Dlaczego po wypraniu ręczniki śmierdzą? Wyeliminuj jeden błąd. Wtedy ich aromat cię zachwyci

Wydaje się, że w praniu ręczników nie ma żadnej filozofii. Niektórzy z nas bez namysłu wkładają materiał do pralki i uruchamiają urządzenie, jednak po czasie okazuje się, że mimo to brzydko pachnie. Sprawdź, jakiego błędu nie popełniać i dowiedz się, co zrobić, gdy ręczniki śmierdzą.

Regularnie pranie ręczników jest bardzo ważne. Nic dziwnego – to właśnie nimi wycieramy ciało, dlatego dobrze, jeśli materiał jest czysty. W przeciwnym razie możemy sobie nieświadomie zaszkodzić. Sprawdź, jak prać ręczniki i jakich błędów nie popełniać. Dzięki temu zapomnisz o nieprzyjemnej woni, a materiał będzie pachniał świeżością i czystością na długo.

W czym prać ręczniki, żeby nie śmierdziały? Zwróć uwagę na odpowiednią temperaturę

W praniu ręczników ważne jest, by nie popełniać błędów podczas doboru programu i temperatury w pralce. Należy zawsze sprawdzać metki załączone przez producenta produktu, na których wyjaśnione jest, jak dbać o materiał. Jeśli chcesz pozbyć się bakterii z materiału, wybieraj wysoką temperaturę – najlepiej około 90 stopni Celsjusza. Oprócz tego możesz dodać do bębna niewielką ilość sody oczyszczonej, która upora się z nieprzyjemnymi zapachami. Możesz też dolać niewielką ilość ulubionego olejku eterycznego.

Nie zapominaj też o prawidłowym suszeniu. Jak należy to robić? Przede wszystkim nie wieszaj materiałów w wilgotnym pomieszczeniu takim jak łazienka. Jeśli suszysz pranie w domu na stojaku, warto mieć w tym czasie otwarte okna. Nie wieszaj też ręczników ściśle obok siebie. Aby miały szansę dobrze wyschnąć, warto zapewnić im sporo miejsca.

Jak wyczyścić pralkę, żeby nie śmierdziało? Wlej dwie szklanki i nastaw program

Jeśli ręczniki po praniu nieprzyjemnie pachną, możliwe, że winowajcą jest brudna pralka. Warto więc zadbać również i o urządzenie. Możesz zdezynfekować je przy pomocy octu z kuchennej szafki. Oprócz przemywania produktem uszczelek i innych elementów wlej ocet do pojemnika na proszek. Wystarczą dwie szklanki i uruchomienie urządzenia na 90 stopni Celsjusza, a smród zniknie. Jeśli nie chcesz nastawiać pustego bębna, włóż do środka ścierki i inne materiały, którymi czyścisz mieszkanie. Pamiętaj, by po wszystkim drzwiczki pralki pozostały na jakiś czas otwarte. Dzięki temu zapach octu wywietrzeje.

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo