Czy 2 kwietnia to niedziela handlowa? Sklepy czynne w niedzielę ułatwiłyby przedświąteczne zakupy

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Wielkanocne, a co za tym idzie wiele osób rozpoczyna przygotowania i zwiększa się ruch w sklepach, zwłaszcza spożywczych. Weekend to dla niektórych jedyna okazja, aby zrobić porządne zakupy. Te osoby z pewnością ucieszy informacja, że w kwietniu będą mieli aż dwie okazje, aby pójść do sklepów nie tylko w sobotę. Kiedy jest niedziela handlowa w kwietniu? Czy 2 kwietnia to niedziela handlowa? Czy Niedziela Palmowa to niedziela handlowa.

Czy 2 kwietnia to niedziela handlowa?

Zakaz handlu w niedzielę to dla wielu osób spore utrudnienie w codziennym życiu. Nie wszyscy mają czas na pójście do sklepów w tygodniu, a w soboty supermarkety i galerie handlowe bywają zatłoczone i rezygnujemy z wizyty. Mimo że już przyzwyczailiśmy się do nieczynnych w niedziele sklepów, to jednak za każdym razem chętnie wybieramy się na zakupy, gdy wypada niedziela handlowa. Kolejna taka okazja już w najbliższy weekend – a konkretnie 2 kwietnia, ponieważ sklepy będą wtedy otwarte.

Tego samego dnia wypada również Niedziela Palmowa, wyjątkowo ważna uroczystość dla wszystkich katolików. Od mszy w Niedzielę Palmową rozpoczyna się Wielki Tydzień, w trakcie którego wierni powinni przygotowywać się do największego święta w roku – Zmartwychwstania Pańskiego. W wielu domach w tym czasie odbywają się przygotowania do niedzielnego śniadania – sprzątanie, gotowanie, pieczenie, malowanie pisanek itp. W okresie przedświątecznym zwiększa się także ruch w sklepach, a czynne w niedziele sklepy pomogą nieco rozładować kolejki.

Zobacz: Czy 500 plus będzie przed Świętami Wielkanocnymi 2023? Rodzice liczą, że pieniądze przydadzą się na zakupy

Niedziele handlowe 2023

2 kwietnia to nie jedyna niedziela handlowa w tym miesiącu. Sklepy będą otwarte także 30 kwietnia w związku z długim weekendem majowym.

Kolejna okazja na zrobienie zakupów w niedziele wypadnie dopiero na koniec czerwca (dokładnie 25 czerwca) ze względu na koniec roku szkolnego i początek wakacji. Sklepy będą otwarte w niedzielę także 27 sierpnia przed pójściem dzieci do szkoły. Niedziele handlowe 2023 zaplanowano także w związku ze Świętami Bożego Narodzenia – 17 i 24 grudnia.

Sprawdź też:

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo