Czy 2 maja są otwarte sklepy? W te majówkowe dni nie zrobisz zakupów, ale jest pewien wyjątek

Długi weekend majowy to czas wypoczynku, na który czekają wszyscy, w tym również pracownicy sklepów czy galerii handlowych. Na początku maja wypadają dwa ważne święta państwowe, które są ustawowo wolne i dlatego nie zrobimy wówczas normalnie zakupów. Zanim jednak majówka na dobre się rozpocznie będziemy mieli okazję na uzupełnienie wszystkich zapasów i wizytę w ulubionych sklepach. Jak są czynne sklepy w majówkę? Czy sklepy są otwarte 2 maja?

Czy 2 maja 2023 sklepy są otwarte?

Na początku maja mamy w kalendarzu dwa ważne święta – 1 maja wypada Święto Pracy, a 3 maja obchodzimy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Oba te dni są ustawowo wolne od pracy, dlatego nie zrobimy wtedy zakupów – wszystkie supermarkety i galerie handlowe będą wówczas zamknięte.

Inaczej jest z 2 maja. Wtedy również obchodzimy święto (Flagi Rzeczypospolitej Polskiej) nie jest ono jednak dniem oficjalnie wolnym, dlatego sklepy będą otwarte.

Zobacz: Kiedy wracamy do szkoły po majówce? Niektórzy uczniowie będą mieli wolne aż 10 dni! Kto odpoczywa najdłużej?

Czy 1 maja sklepy są otwarte 2023?

1 i 3 maja to święta państwowe o bardzo wysokiej randze. Z tego względu ustanowione zostały dniami wolnymi od pracy i szkoły. Wszystkie sklepy, galerie handlowe, urzędy, firmy i większość instytucji będzie tego dnia zamknięta. Majówkowy odpoczynek mają wszyscy, w tym również handlowcy.

Sprawdź: Koniec roku szkolnego 2023. Uczniowie zaczną wakacje trochę wcześniej

Dodatkowa okazja na zakupy

Dla wszystkich, którzy obawiają się, że nie zdążą zrobić zapasów na długi weekend, jest dobra wiadomość. Najbliższa niedziela, czyli 30 kwietnia, będzie dniem handlowym. Zrobimy wówczas bez problemu zakupy zarówno spożywcze, jak i wszelkie inne (również w galeriach handlowych). Co więcej, część sieci (w tym np. Biedronka) zapowiedziała, że niektóre ich sklepy pozostaną otwarte dłużej niż zazwyczaj – nawet do 23:30 tak, aby wszyscy klienci bez problemu mogli zrobić zakupy.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo