Egzamin z geografii na poziomie rozszerzonym co roku cieszy się duża popularnością wśród maturzystów. Wynik z tego przedmiotu może okazać się kluczowy w trakcie rekrutacji na większość kierunków studiów. Do rozwiązania zadań w arkuszu zdający mogą wykorzystać dodatkowe przybory. Co można mieć na maturze z geografii?
Co można mieć na maturze z geografii?
Egzamin z geografii jest jednym z najczęściej wybieranych przedmiotów na maturze. W tym roku jest to trzeci najchętniej wybierany egzamin, a chęć przystąpienia do niego wyraziło prawie 62 tys. maturzystów.
Matura z geografii na poziomie rozszerzonym odbędzie się w piątek 17 maja o godzinie 9:00. W arkuszu pojawi się od 25 do 35 zadań, za które będzie można zdobyć łącznie maksymalnie 60 punktów. Na wykonanie wszystkich poleceń uczniowie będą mieli 180 minut.
W trakcie rozwiązywania zadań maturzyści będą mogli skorzystać z dodatkowych przyborów. Oprócz długopisu z czarnym tuszem zdający mogą mieć przy sobie również:
- linijkę,
- lupę,
- kalkulator prosty.
Pod tym linkiem można zapoznać się ze szczegółowymi wymaganiami i informacjami o egzaminie, a także zapoznać się z przykładowymi zadaniami.
Zobacz: Matura matematyka rozszerzona 2024 – arkusz i odpowiedzi. Oto prawidłowe rozwiązania od ekspertów
Matura geografia 2024. Ile jest punktów i ile trwa egzamin?
Za prawidłowe rozwiązanie wszystkich poleceń uczeń może uzyskać maksymalnie 60 punktów. W arkuszu znajdą się zarówno zadania zamknięte, jak i otwarte. W zależności od rodzaju arkusza – do zdobycia będzie od 10 do 18 punktów za zadania zamknięte i od 42 do 50 punktów za zadania otwarte.
Wyniki swoich zmagań uczniowie poznają dopiero 9 lipca około godziny 8:30, a na klucze odpowiedzi również trzeba będzie poczekać jeszcze długo – CKE opublikuje je dopiero w lipcu.
Sprawdź też: Co jeśli nie przyjdę na maturę rozszerzoną? Konsekwencje niepodejścia do matury dodatkowej mogą być poważne
Czytelnicy pytają, jak wygląda matura z geografii
Z dodatkowych przyborów dozwolone są: kalkulator prosty, linijka, lupa.
Na rozwiązanie wszystkich zadań maturzyści mają 180 minut.
Za poprawne odpowiedzi do zdobycia jest maksymalnie 60 punktów.
Długopisy z czarnym tuszem, kalkulator prosty, linijkę i lupę, a także dowód osobisty.