Przed przyjściem teściowej wsypuję to do toalety. Później nie może się nadziwić, jak pięknie pachnie

Czyszczenie toalety bywa trudne i czasochłonne. Sklepowe, dedykowane muszli klozetowej środki nie zawsze dają radę sprostać nieprzyjemnym zapachom i osadowi, który nie chce zejść nawet mimo mozolnego szorowania. Jak usunąć brud z toalety? Pomoże ci produkt, który zapewne masz już w domu.

Nie za bardzo lubię szorować toaletę, ale wiadomo, że trzeba robić to regularnie. WC jest siedliskiem bakterii, brudu i osadów z kamienia, które warto co jakiś czas usuwać. Jeśli tego zaniechamy, z czasem sprzątanie stanie się o wiele trudniejsze i będzie zajmować wiele czasu. Co na brzydki zapach z toalety? U mnie sprawdza się ten trik. Sprawdź, czy u ciebie również spełni swoje zadanie.

Sprawdź: Teściowa zdradziła mi ten trik na przetwory. Prosty i żałuję, że nie znałam go wcześniej!

Jak usunąć gruby kamień w toalecie? Wykorzystaj proszek do prania

Okazuje się, że do czyszczenia toalety możesz wykorzystać proszek do prania. Choć produkt nie jest do tego przeznaczony, ze względu na swoje właściwości szybko pozbędzie się brudu i grubego osadu z kamienia. Co należy zrobić? Najpierw spłucz wodę w toalecie, a później wsyp do muszli pół szklanki proszku do prania. Poczekaj około 20 minut. W tym czasie środek będzie osadzał się na ściankach i wyczyści powierzchnię. Później wyszoruj toaletę szczotką i spuść wodę. Nie dość, że będzie czysta, to jeszcze przez długi czas w pomieszczeniu będzie się unosił przyjemny zapach.

Sprawdź: Zmieszaj z wodą i spryskaj róże. Urosną tak bujnie, że nawet teściowa przetrze oczy ze zdumienia

Jak usunąć żółty osad z muszli klozetowej? Wykorzystaj ocet i sodę oczyszczoną

Okazuje się, że żółty osad i brud z toalety możesz usunąć również przy pomocy octu oraz sody oczyszczonej, które praktycznie każdy z nas ma w kuchni. Najpierw wsyp do muszli 2 łyżki sody, a później dodaj 2 łyżki octu. Proporcje zwiększaj w miarę potrzeb. Oba produkty oddziałując na siebie, utworzą pianę, która wyczyści toaletę. Odczekaj godzinę, wyszoruj muszlę szczotką i spłucz wodę. Powierzchnia zalśni czystością jak nowa.

Sprawdź: Patent mojej teściowej sprawia, że sernik jest lekki jak chmurka. Gdy go podaje, każdemu opada szczęka

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo