Jak złożyć wniosek o 300 zł na wyprawkę szkolną dla dziecka online? Jak założyć profil zaufany?

Program “Dobry Start” ruszył pełną parą. Do końca lipca 2018 wnioski o 300 zł na dziecko można składać jedynie online. Jak zrobić to na rządowych stronach [email protected], a jak korzystając z usług swojego banku? Sprawdź!

Jak złożyć wniosek o 300 zł na wyprawkę szkolną dla dziecka online? Jak założyć profil zaufany?
depositphotos

Wnioski o 300 zł na dziecko spływają w zastraszającym tempie!

Pierwszy wniosek o 300 zł na wyprawkę szkolną dla dziecka wpłynął tuż po północy w nocy z 30.06 na 01.07.2018. Zgodnie z zapowiedziami premiera Mateusza Morawieckiego program ruszył wraz z początkiem lipca i to pełną parą. W niedzielny poranek wniosek o dodatkowe 300 złotych z programu “Dobry Start” złożyło ponad 4 tysiące rodziców! Według danych Ministerstwa Rodziny do 06 lipca 2018 wpłynęło 421,4 tys. wniosków online o 300 Plus na wyprawkę dla ucznia z programu Dobry Start. Najwięcej wniosków (66,2 tys. złożonow w województwie mazowieckim. Jak zrobić to krok po kroku korzystając z portalu [email protected] lub z systemu transakcyjnego banku?

Gdzie złożyć wniosek o 300 zł na wyprawkę dla dziecka?

Program “Dobry Start” ruszył. Wnioski o 300 zł na wyprawkę szkolną na razie można składać jedynie przez internet. Rodzice mogą wybrać jedną z dwóch dróg:

 • rządową stronę [email protected] (kliknij link)
 • serwis transakcyjny jednego z banków: PKO BP, Inteligo, ING Banku Śląskiego, Millennium, Pekao S.A., Envelo lub mBANK.

Uwaga! Wszelkie inne strony zachęcające do złożenia wniosku o 300 zł są próbą wyłudzenia danych. Wniosków nie złożycie również w urzędach. Ta opcja będzie dostępna dopiero od sierpnia 2018 roku.

 

Mimo niedzieli wniosek o 300 Plus złożyło już 82 tysiące rodzin!

Pierwsze wnioski o wypłatę 300 zł na wyprawkę dla ucznia wpłynęły tuż po północy. Do 1:00 w nocy przez portal [email protected] złożono ich już 600. Ci, którzy nie zrobili tego w ciągu dnia, wniosek o 300+ składali w niedzielny wieczór. Do godziny 22:00 wpłynęło ich 82 tysiące!

Kto dostanie 300 Plus z Programu “Dobry Start”?

W ramach programu nie obowiązuje kryterium dochodowe ani ograniczenia związane z liczbą posiadanych dzieci. Wyprawka Plus przeznaczona jest dla wszystkich dzieci, zarówno tych wychowywanych przez biologicznych rodziców, jak i przebywających w pieczy zastępczej. W przypadku tych ostatnich wniosek o 300 Plus należy złożyć w powiatowym centrum pomocy rodzinie.

Sprawdź:  Kolejna awaria karuzeli. Tym razem w Mielnie. Ojciec i syn trafili do szpitala

Sprawdź też:

Jedynym ograniczeniem jest wiek dziecka. 300 zł na wyprawkę może otrzymać uczące się dziecko do 18. roku życia. Jeśli kontynuuje naukę po tym czasie, pobieranie świadczenia możliwe jest do 20. urodzin. W trochę innej sytuacji są dzieci z orzeczeniem niepełnosprawności. W ich przypadku 300+ wypłacane jest do 24. roku życia. Program nie obejmuje jednak dzieci w wieku przedszkolnym i w zerówce.

Złożenie wniosku o 300 zł dla ucznia w lipcu i sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Złożenie wniosku o świadczenie po rozpoczęciu roku szkolnego skutkuje wypłatą świadczenia w ciągu 2 miesięcy od momentu złożenia.

Jak złożyć wniosek o 300 zł dla ucznia przez portal [email protected]?

Aby móc złożyć wniosek o 300 zł z programu “Dobry Start” za pomocą portalu [email protected] należy najpierw założyć konto na ww. portalu przy użyciu profilu zaufanego lub certyfikatu kwalifikowanego. Szczegółową instrukcję jak to zrobić można znaleźć pod tym linkiem. Potem możemy przejść do dalszych kroków:

 1. Na stronie głównej wybieramy rodzaj wniosku “Dobry Start”
 2. Następnie po zapoznaniu się z informacjami zamieszczonymi na portalu należy przygotować wszystkie potrzebne dokumenty i informacje. Są to przede wszystkim dane dzieci i szkół, do których uczęszczają oraz numer rachunku, na który ma być przekazane świadczenie
 3. Wpisz nazwę miejscowości, w której chcesz złożyć wniosek.
 4. Wybierz urząd właściwy dla Twojego miejsca zamieszkania (nie zameldowania!)
 5. Wpisz wszystkie informacje, o jakie poprosi system do składania wniosków, m.in. adres zamieszkania, numer rachunku bankowego, dane dzieci, dane adresowe szkół
 6. W określonych miejscach załącz skany/kopie wymaganych dokumentów
 7. Sprawdź poprawność wprowadzonych danych. Jeśli na tym etapie wychwycisz błędy, możesz cofnąć się używając przycisku “wstecz”
 8. W kolejnym kroku w zakładce „Dokumenty robocze”, zaznacz „Wniosek o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego” i kliknij „Szczegóły/Wyślij”.
 9. Jeśli jest taka konieczność, dodaj załączniki z pomocą przycisku “Dodaj”.
 10. Wyślij wniosek
 11. Po wysłaniu wniosku na wskazany w nim adres mailowy otrzymasz Urzędowe Potwierdzenie Przedłożenia (UPO)
 12. W dalszej kolejności sprawdź, czy urząd otrzymał Twój wniosek. Zrobisz to wchodząc w zakładkę „Dokumenty wysłane” i sprawdzając, czy wyświetla się status „Odbiór potwierdzony”.
 13. Po podjęciu decyzji o przyznaniu świadczenia otrzymasz powiadomienie wysłane na adres e-mail podany we wniosku o 300 zł na wyprawkę. Nowa wiadomość pojawi się też w portalu [email protected]
 14. Wiadomość w portalu pojawi się również w przypadku odmowy przyznania świadczenia.
Sprawdź:  Na świat przyszedł gigantyczny noworodek. Dziecko ważyło 6 kg

Dokładną instrukcję obsługi wniosków zamieszczono tutaj.

Jak złożyć wniosek o 300 zł na wyprawkę szkolną dla dziecka w banku?

Portal [email protected] jest bardzo popularnym, ale nie jedynym sposobem składania wniosków o 300 Plus online. Wnioski o świadczenie można także bezpłatnie składać za pomocą serwisu transakcyjnego swojego banku. Taką możliwość oferuje kilka najpopularniejszych instytucji finansowych. Przykładowo sprawdźmy, jak proces ten wygląda w mBanku. Zanim jednak przystąpimy do składania wniosku, powinniśmy założyć Profil Zaufany.

Jak założyć Profil zaufany?

 1. Zaloguj się w serwisie transakcyjnym, a następnie wejdź w Pasaż, EUrząd.
 2. Jeśli jeszcze go nie posiadasz, załóż profil zaufany. Po kliknięciu w button pojawia się wniosek automatycznie wypełniony naszymi danymi osobowymi. 
 3. Po kliknięciu przycisku “dalej” zostajemy przeniesieni na kolejną stronę. Chcąc zarejestrować profil zaufany musimy na niej wpisać kod przesłany przez mBank na nasz telefon komórkowy.
 4. Po kliknięciu “Złóż wniosek” otrzymamy wiadomość mailową z potwierdzeniem założenia profilu zaufanego. Teraz możemy przejść do kolejnych kroków.

Jak złożyć wniosek o 300 + w serwisie transakcyjnym banku?

Wniosek o 300 zł na wyprawkę szkolną dla dziecka w mBanku można złożyć wchodząc kolejno w zakładki Pasaż – Market – Usługi. Co jeśli nie widzisz możliwości złożenia wniosku? Prawdopodobnie nigdy nie potwierdziłeś swoich danych osobowych w oddziale banku, a tylko klient zidentyfikowany przez pracownika mBanku ma możliwość złożenia wniosku 300 Plus online. By to zrobić, udaj się do oddziału banku w celu zweryfikowania tożsamości.

Wniosek o 300 zł na wyprawkę dla ucznia w mbank krok po kroku:

 1. Wejdź w pasaż, a następnie w usługi
 2. Sprawdź dane wnioskodawcy automatycznie wstawione przez bank
 3. Wybierz rachunek, na który zostaną przelane pieniądze
 4. Wybierz z listy nazwę województwa i właściwego urzędu
 5. Po kliknięciu “dalej” zostaniesz przeniesiony/a na stronę z danymi dziecka. Należy wpisać m.in. dane osobowe, informację o szkole, do której uczęszcza oraz wypełnić informacje dotyczące ewentualnej niepełnosprawności dziecka.
 6. Po kliknięciu “dalej” jesteśmy poproszeni o przeczytanie i akceptację oświadczeń oraz załączenie ewentualnych dodatkowych plików.
 7. Na koniec należy ściągnąć na dysk i zapisać wniosek o 300 zł na dziecko. Nie będzie on dostępny na stronach banku w późniejszym terminie.
Sprawdź:  Polio wróciło! Dziecko, które zmarło nie było szczepione

Złożony wniosek o świadczenie w ramach programu “Dobry Start” można pobrać tylko raz zaraz po jego wysłaniu i w ramach tej samej sesji logowania. W serwisie transakcyjnym będzie można zobaczyć potwierdzenie złożenia wniosku. Po jego złożeniu bank przesyła wszelkie informacje do Centralnego Systemu Informatycznego Zabezpieczenia Społecznego [email protected] I na tym właściwie kończy się rola banku.

Podobnie jak w przypadku bezpośredniego składania wniosku w rządowym serwisie, na adres e-mail podany we wniosku przychodzi Urzędowe poświadczenie przedłożenia (UPP) będące Urzędowym Potwierdzeniem Odbioru (UPO) informujące, że wniosek został przekazany do obsługi przez Organ właściwy wskazany we wniosku.

Papierowy wniosek o 300 zł z Programu “Dobry Start” będzie można składać w urzędach od 1 sierpnia. Wzór wniosku można znaleźć tutaj.

Sprawdź też:

[Zdjęcie główne: depositphotos.com]

1 komentarzy: Jak złożyć wniosek o 300 zł na wyprawkę szkolną dla dziecka online? Jak założyć profil zaufany?

Dodaj komentarz

Zdrowie dziecka Zdrowie niemowlaka
Ta wiedza może uratować życie Twojego dziecka: jak przeprowadzić RKO u dzieci?
RKO czyli resuscytacja krążeniowo-oddechowa, to zabieg ratujący życie. każda osoba mająca styczność z dziećmi, na przykład rodzice, dziadkowie, nauczyciele czy niania, powinni wiedzieć jak ją przeprowadzić. Zasady przeprowadzania resuscytacji u
Czytaj dalej
Newsy
Dziecko wywołało pożar w Biedronce. To kolejny taki przypadek w tym roku
Do dwóch podobnych przypadków podpaleń z udziałem dzieci w Lubline doszło na przestrzeni paru miesięcy. W marcu 14-letni chłopcy podpalili towar w Biedronce przy ul. Woronieckiego, a w ubiegłym tygodniu
Czytaj dalej
Finanse Newsy
Czy złożyłaś już wniosek o to świadczenie dla uczniów? Musisz to zrobić nie później niż 30 listopada
Od 1 lipca można składać wnioski elektroniczne o przyznanie 300 plus. Które dzieci mogą skorzystać z tego świadczenia? Komu ono nie przysługuje? Przypominamy najważniejsze informacje związane z programem Dobry Start. 300
Czytaj dalej
500+ Newsy
Jak sprawdzić status wniosku o 500 plus w 2020 roku? Sprawdź, czy musisz ponownie wnioskować o świadczenie
1 lipca był w ubiegłych latach pierwszym dniem składania wniosków o przyznanie świadczenia 500 plus. Ten rok jest nieco inny, ponieważ wniosek muszą złożyć wyłącznie ci, którzy nie zrobili tego
Czytaj dalej
Finanse Prawo
Alimenty od dziadków 2020: W jakich przypadkach alimenty płacą dziadkowie?
Zdarza się czasem tak, że pomimo zasądzenia przez sąd alimentów, rodzic zobowiązany do ich płacenia uchyla się od obowiązku. W takich sytuacjach istnieje kilka sposobów na uzyskanie środków na dziecko.
Czytaj dalej
Finanse Newsy
Koronawirus a alimenty 2020. Ministerstwo Rodziny wprowadziło nowe rozwiązania
W trakcie epidemii koronawirusa polski rząd wprowadził przepisy, które mają znaczenie dla osób, którym należą się alimenty. Dzięki projektowi Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej łatwiej jest pozyskać świadczenie z
Czytaj dalej
Finanse Newsy
130 mln zł dofinansowania na komputery, ale nie dla wszystkich dzieci
W okresie epidemii dostrzeżono, jak duża jest skala nierównego dostępu do sprzętu niezbędnego przy realizowaniu kształcenia na odległość. W mediach krążyły setki historii o tym, jak wielu uczniów nie może
Czytaj dalej
Finanse Newsy
Co z zasiłkiem opiekuńczym po wakacjach? Jest przepis, decyzję podejmie rząd
Dzięki ustawie, którą przyjął Senat, Sejm będzie mógł wydawać rozporządzenia w sprawie przyznania dodatkowych zasiłków opiekuńczych. Wiceszef Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej powiedział, że takie decyzje będą zależne od sytuacji
Czytaj dalej
Finanse Newsy
Zmiany w zasiłku macierzyńskim. Resort rodziny przygotował poprawkę ustawy
Po wielu apelach ze strony matek Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przygotowało poprawkę dotyczącą tarczy antykryzysowej i jej wpływu na zasiłek macierzyński. Świadczenia wypłacane kobietom mogą wkrótce wzrosnąć. Matki pokrzywdzone
Czytaj dalej
Finanse Newsy
Jak płacić bonem turystycznym? Aktywacja bonu turystycznego krok po kroku
Polski Bon Turystyczny to nowy program stworzony z myślą o rodzinach. Bon w wysokości 500 zł ma wesprzeć je w czasach osłabienia gospodarki i pośrednio wspomóc branżę turystyczną, która ucierpiała
Czytaj dalej