Patent babć na ścierki kuchenne. Po brudzie i brzydkim zapachu nie ma śladu!

Brudne ścierki kuchenne mogą być niezwykle problematyczne i mało estetyczne. Mimo częstego prania w wysokiej temperaturze na ścierkach wciąż zostają plamy? Oto sposób, który znają nasze babcie od lat i stosują w swojej kuchni!

Sposób na czyste ścierki kuchenne

Materiałowe ścierki szybko się brudzą i chłoną nieprzyjemny zapach jedzenia. Wiele osób z tego powodu przerzuca się na ręczniki papierowe, choć niewątpliwie to materiałowe ścierki są bardziej ekologiczne. Warto je mieć nawet w niewielkiej ilości – bawełniane ścierki są doskonałe do wycierania, sprawdzą się przy pasteryzacji przetworów, pełnią nawet funkcję estetyczną. Odpowiednia higiena ścierek spowolni gromadzenie brudu, dzięki czemu dłużej utrzymasz porządek w kuchni. Pamiętaj, aby:

  • dobrze wysuszać ścierki; mokre mogą stać się siedliskiem bakterii,
  • wymieniaj ścierki tak często, jak jest to konieczne; im dłużej zwlekasz, tym trudniej pozbyć się brzydkiego zapachu i plam,
  • na mocniejsze plamy możesz zastosować miejscowo detergent,
  • pierz ścierki w maksymalnej temperaturze, np. 60 lub 90 stopni.

Sprawdź: Czym wyczyścić dywan? Nałóż na plamę i wyszoruj. Po brudzie nie będzie śladu

Sposób naszych babć na pranie ścierek w kuchni

Ten sposób zna wiele kobiet, ale tylko nieliczne go stosują. Nasze babcie robią to regularnie, a różnica w wyglądzie ich ścierek jest naprawdę widoczna. Magiczny sposób to oczywiście gotowanie kuchennych ścierek, co daje niesamowity efekt!

Co należy zrobić? Wrzuć brudne ścierki do dużego garnka z wodą, a następnie wlej sporo płynu do naczyń i wsyp pół szklanki sody oczyszczonej. Całą miksturę wymieszaj i gotuj przez 20 minut. Takie gotowanie ścierek traktuj jako “wstępne” czyszczenie przed właściwym praniem. Po ugotowaniu wrzuć ścierki do pralki i wypierz w wysokiej temperaturze.

Sprawdź: Masz tę przyprawę w kuchni? Wyczyścisz nią przypalony garnek. To sprawdzony trik sprytnych pań domu

Będziesz w szoku, kiedy zobaczysz, ile brudu może być na takich ścierkach. A efekt będzie piorunujący! Choć metoda budzi nieco kontrowersji, to jeśli zmagasz się z tym problemem, warto go przetestować.

Sprawdź: Czym umyć brudne ściany? Wykorzystaj prosty trik za 5 zł. W mig zapomnisz o malowaniu

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo