Przemysław Czarnek krytykuje spodnie “rurki”. “Minister będzie decydował, kto wyglada jak pan, a kto jak pani?”

Przemysław Czarnek wziął udział w czacie z użytkownikami Twittera. Posłanka KO Kinga Gajewska opublikowała na swoim profilu fragment wypowiedzi ministra edukacji. Jak się okazuje, podczas rozmowy postanowił on skomentować współczesną modę męską i w niezbyt delikatnych słowach miał skrytykować spodnie typu “rurki”. “Czy to zapowiedź jakiejś nowej ustawy?” – pyta posłanka Gajewska w swoim poście?

Minister edukacji o klasach mundurowych

We wtorkowy wieczór minister Czarnek postanowił wziąć udział w twitterowym czacie organizowanym przez administratorów konta “Polska Suwerenna”. Jak informuje posłanka KO Kinga Gajewska, w czasie rozmowy z ust szefa resortu edukacji padła dość zaskakująca i kontrowersyjna wypowiedź dotycząca mody męskiej.

Komentarz odnoszący się do współczesnego sposobu ubierania mężczyzn padł przy okazji dyskusji o klasach mundurowych. Zdaniem ministra oddziały o profilu wojskowym cieszą się wśród młodzieży coraz większą popularnością. Oferta tych klas kierowana jest do uczniów, którzy wybierają się do szkoły średniej, a w przyszłości planują pracę w służbach mundurowych, przede wszystkim w wojsku i w policji.

W ramach edukacji wojskowej uczniowie nabywają wiedzę i umiejętności w zakresie: służby wojskowej i prawa, musztry, wyszkolenia strzeleckiego, samoobrony, a także biorą udział w uroczystościach państwowych i miejskich, konkursach i przeglądach dla klas mundurowych.Zespół Szkół Nr 4 we Włocławku

Przemysław Czarnek podczas twitterowej dyskusji stwierdził, że rosnące zainteresowanie nauką w klasach wojskowych wynika z “bardzo dobrego, patriotycznego wychowania, w polskich rodzinach”. W dalszej części wypowiedzi dodał jednak, że ma to również związek z “tęsknotą za normalnością” i “normalnym strojem”. Minister miał powiedzieć, że jego zdaniem część mężczyzn obecnie nie ubiera się normalnie i nie wyglądają wystarczająco męsko, nosząc – jak się podobno wyraził – “rureczki”.

Zainteresowanie klasami mundurowymi jest ogromne w Polsce i nie wynika z niczego, tylko również z pewnego wychowania, jednak dalej bardzo dobrego, patriotycznego, w polskich rodzinach. Ale wynika to też z tęsknoty za taką normalnością, za normalnym strojem, na tle tych wszystkich rureczek pod kostki obciągniętych elegancko u panów, którzy nie wyglądają jak panowie. Taki strój może nie być traktowany przez część społeczeństwa, czemu się nie dziwię, jako normalny.Przemysław Czarnek, Minister Edukacji i Nauki.

Sprawdź: Rozporządzenie w sprawie zdalnego nauczania 2021? Rodzice mogą być zaskoczeni

Przemysław Czarnek krytykuje spodnie “rurki”

Słowa ministra Czarnka – opublikowane przez Kingę Gajewską – o “rureczkach” wywołały prawdziwą burzę w sieci. Nie brakuje krytycznych komentarzy, których autorzy twierdzą, że takie sformułowanie nie przystoją sprawowanej funkcji. Rzeczywiście wydaje się, że indywidualne wybory w kwestiach ubioru nie powinny być przedmiotem zainteresowania rządzących. Tym bardziej, że Przemysław Czarnej jest szefem resortu edukacji, a jego krytyka mogła nie tylko urazić wiele osób, ale także negatywnie wpłynąć na delikatną psychikę dzieci i młodzieży. Jeśli rozumieć słowa ministra dosłownie, mężczyźni noszący “rureczki pod kostki” jego zdaniem “nie wyglądają jak panowie”. Co zatem z uczniami, którzy lubią się w ten sposób ubierać? Czy resort edukacji weźmie odpowiedzialność za wyzwiska pod ich adresem kwestionujące męskość?

Sprawdź też: Protest nauczycieli przeciwko “lex Czarnek”. “Nie zgadzamy się na ograniczenia wolności”. Czym grozi nowa ustawa?
Sprawdź też: Rząd idzie na wojnę z niezaszczepionymi? Zapowiada kolejne obostrzenia dla tej grupy. Co z uczniami?
Sprawdź też: Wystawianie ocen 2021. Do kiedy trwa 1 semestr 2021? Część uczniów musi się śpieszyć

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo