Sennik: Śmierć – Co oznacza sen o śmierci?

Sny potrafią być bardzo sugestywne – zwłaszcza te „straszne”. Kiedy śnią się nam potwory, choroby czy śmierć wielu z nas budzi się zlanych potem, dosłownie i w przenośni. Warto jednak wiedzieć, że sen o śmierci wcale jej nie zapowiada. Zgodnie z wykładnią wielu senników jest wręcz odwrotnie. Zresztą stara mądrość ludowa mówi, że jeśli śniło się, że ktoś umrze to wróży mu to długie i szczęśliwe życie. Jak więc interpretować sny o śmierci? Sprawdź nasz sennik!

Co oznacza śmierć we śnie?

Uważa się ogólnie, że śmierć w snach zapowiada zmiany. Zazwyczaj są to zmiany bardzo radykalne, aczkolwiek najczęściej pozytywne. Bywa, że sen o śmierci to zapowiedź przewartościowania swojego życia. Zmian nie tylko w sferze materialnej ale również mentalnej.
W wielu sennikach sny o śmierci są wyraźnie rozgraniczane, z czego wynika, że zupełnie inne znaczenie ma sen o śmierci matki, a co innego oznacza sen o śmierci dziecka czy innych bliskich osób. Stąd też chcąc zinterpretować swój sen warto zagłębić się nieco bardziej w jego treść.

Sennik: Śmierć bliskiej osoby

Sny o śmierci bliskich osób potrafią być bardzo sugestywne. Zdarza się, że budzimy się zlani potem i trzeba dobrej chwili, aby dotarło do nas, że to był „tylko sen”. Bywa też, iż sny o śmierci są tak realne, że po przebudzeniu bierzemy telefon do ręki aby sprawdzić czy na pewno bliska osoba żyje i czuje się dobrze. Sny o śmierci należą do tych, których nie chcemy pamiętać. Jednakże pomimo tak silnych wrażeń jakich dostarcza śmierć w snach, zgodnie z interpretacją dostępną w sennikach wcale nie zapowiada ostatecznego pożegnania z bliskimi.
Kiedy śni nam się, że bliska nam osoba umiera, ale w rzeczywistości ona nadal żyje, to zazwyczaj sen taki zapowiada ochłodzenie stosunków między wami. Bywa, że taki sen zapowiada zerwanie znajomości.
Zdarza się również, że śni nam się śmierć bliskiego, który już nie żyje. Znaczenie takich snów jest zupełnie inne. Zgodnie z sennikiem kiedy śni się nam śmierć bliskiej osoby, która już nie żyje oznacza to odczuwaną, nawet podświadomie, tęsknotę za tą osobą. Bardzo prawdopodobne jest, że byliśmy z nią mocno związani emocjonalnie i nadal trudno jest nam pogodzić się z jej śmiercią.

Śmierć partnera/ partnerki

Zdarza się, że we śnie widzimy śmierć osoby najbliższej jaką jest życiowy partner lub partnerka. Zgodnie z opisami senników taki sen zazwyczaj oznacza, że bardzo przejmujemy się sytuacją, jaka panuje w domu. Często sen o śmierci partnera pojawia się podczas rzeczywistego rozpadu związku lub trwającego właśnie rozwodu.

Sennik: Śmierć dziecka

O ile śmierć osoby dorosłej wydaje się rzeczą naturalną, o tyle śmierć dziecka do dla większości z nas prawdziwy koszmar. Sny o śmierci dzieci są też najbardziej traumatyczne, szczególnie gdy dotyczą własnych potomków. Warto jednak wiedzieć, że senniki mówią, iż tego typu sen, choć straszny, nie zapowiada śmierci dziecka. Taki sen przepowiada zazwyczaj nadchodzące rozczarowanie i smutek w życiu prywatnym. Sen o śmierci dziecka jest również wyrazem podświadomej troski o swoją pociechę, niezależnie od jej wieku. Może też być postrzegany jako znak mówiący o tym, że najwyższy czas poświęcić swoim dzieciom nieco więcej czasu. Jeśli śmierć dziecka śni się osobie, która nie jest rodzicem, to jest to znak, że czas skończyć z rozpamiętywaniem przeszłości i zacząć planowanie przyszłości.

Śmierć dziecka jest również tematem snów kobiet w ciąży. Dla przyszłych mam sen taki jest szczególnie trudny, ponieważ nie są w stanie wstać, iść do łóżeczka pociechy i sprawdzić, jak się czuje. Często sen o śmierci dziecka jest prawdziwym koszmarem dla kobiety oczekującej na potomka. Senniki tłumaczą takie sny silną obawą przed porodem.

Śmierć matki

Mama jest osobą bardzo bliską każdemu. Kiedy śni się jej śmierć prawie zawsze wiąże się to z silnymi i przejmującymi uczuciami. Często sen taki jest tak traumatyczny, że jeszcze przez wiele kolejnych dni trudno otrząsnąć się z negatywnych emocji.
Zgodnie z sennikiem, snów o śmierci matki nie należy odczytywać dosłownie. Sny na ten temat to zapowiedź dużych zmian, które mają nastąpić w naszym życiu. Kiedy śmierć matki śni się młodemu człowiekowi jest ona znakiem podświadomej chęci wyzwolenia się spod opieki i wpływu na jego życie matki, często bardzo wymagającej.

Jeśli taki sen śni się osobie nieco starszej to zwykle jest znakiem, że czas odciąć pępowinę. Sen ten oznacza, że nadszedł czas, aby poważnie zastanowić się nad swoją przyszłością. Być może warto poszukać mieszkania dla siebie z dala od domu rodzinnego? Albo zamiast mamy zatrudnić nową opiekunkę do dzieci?

Sennik: Własna śmierć

Przerażającym uczuciem jest oglądanie lub odczuwanie we śnie własnej śmierci. Należy jednak pamiętać, że śniąca się śmierć nie może być traktowana jako dosłowna przepowiednia. Jeśli w swoim śnie umieramy, to zgodnie z objaśnieniem z sennika czeka nas wiele szczęśliwych chwil. Sen o własnej śmierci wróży nam również długie życie. Niektórzy własną śmierć interpretują także w nieco inny sposób. Ich zdaniem oznacza ona, że jeśli nie jesteśmy zadowoleni z własnego życia, to najwyższy czas, aby wprowadzić zmiany.

Śmierć osoby nieznajomej

Sen o śmierci zawsze przepowiada zmiany. Raz zapowiada ostre cięcie w życiu i zmiany na lepsze, innym razem jest odbiciem zmian, które następują w naszym życiu rzeczywistym. Podobnie jest, kiedy śni się śmierć osoby nieznajomej. Taki sen zapowiada koniec problemów, które dręczą nas od dawna. Wreszcie nastąpi poprawa sytuacji w pracy lub w domu. „Jak nożem” odcięte zostaną wszelkie trudności, z którymi nie mogliśmy dać sobie rady już od dłuższego czasu.

Sen o śmierci męża

Podjęcie decyzji o zamążpójściu nie jest łatwe. Jednakże życie z mężem u boku bardzo często jest spokojne i szczęśliwe. Zdarza się jednak, że ślubny nie jest tym mężczyzną, którego sobie wymarzyłyśmy. Zgodnie z objaśnieniami z sennika, sen o śmierci współmałżonka pojawia się zazwyczaj u kobiet, które nie są zadowolone ze swojego małżeństwa. Często ich związek wywołuje uczucie żalu czy rozczarowania. Nie czują się spełnione a niekiedy mają wrażenie, że ich związek całkiem się rozpada. Nie mają również nadziei na poprawę tego stanu. Sen o śmierci małżonka to sygnał, że czas najwyższy podjąć jakieś decyzje związane z małżeństwem. Nawet jeśli nie są one łatwe. Kobieta może zrezygnować ze związku i zażądać separacji lub rozwodu. Może też postawić na naprawę tego, co budowała przez lata. Choć decyzja jest trudna nie warto z nią zwlekać.

Sprawdź: Co oznacza sen o pieniądzach?

Sennik: Śmierć babci

„Rodzice są od wychowywania, a babcie od rozpieszczania”, tak mówi stare przysłowie. Tym samym my, jako wnuki, zazwyczaj uwielbiamy nasze babcie. Kochają nas bezwarunkowo, rozpieszczają, są bardzo opiekuńcze. Kiedy we śnie przeżywamy śmierć babci, oznacza ona utratę bardzo ważnych dla nas wartości. Na ich liście pojawia się poczucie bezpieczeństwa, stabilizacja w życiu czy wsparcie w walce ze swoimi problemami. Śmierć babci we śnie oznacza, że pojawią się problemy z radzeniem sobie w trudnej sytuacji, ponieważ zabraknie osób, które zechcą udzielić nam wsparcia.
W życiu realnym śmierć jest wydarzeniem ostatecznym. Umierający traci dotychczasowe życie i przechodzi na „tamten świat”. Bliscy i znajomi odczuwają ogromną stratę i smutek, z którym często trudno sobie poradzić przez długi czas. Śmierć we śnie nie oznacza ostateczności, nie przepowiada również śmierci w realnym świecie. Sen o śmierci zapowiada zmiany w naszym życiu. Część z nich pojawia sie samoistnie a inne musimy sami wywołać. Zawsze jednak po sennym koszmarze o śmierci warto postawić sobie pytania „Jakich zmian potrzebuję w sowim życiu i jak je wprowadzić?”.

Dodaj komentarz

Niemowlę, Pielęgnacja niemowląt

Olej Kokosowy dla niemowląt i nie tylko

Legendy o Oleju Kokosowym Olej Kokosowy jest tak popularny, że doczekał się serii memów na swój temat. Pod niemalże każdym pytaniem w internecie o specyfiki do włosów, skóry i paznokci...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo