Używasz tak kapsułek do prania? Nic dziwnego, że nie dopierają plam. Lepiej rób to inaczej

Kapsułki do prania zamiast tradycyjnego proszku cieszą się coraz większą popularnością. Zdarza się jednak, że nie zawsze dopierają plamy. Możliwe, że po prostu używasz ich źle. Jak się używa kapsułek do prania?

Kapsułki do prania są ogromnym udogodnieniem. Dzięki nim nie musisz odmierzać odpowiedniej ilości proszku, bo wystarczy, że włożysz jedną sztukę do bębna i uruchomisz program. Okazuje się jednak, że niektórzy korzystają z nich w zły sposób, przez co pojawiają się głosy, że produkt nie spełnia prawidłowo swojego zadania. Jak wrzucić kapsułkę do pralki? Zrób to w ten sposób, a szybko zapomnisz o uporczywych plamach.

Sprawdź: Przed przyjściem teściowej wsypuję to do toalety. Później nie może się nadziwić, jak pięknie pachnie

Czy warto używać kapsułek do prania? Mają wiele zalet

Kapsułki do prania mają tę zaletę, że porcja detergentu jest już odpowiednio odmierzona. Nie ma więc możliwości, że, tak jak w przypadku standardowego proszku do prania, dodasz go za dużo, albo za mało. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że kapsułka zawiera i proszek, i płyn do płukania, a czasem nawet i odplamiacz. Dzięki temu możesz użyć jednej sztuki zamiast kilku różnych środków czyszczących. Nie dość, że zaoszczędzisz, to jeszcze detergenty nie będą zajmować wiele miejsca w mieszkaniu.

Sprawdź: Teściowa zdradziła mi ten trik na przetwory. Prosty i żałuję, że nie znałam go wcześniej!

Kapsułki do prania. Jak ich używać? Okazuje się, że sporo osób popełnia błąd

Okazuje się, że najpopularniejszym błędem podczas korzystania z kapsułek do prania jest umieszczanie ich w szufladce na detergenty. Pod żadnym pozorem nie należy tak robić. Jej miejsce powinno być tylko i wyłącznie w bębnie, razem z ubraniami. Należy jednak umieścić detergent w środku jeszcze przed włożeniem materiałów, gdyż w przeciwnym razie rozpuszczalna powłoka może nie dać rady się rozpuścić i pozostawi na ubraniach osad. Jeśli kapsułki rozpuszczają się do końca, możliwe, że winna jest też za niska temperatura wody. Sprawdź więc na opakowaniu, jakiej potrzebuje, by prawidłowo się rozpuścić i nie brudzić ubrań oraz pralki.

Sprawdź: Dlaczego po wypraniu ręczniki śmierdzą? Wyeliminuj jeden błąd. Wtedy ich aromat cię zachwyci

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo