[Z OSTATNIEJ CHWILI] Uczniowie klas 1-3 (w całym kraju) wracają do nauki zdalnej!

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział rozszerzenie obostrzeń na cały kraj. Zamknięte zostaną galerie handlowe, kina i baseny w całym kraju. Najważniejsza zmiana będzie dotyczyła jednak uczniów klas 1-3 szkół podstawowych. Najmłodsi uczniowie z całego kraju wracają w pełni do nauki zdalnej.

Koniec z nauką hybrydową

W poprzednim tygodniu zapowiedziano naukę hybrydową w czterech województwach (warmińsko-mazurskim, pomorskim, mazowieckim, lubuskim). W ramach tego systemu uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych zostali podzieleni na dwie grupy. Połowa z nich miała od poniedziałku (15 marca) odbywać naukę w formie zdalnej, a druga połowa stacjonarnie.

Na dzisiejszej konferencji (17 marca) minister zdrowia zapowiedział, że przez najbliższe trzy tygodnie rezygnujemy z tego rozwiązania i w całym kraju uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych będą uczyć się zdalnie.

Od kiedy nauka zdalna w klasach 1-3?

Czekamy na rozporządzenie, które oficjalnie określi, od kiedy wróci nauka zdalna dla wszystkich dzieci z klas 1-3. Najprawdopodobniej dzieci pozostaną w domu od poniedziałku (22 marca 2021).

Do kiedy nauka zdalna najmłodszych uczniów?

Nauka zdalna w klasach 1-3 będzie odbywała się co najmniej do Świąt Wielkanocnych. Według ministra zdrowia po Świętach wrócimy prawdopodobnie do nauki hybrydowej.

Nauka zdalna wszystkich uczniów wraca od 22 marca – co z zasiłkiem opiekuńczym?

Rodzice, którzy nie mają z kim zostawić swoich dzieci, które nie ukończyły 8 lat, mogą ubiegać się o zasiłek opiekuńczy. Zasiłek ten przysługuje tym rodzicom, którzy regularnie opłacają składki na ubezpieczenie chorobowe – zarówno w ramach własnej działalności gospodarczej, jak i umowy o pracę. Może być wypłacony tylko jednemu z rodziców. Podstawą do wypłaty świadczenia jest oświadczenie rodzica złożone na formularzu dostępnym na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Dlaczego wprowadzono lockdown?

Główną przyczyną zaostrzenia restrykcji i wprowadzenia ich na terenie całej Polski jest rozprzestrzenianie się brytyjskiej mutacji koronawirusa – odpowiada ona już za 52 proc. zakażeń w kraju. Najwyższą liczbę dziennych zakażeń notują województwa: mazowieckie, śląskie, małopolskie i wielkopolskie.

Ministerstwo Zdrowia wspólnie z ekspertami zdecydowało się na wprowadzenie lockdownu na terenie całego kraju od 20 marca. Ma on na celu ograniczenie mobilności społecznej, odgrywającej kluczową rolę w walce z koronawirusem.

Dodaj komentarz

1 komentarzy: [Z OSTATNIEJ CHWILI] Uczniowie klas 1-3 (w całym kraju) wracają do nauki zdalnej!

  1. I co mam z dzieckiem zrobić?? Jak ma 8 lat i opieki już nie dostanę bo 8 latek już dorosły i moze sam siedzieć w domu!

    Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
    Logo