie zrobić zakupów wtedy, kiedy by chcieli. Jest to szczególnie uciążliwe dla tych, którzy przez cały tydzień pracują, a niedziela bywa jedynym dniem wolnym. Ustawodawca wprowadził jednak pewne wyjątki od przepisów i w niektóre niedziele w roku sklepy funkcjonują normalnie.

Jednym z takich wyjątków jest okres przedświąteczny. Przygotowania do Bożego Narodzenia pochłaniają co roku naprawdę mnóstwo czasu i energii. Zwłaszcza przemierzanie galerii w poszukiwaniu gwiazdowych prezentów nie dość, że bywa wyjątkowo męczące, to jeszcze ciągnie się w nieskończoność. Zakup artykułów spożywczych na świąteczne kolacje to także często prawdziwe wyzwanie i próba cierpliwości, szczególnie jeśli robi się to na ostatnią chwilę, gdy w sklepach są tłumy.

Ze względu na to, że nadchodzące dni będą okresem naprawdę gorączkowych przygotowań i częstych wizyt w supermarketach i galeriach handlowych, otrzymamy dwa dodatkowe dni na zakupy. Niedziele handlowe w grudniu 2021 przypadają na 12 i 19 grudnia. W te dni wszystkie sklepy będą otwarte.

Handlowe niedziele w grudniu 2021:

 • 12 grudnia – pierwsza niedziela handlowa grudzień 2021.
 • 19 grudnia – druga handlowa niedziela grudzień 2021.

Sprawdź: Wigilia klasowa – pomysły nie tylko na potrawy. Sprawdź, co przygotować na wigilię dla dzieci do szkoły

Niedziela handlowa godziny otwarcia: do której otwarte sklepy w niedzielę handlową?

Większość najpopularniejszych sieci supermarketów ma swoje indywidualne godziny otwarcia w niedziele handlowe. Zdarza się nawet, że w ramach jednej firmy poszczególne oddziały pracują w nieco innych godzinach. Zdecydowana większość z nich przeważnie zamyka się o godzinie 20:00, maksymalnie 21:00. Jak dowiedzieć się, do której godziny są otwarte sklepy w niedziele handlową? Najlepiej wpisać w wyszukiwarkę nazwę sieci i miejscowość (ewentualnie także ulicę, jeśli sklepów jest więcej niż jeden), w której znajduje się interesujący nas sklep. Jako pierwszy wynik wyszukiwania powinien pokazać się dokładny adres oraz godziny otwarcia.

Do której są otwarte sklepy w niedzielę handlową?

 • Lidl – do 20:00 lub 21:00 w zależności od punktu.
 • Biedronka – większość sklepów otwarta do 20:00.
 • Kaufland – większość sklepów otwarta do 20:00.
 • Carrefour – w zależności od sklepu, niektóre w galeriach otwarte do 17:00 lub 18:00, inne nawet do 21:00. Carrefoury Express pracują dłużej, niektóre do 22:00.
 • Auchan – większość sklepów otwarta do 20:00 lub 21:00.
 • Aldi – większość czynna do 17:30.
 • Delikatesy Centrum – czynne do 17:00 lub 18:00.
 • Dino – czynne do godz. 20:00.

Zobacz: Co ugotować na święta Bożego Narodzenia?

Biedronka: niedziela handlowa 2021

Biedronka to jedna z najpopularniejszych sieci supermarketów w Polsce. Nic zatem dziwnego, że tak często, zwłaszcza w okresie przygotowań do Świąt powraca pytanie o godziny otwarcia Biedronki w niedziele handlowe. Niestety dokładne godziny otwarcia zależą od konkretnego punktu. Niektóre oddziały czynne są w niedzielę do godziny 20:00, inne do 22:00, ale są również takie otwarte nawet do 23:00. Aby się upewnić, należy przeczytać informację w konkretnej Biedronce lub sprawdzić godziny otwarcia wpisują adres w wyszukiwarkę.

Biedronka – godziny otwarcia niedziela handlowa 2021 – 12 grudnia i 19 grudnia:

 • wszystko zależy od konkretnego punktu – niektóre Biedronki są otwarte w niedziele tylko do 20:00, inne do 22:00, a niektóre nawet do 23:00.

Zobacz: Co kupić tacie na święta 2021? Pomysły na prezent dla taty, który wszystko ma

Lidl – niedziela handlowa grudzień 2021

Lidl, podobnie jak Biedronka, nie ma stałych godzin otwarcia dla wszystkich swoich oddziałów. Dlatego aby dowiedzieć się, czy do której będzie otwarty sklep w Twojej okolicy, najlepiej dowiedzieć się na miejscu podczas zakupów innego dnia. Można także skorzystać z wyszukiwarki na stronie Lidla. Po wejściu na lidl.pl wystarczy kliknąć zakładkę “Znajdź sklep”, a następnie wpisać nazwę miejscowości lub kod pocztowy i wybrać interesujący nas oddział.

Lidl: godziny otwarcia niedziela handlowa 2021

 • godziny otwarcia są inne dla każdej placówki są ustalone indywidualnie. Niektóre sklepy są otwarte do 21:00, inne do 20:00, a niektóre do 22:00.

Sprawdź: To najlepsze prezenty dla sześciolatków na Święta. Podpowiadamy, jaki prezent dla sześciolatka wybrać

Rodzice pytają o niedziele handlowe grudzień 2021

Które niedziele handlowe 2021 grudzień?

Niedziele handlowe w grudniu 2021 wypadają 12 i 19 grudnia.

Niedziela handlowa do której otwarte sklepy?

Wszystko zależy od konkretnej sieci, większość jednak jest otwarta do 20:00 lub dłużej. Najlepiej sprawdzić konkretny sklep, wpisują w wyszukiwarkę adres i nazwę.

12 grudnia niedziela handlowa?

Tak, 12 grudnia to niedziela handlowa.

Do której sklepy w niedzielę handlową będą otwarte?

Każda sieć sklepów i każdy konkretny punkt ma swoje indywidualne godziny otwarcia. Najlepiej sprawdzić na miejscu lub za pomocą wyszukiwarki internetowej, wpisując adres i nazwę sklepu.

Jakie są sklepy otwarte w niedzielę?

W niedziele handlowe wszystkie sklepy są otwarte. Natomiast w niehandlowe otwarte mogą być niektóre sklepy Biedronki, Lidla, Kauflandu, Lewiatana czy Auchan. Warto sprawdzić w internecie konkretną listę. Większość sklepów Żabka czy Carrefour Express też będzie pracować normalnie. Otwarte w niehandlowe niedziele mogą być także kwiaciarnie i stacje benzynowe.

Sklepy 23 grudnia – będą otwarte?

Tak, 23 grudnia sklepy są normalnie otwarte.

Carrefour godziny otwarcia niedziela handlowa – jakie?

Każdy Carrefour ma swoje indywidualne godziny otwarcia w zależności od punktu. Najdłużej pozostają otwarte Carrefoury Express, niektóre nawet do 22:00.

Czy w niedziele są otwarte sklepy?

W niedziele niehandlowe większość sklepów jest zamknięta. Niektóre oddziały Lidla, Biedronki, Kauflanda czy Auchan mogą być jednak otwarte, warto sprawdzić listę w internecie. Zakupy zrobimy też prawdopodobnie w Żabce, Carrefourze Express i na pewno na stacji benzynowej.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo