[Z OSTATNIEJ CHWILI] Uczniowie klas 1-3 (w całym kraju) wracają do nauki zdalnej!

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział rozszerzenie obostrzeń na cały kraj. Zamknięte zostaną galerie handlowe, kina i baseny w całym kraju. Najważniejsza zmiana będzie dotyczyła jednak uczniów klas 1-3 szkół podstawowych. Najmłodsi uczniowie z całego kraju wracają w pełni do nauki zdalnej.

Koniec z nauką hybrydową

W poprzednim tygodniu zapowiedziano naukę hybrydową w czterech województwach (warmińsko-mazurskim, pomorskim, mazowieckim, lubuskim). W ramach tego systemu uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych zostali podzieleni na dwie grupy. Połowa z nich miała od poniedziałku (15 marca) odbywać naukę w formie zdalnej, a druga połowa stacjonarnie.

Na dzisiejszej konferencji (17 marca) minister zdrowia zapowiedział, że przez najbliższe trzy tygodnie rezygnujemy z tego rozwiązania i w całym kraju uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych będą uczyć się zdalnie.

Od kiedy nauka zdalna w klasach 1-3?

Czekamy na rozporządzenie, które oficjalnie określi, od kiedy wróci nauka zdalna dla wszystkich dzieci z klas 1-3. Najprawdopodobniej dzieci pozostaną w domu od poniedziałku (22 marca 2021).

Do kiedy nauka zdalna najmłodszych uczniów?

Nauka zdalna w klasach 1-3 będzie odbywała się co najmniej do Świąt Wielkanocnych. Według ministra zdrowia po Świętach wrócimy prawdopodobnie do nauki hybrydowej.

Nauka zdalna wszystkich uczniów wraca od 22 marca – co z zasiłkiem opiekuńczym?

Rodzice, którzy nie mają z kim zostawić swoich dzieci, które nie ukończyły 8 lat, mogą ubiegać się o zasiłek opiekuńczy. Zasiłek ten przysługuje tym rodzicom, którzy regularnie opłacają składki na ubezpieczenie chorobowe – zarówno w ramach własnej działalności gospodarczej, jak i umowy o pracę. Może być wypłacony tylko jednemu z rodziców. Podstawą do wypłaty świadczenia jest oświadczenie rodzica złożone na formularzu dostępnym na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Dlaczego wprowadzono lockdown?

Główną przyczyną zaostrzenia restrykcji i wprowadzenia ich na terenie całej Polski jest rozprzestrzenianie się brytyjskiej mutacji koronawirusa – odpowiada ona już za 52 proc. zakażeń w kraju. Najwyższą liczbę dziennych zakażeń notują województwa: mazowieckie, śląskie, małopolskie i wielkopolskie.

Ministerstwo Zdrowia wspólnie z ekspertami zdecydowało się na wprowadzenie lockdownu na terenie całego kraju od 20 marca. Ma on na celu ograniczenie mobilności społecznej, odgrywającej kluczową rolę w walce z koronawirusem.

Dodaj komentarz

1 komentarzy: [Z OSTATNIEJ CHWILI] Uczniowie klas 1-3 (w całym kraju) wracają do nauki zdalnej!

 1. I co mam z dzieckiem zrobić?? Jak ma 8 lat i opieki już nie dostanę bo 8 latek już dorosły i moze sam siedzieć w domu!

  Planowanie ślubu oraz wesela

  Błogosławieństwo rodziców

  Błogosławieństwo od rodziców to jedna z najważniejszych tradycji w dniu ślubu dla osób, które są katolikami. Symbolizuje przekazanie przez rodziców tuż przed ślubem władzy rodzicielskiej mężowi kobiety i zgodę na...

  Czytaj dalej →
  Sukienki na wesele dla świadkowej

  Sukienka dla świadkowej

  Wybór sukienki dla świadkowej jest sporym wyzwaniem. Zwraca ona na siebie uwagę prawie tak samo jak Panna Młoda. Sukienka musi być więc elegancka i nietuzinkowa. Sukienka dla świadkowej Zostałaś poproszona...

  Czytaj dalej →
  Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
  Logo