Czym wyczyścić dywan? Nałóż na plamę i wyszoruj. Po brudzie nie będzie śladu

Czym wyczyścić dywan? Materiał, który zdobi wiele domowych podłóg, dosyć szybko ulega zabrudzeniom. Problem plam możesz jednak rozwiązać prostymi sposobami. Wystarczą produkty, które zapewne masz już w domu. Co zrobić, żeby dywan wyglądał jak nowy?

Mało kto wie, jak wyczyścić dywan szybko i skutecznie. Choć sklepowe preparaty zazwyczaj sporo kosztują, nie zawsze dokładnie doczyszczają powierzchnię. Dobrym pomysłem jest postawienie na inne, domowe metody. Sprawdź, czy masz ten płyn w kuchni i zaaplikuj go na dywan. Po kilku chwilach będzie jak nowy.

Sprawdź: Jak wyczyścić szafki kuchenne z tłuszczu? Wykorzystaj 3 produkty. Żmudne szorowanie odejdzie w zapomnienie

Czym wyczyścić dywan, aby wyglądał jak nowy? Pomoże produkt z kuchennej szafki

Okazuje się, że z zabrudzeniami na dywanie po kawie czy herbacie szybko rozprawi się ocet, który większość z nas ma w domu. Zaaplikowanie produktu na materiał jest bardzo proste. Co należy zrobić? W pierwszej kolejności dokładnie odkurz dywan, by usunąć włosy, piasek, sierść, itd. Później zmieszaj ocet pół na pół z wodą i przelej do butelki z atomizerem. Możesz dodać kilka kropli ulubionego olejku eterycznego, który zniweluje charakterystyczny zapach płynu. Rozpyl mieszankę na zabrudzeniach lub zanurz ściereczkę w roztworze i energicznie pocieraj plamy. Później przemyj dywan gąbką zwilżoną wodą, by usunąć resztki octu.

Sprawdź: Wyczyść kratkę z okapu produktem za 2 zł. Obślizgły tłuszcz zniknie w 15 minut

Jak i czym wyczyścić dywan na sucho? Pomoże ci skrobia i mydło

Oprócz zastosowania octu możesz też wyczyścić dywan na sucho. W tym przypadku również pomoże ci pewien produkt z kuchni. Mowa o mące ziemniaczanej, która pomoże doczyścić nawet delikatny materiał.

  1. Wsyp do miseczki 2 szklanki mąki ziemniaczanej i dodaj około 5 łyżek płatków mydlanych.
  2. Zmieszaj oba produkty i rozsyp je na dywanie.
  3. Pocieraj dywan energicznie szczotką i odczekaj 30 minut.
  4. Odkurz powierzchnię, by pozbyć się mąki i płatków. Szybko okaże się, że jest zachwycająco czysta.

Sprawdź: Sąsiedzi zzielenieją z zazdrości, gdy zobaczą, jak łatwo pozbyłeś się mchu i chwastów z kostki brukowej. Pozbądź się ich raz na zawsze

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo