Czy wakacje 2021 zaczną się w planowanym terminie? Ile dni zostało do wakacji?

Jak długo potrwają wakacje 2021? Kiedy się rozpoczną? Czy w tym roku przerwa od szkoły będzie wyglądała tak jak w latach poprzednich? 

Trwa bardzo trudny, covidowy rok szkolny. Nic więc dziwnego, że uczniowie wszystkich szkół i klas nie mogą doczekać się już jego końca. Kiedy będą mogli udać się na zasłużoną labę? Pytanie “kiedy wakacje?” nabrało jeszcze większej wagi, wraz z pojawieniem się pogłosek, że w związku z nauką zdalną i hybrydową dni wolne od szkoły 2021 mogą rozpocząć się później niż w latach poprzednich. 

Kiedy wakacje w 2021: Planowane terminy

Na szczęście dla wszystkich uczniów i rodziców mamy dobre wiadomości: wakacje 2021 rozpoczynają się wraz z końcem czerwca. Ostatnim dniem, w którym uczniowie udadzą się do szkoły, będzie piątek 25 czerwca i już od soboty 26 czerwca oficjalnie rozpoczną się wyczekiwane wolne od szkoły 2021. Przerwa od zajęć dydaktyczno-wychowawczych będzie trwała do wtorku 31 sierpnia 2021. 1 września, a więc dzień powrotu do nauki, przypada w środę. 

Sprawdź: Wszystkie dni wolne od szkoły i pracy w 2021 roku.

Czy termin rozpoczęcia wakacji 2021 jest pewny? 

Ze względu na zaostrzającą się sytuację pandemiczną w kraju, wciąż pojawiają się nowe obostrzenia i zmienia się forma nauki w niektórych województwach. Część dzieci uczy się zdalnie, część hybrydowo, niektóre roczniki stacjonarnie. Z powodu dynamiki tych zamian i ogólnemu wrażeniu chaosu, część rodziców i dzieci niepokoi się, że termin wakacji również zostanie przesunięty w czasie. Zasypane pytaniami od dziennikarzy Ministerstwo Edukacji Narodowej (MEN) wystosowało w tej sprawie komunikat. 

Nie planujemy zmian w kalendarzu roku szkolnego. Intensywnie pracujemy nad powrotem wszystkich grup uczniów do szkół. Od 18 stycznia klasy 1-3 szkół podstawowych uczą się w trybie stacjonarnym. Chcielibyśmy, aby możliwie jak najszybciej inne roczniki również mogły wrócić do tradycyjnej formy nauki. Szczególnie ważne jest to dla uczniów klas ósmych i maturzystów. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nauka zdalna nigdy nie zastąpi w pełni nauki w szkole, w sposób stacjonarny. Stąd nasza szczególna troska o to, aby najszybciej jak to będzie możliwe przywrócić naukę w trybie tradycyjnym dla pozostałych grup uczniów.– czytamy w odpowiedzi MEN na zapytanie rozgłośni radiowej Eska.

Ile dni do wakacji? 

Licząc od wtorku 16 marca, do rozpoczęcia wakacji 2021 zostało 101 dni. Z tego 28 dni przypada w weekendy. Nie są to jedyne dni wolne od szkoły. Od 1 do 6 kwietnia będzie trwała przerwa wielkanocna w szkołach. Kolejnym dniem wolnym przed wakacjami będzie 3 maja, który w tym roku przypada w poniedziałek. 

Sprawdź: Kiedy rozpoczyna się przerwa wielkanocna w 2021 roku? 

Dla kogo najwięcej dni wolnych od szkoły w 2021?

Tegoroczni maturzyści zajęcia szkolne kończą już 30 kwietnia. Już od tego dnia będą mogli skupić się wyłącznie na egzaminach kończących ich edukację szkolną – dojrzałości lub potwierdzających kwalifikacje zawodowe. Matury rozpoczynają się 4 maja i będą trwały do 22 maja 2021 roku. 

Poprawki w wakacje 2021

Nie każdy uczeń będzie mógł cieszyć się tak długimi wakacjami, jak jego rówieśnicy. Wszyscy, którym powinęła się noga i otrzymali na koniec roku szkolnego ocenę niedostateczną z jednego lub dwóch przedmiotów, mogą zdecydować się na podejście do letnich egzaminów poprawkowych. To ostatnia szansa, by wywalczyć promocję do kolejnej klasy. 

Podpowiadamy: Gdzie spędzić wakacje 2021 z dziećmi? 

Dodaj komentarz

Planowanie ślubu oraz wesela

Kameralne przyjęcie weselne

Kameralne obiady weselne tylko dla najbliższych również mają swoje zalety. Wcale nie musisz wynajmować sali weselnej na sto lub dwieście osób. Kameralne przyjęcia weselne w domu lub w ogrodzie miewają...

Czytaj dalej →
Niemowlę, Pielęgnacja niemowląt

Olej Kokosowy dla niemowląt i nie tylko

Legendy o Oleju Kokosowym Olej Kokosowy jest tak popularny, że doczekał się serii memów na swój temat. Pod niemalże każdym pytaniem w internecie o specyfiki do włosów, skóry i paznokci...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo