Pedofilia w kościele. Wyniki raportu zszokowały świat

Specjalna, powołana przez prokuraturę  komisja przeprowadziła niezależne 18-miesięczne śledztwo, badające zjawisko pedofilii w kościele. Wyniki raportu są szokujące. Watykan wydał teraz oficjalne oświadczenie, w którym zapewnia, że stoi po stronie ofiar księży pedofilii.

1000 zgwałconych dzieci

‘’The Washington Post’’ opublikował szokujący raport przedstawiający sprawy pedofilii, której dopuszczali się księża w stanie Pensylwania w Stanach Zjednoczonych. Dokument ma 1400 stron i dowodzi, że przez 70 lat działało 300 księży pedofilii, którzy skrzywdzili nawet 1000 dzieci. To, co szykuje najbardziej to fakt, że przełożeni zwyrodnialców wiedzieli o ich czynach. Żadna sprawa nie została jednak upubliczniona, a księża byli po prostu przenoszeni z jednej parafii do drugiej lub wysyłani “na emeryturę”.

Komisja przeanalizowała 2 miliony akt. W raporcie znajduje się również szokujące zdjęcie przedstawiające księży wykorzystujących nieletnich. Dokument zawiera także opisy niektórych czynów wielebnych. Najbardziej poruszająca historia mówi o księdzu, który gwałcąc nieletniego chłopca, uszkodził mu trwałe kręgosłup, co doprowadziło do przedwczesnej śmierci dziecka.

Watykan wydał teraz oświadczenie, w którym papież przyznaje, że czuje wstyd, na myśl czego dopuszczali się wielebni. Jak dodał rzecznik Watykanu:

Ofiary muszą wiedzieć, że papież stoi po ich stronie.

Brak konsekwencji prawnych

Twórcy raportu obejmującego diecezje Allentown, Erie, Greensburg, Harrisburg, Pittsburgh i Scranton, podkreślają, że zdają sobie sprawę, iż wiele spraw uległo przedawnieniu, a oprawcy nie staną przed sądem. Z wszystkich 300 księży pedofilii, jedynie dwaj zostali skazani. Prokurator generalny stanu Pensylwania Josh Shapiro zaznaczył, że ujawniono jednak imiona i nazwiska wszystkich wielebnych, którzy dopuszczali się pedofilii.

Utajnianie pedofilii przez kościół to nadal burzliwy temat. Co jakiś czas wychodzą na jaw sprawy, które stawiają instytucję kościoła, z założenia dobrego i czystego, w zupełnie innym świetle. Jak podaje organizacja “Bishop Accountability”, czyli “Odpowiedzialność Biskupów” w okresie od 1950 do 2016 w całych Stanach Zjednoczonych aż 6721 księży wykorzystało seksualnie dzieci. Czy kościół nadal będzie zamiatać zbrodnie księży pod dywan, czy teraz zacznie stawiać dobro parafian na pierwszym miejscu?

Zobacz też:

[Zdjęcie: depositphotos.com]

Dodaj komentarz

♥️ Dzień Matki ♥️, Newsy

Dzień Matki w Polsce i na świecie

Dzień Matki coraz bliżej. To wyjątkowe święto, które pozwala na uhonorowanie mam, podziękowanie im za ich nieustanną troskę i pracę. Kiedy wypada Dzień Matki w Polsce, a kiedy w innych...

Czytaj dalej →
Newsy

Pierwszy dzień zimy

Kiedy jest pierwszy dzień zimy? To pytanie zadaje sobie wiele osób i pomimo tego, że sprawdzamy to co roku, w przyszłym znowu wyleci nam ta data z głowy i będziemy...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo