Ile trwa matura z matematyki 2023? Uczniowie mają sporo czasu na pisanie

Matura z matematyki to jeden z tych egzaminów, który co roku budzi najwięcej obaw wśród maturzystów. Tegoroczni maturzyści przystępują do niej w poniedziałek 8 maja o godzinie 9.00. Na sali powinni pojawić się z odpowiednimi przyborami, aby poradzić sobie ze wszystkimi zadaniami. Maturzyści przystępujący do matury w nowej formule będą mieli na pisanie naprawdę sporo czasu. Ile trwa matura z matematyki 2023?

Ile czasu trwa matura z matematyki 2023?

Ze względu na reformę systemu szkolnictwa, która usunęła gimnazja, a wprowadziła 8-letnie podstawówki oraz 4- i 5-letnie szkoły średnie, w tym roku Ministerstwo Edukacji oraz Centralna Komisja Egzaminacyjna muszą przeprowadzić egzaminy w dwóch formułach. Do egzaminów w nowej formule przystępują absolwenci 4-letnich liceów (rocznik 2004), natomiast maturę w poprzednim kształcie zdają uczniowie kończący w tym roku technika oraz absolwenci z ubiegłych lat, którzy chcą poprawić wynik.

Wszystkich maturzystów łączy jednak jedno – aby zdać maturę i otrzymać świadectwo dojrzałości, muszą przystąpić do egzaminu z matematyki na poziomie podstawowym i osiągnąć co najmniej 30%.

W nowej formule matematyka na poziomie podstawowym trwa 180 minut, natomiast w poprzedniej formule – 170 minut.

Zobacz: Harmonogram matur 2023. Do egzaminów pozostało już niewiele czasu

Matura matematyka czas trwania 2023

Uczniowie, którzy zadeklarowali chęć przystąpienia do matury z matematyki również na poziomie rozszerzonym, będą musieli jeszcze chwilę zaczekać na egzamin. Na ostatnie powtórki mają czas do piątku 12 maja do godziny 9.00, kiedy to oficjalnie rozpocznie się pisanie. Dobry wynik z tej matury potrzebny będzie szczególnie tym uczniom, którzy chcą dostać się na studia na kierunkach ścisłych czy technicznych.

Zarówno w starej, jak i w nowej formule, matura z matematyki na poziomie rozszerzonym trwa 180 minut.

Sprawdź też:

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo