Borówka to przeżytek! Posadź ją w ogrodzie. Przetwory wyjdą pyszne i słodkie

Miłośnicy borówki amerykańskiej z pewnością będą zachwyceni świdośliwą. To doskonała alternatywa dla popularnych krzewów owocowych, która jest znacznie prostsza w uprawie.

Świdośliwa dorasta do nawet 3 metrów wysokości. Dzięki temu, że jest to roślina mniej wymagająca w porównaniu do borówki, świetnie sprawdzi się w każdym ogrodzie, również u początkujących pasjonatów ogrodnictwa. O czym należy pamiętać przy jej uprawie? Podpowiadamy.

Sprawdź: Dzięki tym roślinom Twój ogród przejdzie prawdziwą metamorfozę. Będą pięknie wyglądać nawet jesienią

Co zamiast borówki do ogrodu? Wybierz świdośliwę. Jej wymagania nie są duże

Najlepszym stanowiskiem dla świdośliwy będą miejsca dobrze nasłonecznione, ale w półcieniu również sobie poradzą. Nie wymaga specjalnej gleby lub częstego nawożenia. Co najważniejsze, zimą także nie trzeba jej okrywać. Jest odporna na niskie temperatury. Jedyne, na co należy zwrócić szczególną uwagę to podlewanie. Świdośliwa nie radzi sobie z przesuszaniem, więc latem musimy zadbać, aby jej ziemia była stale wilgotna. Nie ma potrzeby natomiast przycinania krzewów. Nie jest to zabieg, który wpływa na rozwój rośliny.

Sprawdź: Nie wyrzucaj po śniadaniu, tylko rozsyp w ogrodzie. Ślimaki nie zbliżą się do roślin

Jej owoce są bardzo smaczne. Można je wykorzystać w kuchni zamiast borówki amerykańskiej

Świdośliwa charakteryzuje się soczystymi i słodkimi owocami. Na jej pędach szczególnie ubiegłorocznych i dwuletnich owoce pojawiają się bardzo obficie. Ich średnica wynosi około 15 mm w zależności od odmiany. Dojrzewają przeważnie już pod koniec czerwca. Bez obaw można spożywać je na surowo, ale będą również świetną bazą do domowych przetworów tj. soki, dżemy czy nalewki. Świdośliwa jest jednocześnie rośliną dekoracyjną i może być także alternatywą np. dla żywopłotu. Dzięki temu, że nie wymaga przycinania, ani innych zabiegów pielęgnacyjnych, będzie znacznie łatwiejsza w utrzymaniu.

Sprawdź: Jak i kiedy sadzić czosnek zimowy? Zastosuj zasadę 5:7. Główki będą ogromne

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo