Mrożenie smażonej ryby – Czy można zamrozić smażoną rybę?

Tradycyjna Wigilia w polskim domu jest bezmięsna. Najczęściej jemy wtedy ryby, a konkretnie karpia. Choć karp ma wielu przeciwników, głównie ze względu na ości, przeważnie tradycja zwycięża i króluje on na wigilijnym stole. Zdarza się, że przygotujemy go za dużo i część zostaje po posiłku. Trzeba go jakoś przechować na kolejne dni. Czy zatem można zamrozić smażoną rybę? Tego dowiesz się z tego artykułu.

Najważniejsze w poniższym artykule:
  • Smażoną rybę można zamrozić, jest to najlepszy sposób jej przechowania na długi okres czasu.
  • Każdy kawałek ryby owijamy oddzielnie folią aluminiową i wkładamy do zamrażarki.
  • Przed zamrożeniem smażonej ryby usuwamy z niej panierkę.

Czy można zamrozić smażoną rybę?

Oczywiście, że można mrozić smażone ryby. Mrożenie smażonej ryby podlega pewnym zasadom, których przestrzeganie zapewni ci dobry smak i konsystencję zamrożonego dania. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że każda zamrożona ryba po rozmrożeniu będzie miała zmieniony smak i nabierze wody. Jeśli dobrze wykorzystasz potencjał swojej zamrażarki, będziesz mogła cieszyć się smacznymi daniami przez wiele miesięcy. Zamrażanie to jeden z najlepszych sposobów na przechowywanie jedzenia. Największa strata witamin z zamrażanej żywności ma miejsce przed mrożeniem, w czasie obróbki termicznej. Na jakość rozmrożonego produktu wpływa oczywiście jego pierwotna jakość przed zamrożeniem. Teraz już wiesz czy rybę smażoną można zamrozić!

Zobacz także: Mrożenie ryby po grecku – czy można zamrozić rybę po grecku?

Mrożenie smażonej ryby – jak zamrozić smażoną rybę?

Smażona ryba – zamrażanie. Oto kilka prostych reguł dotyczących zamrażania smażonej ryby:

  • przed zamrożeniem zdejmij panierkę
  • każdy kawałek ryby zawiń w folię aluminiową
  • po zamrożeniu wszystkie kawałki włóż w jeden pojemnik przeznaczony do mrożenia
  • każda część ryby powinna pozostać w folii aluminiowej
  • na pojemniku umieść karteczkę z datą przydatności do spożycia.

Zamrożony w ten sposób karp może leżeć w zamrażarce do sześciu miesięcy. Jeśli będziemy chcieli go rozmrozić wystarczy włożyć go do piekarnika na 180 C i piec ok 15-20 minut.

Zobacz także: Pieczona i smażona ryba na drugi dzień – jak podgrzać rybę?

Rodzice pytają czy można zamrozić smażoną rybę?

Czy smażone ryby można zamrozić?

Tak, można. Zamrażanie to jeden z najlepszych sposobów na przechowywanie żywności. Zamrożona ryba nie straci walorów odżywczych ani smakowych, choć nieco zmieni się jej konsystencja.

Czy można zamrozić smażonego karpia?

Można, tak samo jak każdą inną smażoną rybę. Przed zamrożeniem należy ściągnąć z niego panierkę, a każdy kawałek oddzielnie owinąć folią aluminiową.

Czy można zamrozić odmrożoną rybę?

Zasady bezpieczeństwa i higieny jedzenia mówią o tym, że nie należy ponownie zamrażać raz rozmrożonego jedzenia. Gdy zamrażamy potrawę, razem z nią ulegają zamrożeniu bakterie, które na niej się znajdują. Mrożenie ich nie zabija lecz spowalnia ich mnożenie. Gdy potrawa zostanie rozmrożona następuje gwałtowny rozrost bakterii i de facto jedzenie przed ponownym zamrożeniem może stać się zepsute.

Czy można mrozić rybę w panierce?

Nie, rybę smażoną mrozimy bez panierki.

Dodaj komentarz

Muzyka na wesele

Piosenki dla rodziców

Pary Młode organizujące wesele prawie zawsze chcą podczas przyjęcia podziękować swoim rodzicom za trud włożony w wychowanie oraz pomoc w przygotowaniu przyjęcia. Podczas podziękowania dla rodziców najczęściej wręczane są upominki...

Czytaj dalej →
Tata, Prawo, Rodzice

Urlop ojcowski: Czemu tak krótko?

Urlop ojcowski 2017: Zmiany, zmiany, zmiany Dziś rano odczytałem wiadomość na Facbooku od jednego z czytelników bloga, który poinformował mnie o zmianach w urlopach ojcowskich, które zaszły 2 stycznia 2016...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo