Sennik: Pieniądze – Co znaczy sen o pieniądzach?

Lubimy śnić o rzeczach przyjemnych oraz o takich, których pragniemy w realnym świecie – to podstawowa prawda, z którą trudno polemizować. A jednym z najprzyjemniejszych atrybutów ludzkiego życia są pieniądze. Poza tym nie wolno zapominać o tym, iż pieniądze to jedna z największych namiętności, ale też i bolączek ludzkiego żywota. I chociaż stare powiedzenie mówi, iż nie przynoszą one szczęścia, to jednak trudno się bez nich obejść. Nie dziwi zatem fakt, iż pieniądze – i to zarówno pod postacią banknotów, jak i bilonu – dosyć często pojawiają się we śnie. Jednak znaczenie snu o tej ludzkiej namiętności nie zawsze ma znaczenie pozytywne, a co więcej – bywa, iż nie jest to dobra wróżba. Tego rodzaju sny sennik interpretuje w różnorodny sposób. Wiele zależy od tego, w jakim kontekście pojawiają się one w marzeniu sennym.

Znaczenie snu: Pieniądze w formie banknotów

Znaczenie snów o pieniądzach w banknotach zależy od tego, jaki nominał pojawia się we śnie. Zasada jest prosta – im jest on wyższy, tym większe znaczenie ma dany sen. Otrzymanie we śnie dużej liczby banknotów oznacza dostanie dobrej wiadomości, przerwanie złej passy, wyjście z finansowego dołka, spełnienie marzenia lub powrót do zdrowia. Natomiast sen o utracie sporej kwoty pieniędzy ma znaczenie negatywne – w tym przypadku może być to zapowiedź jakiegoś nieszczęścia (na przykład utrata pracy, porażka na egzaminie lub choroba). Z drugiej strony można się pokusić o interpretację bardziej symboliczną. Trzeba pamiętać o tym, iż pieniądze to środek płatniczy, więc niemal zawsze oznacza sposób rozliczeń. W tym kontekście sen o pieniądzach może oznaczać konieczność symbolicznych rozliczeń, rozwiązania jakiegoś problemu lub wyrównania strat emocjonalnych.

Sennik: Kradzież pieniędzy

Kradzież pieniędzy pojawiająca się we śnie również posiada dwojakie znaczenie. Tutaj decydujące znaczenie ma to, kto dokonuje owej kradzieży. Jeżeli pieniądze zostają nam ukradzione, to może symbolizować to jakieś oszustwo. Co ważne – nie zawsze chodzi tu o oszustwo finansowe, które zostanie wyrządzone nam przez drugą osobę. Inne znaczenie snu to na przykład chęć przypisania sobie naszych zasług przez kogoś innego. Natomiast sytuacja odwrotna – gdy to my kradniemy pieniądze – to swego rodzaju ostrzeżenie przed zaciąganiem tak zwanych długów karmicznych. Jest to przestroga przed tym, aby w życiu nie iść na skróty, nie oszukiwać i nie wykorzystywać innych ludzi.

Sennik: Znaleźć pieniądze

Znalezienie pieniędzy to także częsty motyw pojawiający się we snach. Tutaj sennik wskazuje na to, iż taki motyw pojawiający się w marzeniu sennym może zwiastować pozytywne wydarzenie. Sen o znalezieniu pieniędzy może symbolizować miłą niespodziankę, otrzymanie drugiej szansy od losu, odzyskanie zapłaty bądź długu (co wcześniej wydawało się niemożliwe), wynagrodzenie starań bądź ciężkiej pracy, osiągnięcie sukcesu (zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym), zyskanie uznania bądź podniesienie własnej wartości. I chociaż znalezienie pieniędzy we śnie miewa różne interpretacje, to niemal zawsze są one pozytywne.

Sennik: Liczyć pieniądze

Liczenie pieniędzy we śnie ma bardzo prozaiczne znaczenie – i to bez względu na sennik, w którym dana interpretacja się pojawia. Otóż liczenie banknotów zazwyczaj śni się dusigroszom, którzy mają obsesję na punkcie pieniędzy i od nich w głównej mierze uzależniają swoje szczęście. Osoba miewająca takie sny (zwłaszcza gdy pojawiają się z dużą częstotliwością) powinna dobrze zastanowić się nad samym sobą i odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań – czy nie za bardzo zaangażowałem się z pracę? czy z powodu obowiązków zawodowych nie cierpi moja rodzina? czy praca nie pozwala spotykać mi się z przyjaciółmi? Sny takiego rodzaju jednoznacznie wskazują na to, iż być może warto przemyśleć hierarchię wartości. Pieniądze niewątpliwie są ważne, ale nie najważniejsze i nie powinny stanowić jedynego sensu życia.

Patrzenie na pieniądze

Sen o patrzeniu na pieniądze jest bardzo niejednoznaczny i może wskazywać na wiele dróg interpretacji. W tym przypadku znaczenie snów jest bardzo zróżnicowane – z jednej strony wskazuje na niezdrowe podejście do sfery finansowej, a z drugiej może sygnalizować pewne braki w samoocenie. Ważny punkt odniesienia stanowią tu uczucia, które pojawiają się podczas patrzenia na pieniądze. Jeżeli robimy to z zadowoleniem i spokojem, to taki sen może oznaczać doprowadzenie do końca zamierzonych planów. Jeżeli natomiast czujemy smutek lub strach przed pieniędzmi, to taki sen wskazuje na konieczność spojrzenia we własne wnętrze – być może czegoś nam brakuje, a samo życie nie jest poukładane tak, jakbyśmy tego chcieli.

Sennik: wygrać pieniądze

Wygranie pieniędzy w życiu realnym to niewątpliwie szczęśliwe wydarzenie, które w wielu przypadkach może w znaczący sposób odmienić nasz los. Niestety wygranie pieniędzy we śnie nie zwiastuje tak dobrej wiadomości. Znaczenie snu o wygraniu pewnej kwoty ma raczej zabarwienie negatywne – wskazuje, iż dana osoba lubi chodzić na skróty i zamiast zapracować na sukces własną pracą, to raczej liczy na innych i szczęśliwe okazje od losu. Jednocześnie taki sen to swego rodzaju ostrzeżenie – nawet jeżeli takie postępowanie przynosiło dotychczas rezultaty (lepsze lub gorsze), to w niedługim czasie dobra passa może się skończyć.

Fałszowanie pieniędzy

Fałszowanie pieniędzy we śnie to motyw, który najczęściej pojawia się u osób lubiących ryzykowane zachowania. Osoby śniące tego rodzaju sny w większości przypadków lubią dreszczyk emocji i adrenalinę, która uwalnia się w tego typu sytuacjach. Ale to nie wszystko. Znaczenie snów o fałszowaniu pieniędzy ma też zabarwienie stricte negatywne – mogą się one pojawiać u osób chciwych, które chcą wzbogacić się w jak najkrótszym czasie i jak najmniejszym kosztem. Dodatkowo sen o fałszowaniu pieniędzy może symbolizować nadmierny pracoholizm, a osoby miewające tego rodzaju sny mogą w ten sposób wypierać ze swojej świadomości pragnienie zdobycia jak największej ilości dóbr materialnych.

Dolary we śnie

Pojawienie się we śnie dolarów to niemal zawsze symbol dobrobytu. Sennik interpretujący znaczenie marzeń sennych wskazuje na to, iż amerykańska waluta może być zapowiedzią dostatku, powodzenia finansowego, poprawy sytuacji materialnej, prezentu, spadku czy wygranej. Sen o dolarach prawie zawsze niesie ze sobą pozytywne przesłanie.

Kasa

Pojawienie się kasy pieniężnej we śnie posiada co najmniej kilka znaczeń. W tym przypadku dużą rolę odgrywa kontekst. Otwieranie kasy i zobaczenie w niej pieniędzy może zwiastować bogactwo lub innego rodzaju powodzenie. Natomiast zobaczenie jej pustej to symbol niedostatku. Negatywne znaczenie ma także przeliczanie jej zawartości – w tym przypadku taki sen może oznaczać rychłe popadnięcie w długi. Warto śnić o kasach sklepowych – sen o nich niemal zawsze oznacza korzystny obrót spraw.

Sprawdź:

Sen o kobiecie w ciąży a pieniądze w rzeczywistym życiu

Co oznacza sen o śmierci?

Sen o pieniądzach

Pieniądze symbolizują dobrobyt, władzę, sukces, wpływy, duże możliwości i wszelkiego rodzaju żądze. Są w naszym życiu od zarania dziejów i zawsze wywołują skrajne emocje. Podobnie jest w snach, gdzie pojawianie się pieniędzy posiada wiele interpretacji. Według senników sny o nich można interpretować na wiele różnych sposobów – w zależności od okoliczności i kontekstu, w jakim się pojawiają. Jedno jest pewne – pojawianie się pieniędzy we śnie nigdy nie jest obojętne i prawie zawsze niesie ze sobą określone znaczenie.

Dodaj komentarz

Planowanie ślubu oraz wesela

Intercyza

Intercyza jest umową przedmałżeńską regulującą stosunki majątkowe przyszłych małżonków. Dotyczy części majątku, którą małżonkowie wypracują po ślubie. Nie odnosi się natomiast do dochodów oraz rzeczy, które osoby te miały przed...

Czytaj dalej →
Ślub cywilny, Suknie Ślubne

Sukienka na ślub cywilny

Sukienki na ślub cywilny nie muszą spełniać wymagań dress code'u. Najważniejsze, aby Panna Młoda czuła się w swojej sukni ślubnej dobrze! Poza tym musimy zadbać o to, by suknia na ślub cywilny podkreśliła atuty i ukryła niedoskonałości sylwetki. I najważniejsze: powinna być spełnieniem marzeń Panny Młodej.

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Kameralne przyjęcie weselne

Kameralne obiady weselne tylko dla najbliższych również mają swoje zalety. Wcale nie musisz wynajmować sali weselnej na sto lub dwieście osób. Kameralne przyjęcia weselne w domu lub w ogrodzie miewają...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo