Chcesz sprawić bliskiej osobie wyjątkową niespodziankę 8 marca? Podpowiadamy, jakie wybrać kwiaty na Dzień Kobiet!

Kwiaty na Dzień Kobiet będą wspaniałym podarunkiem zarówno dla dziewczyny, żony, jak i mamy czy siostry. Każda kobieta doceni taki miły gest, ponieważ większość pań uwielbia kwiaty! Dzień Kobiet to coroczne święto, obchodzone 8 marca. Po raz pierwszy było obchodzone w 1909 roku, choć wówczas świętowano 28 lutego. Od roku 1910 święto to obchodzone jest właśnie 8 marca. Przyjęło się, że mężczyźni wręczają w ten dzień ważnym dla siebie kobietom jakieś drobne prezenty. Bukiet kwiatów na Dzień Kobiet może się okazać idealnym podarunkiem! Tylko jakie kwiaty wybrać?

Piękne kwiaty na Dzień Kobiet

Najlepsze kwiaty na Dzień Kobiet to oczywiście róże, będące symbolem miłości i namiętności. Ponieważ jednak kwiaty tego dnia możemy wręczać nie tylko swojej ukochanej, do wyboru mamy nie tylko róże. Idealne są także tulipany, które również związane są z pozytywnymi uczuciami, ale też są symbolem obfitości i dobrobytu. Dawniej w Polsce w Dzień Kobiet wręczało się paniom goździki. Obecnie również można z nich przygotować prześliczne bukiety. Jeśli chodzi o kolory, czerwień jest zarezerwowana dla zakochanych, więc jeśli wręcza się kwiaty na przykład koleżance, lepiej jest postawić na pastele. Warto też pamiętać, że każda kobieta ma jakieś ulubione kwiaty i kolory – warto więc wybrać coś specjalnie dla niej. 

Sprawdź: Wierszyki na Dzień Kobiet dla dzieci

Bukiet na dzień kobiet

Bukiet róż na Dzień Kobiet będzie z pewnością najlepszym rozwiązaniem. Jak powszechnie wiadomo, czerwone róże symbolizują miłość. Tego rodzaju bukiet wręczamy zatem swojej ukochanej. Jeśli chcemy wręczyć róże innym, bliskim sobie kobietom, warto zdecydować się po prostu na inne kolory. Młodym dziewczętom wręcza się róże różowe – wyrażają zachwyt nad ich rozkwitającym pięknem i rodzącą się miłość. Takie róże może wybrać dla wybranki swojego serca młody chłopak, starający się o jej względy. Ciemny odcień różu wskazuje na wdzięczność i podziw. 

Róże na Dzień Kobiet mogą być również w kolorze herbacianym. To wyraz entuzjazmu, optymizmu, dumy. Żółte róże dawniej były kojarzone z przeprosinami za niewierność czy oskarżenia o zdradę. Od jakiegoś czasu są jednak bezpiecznym wyborem wyrażającym przyjaźń. To zatem bezpieczny wybór dla każdej kobiety, której chcemy po prostu złożyć życzenia w tym dniu. Z kolei róże białe symbolizują czystość, lojalność, szacunek. To również bezpieczny wybór dla każdego, choć przede wszystkim są symbolem pierwszej miłości, a w USA są nawet przypisane pannom młodym i mają im zapewnić szczęście w czasie ceremonii. 

Zobacz: Wyjątkowy prezent na 8 marca? Laurka na dzień kobiet 2022!

Ile kwiatów na Dzień Kobiet?

Piękne kwiaty na 8 marca sprawią każdej kobiecie przyjemność. To bardzo miły i uniwersalny podarunek, a przy tym doceniona zostanie pamięć o święcie wszystkich kobiet. Ile jednak ich kupić? Czy trzeba wręczyć cały bukiet, czy może wystarczy jeden kwiat z przybraniem? Jeśli chodzi o Dzień Kobiet, kwiaty powinny zostać wręczone w nieparzystej liczbie. Istnieje przesąd, że liczba parzysta mogłaby sprowadzić na kobietę nieprzychylność losu. Zwykle wręcza się więc bukiet składający się z 3, 5 lub 7 kwiatów, choć można także wybrać jeden piękny kwiat z przybraniem. 

Sprawdź: Kiedy jest Dzień Kobiet 2022? Sprawdź, czy tylko Polki świętują tego dnia!

Rodzice pytają o kwiaty na Dzień Kobiet:

Jakie kwiaty na Dzień Kobiet?

Najczęściej kupowane kwiaty na Dzień Kobiet to róże, tulipany oraz goździki. Można jednak zdecydować się na taki rodzaj kwiatów, który najbardziej lubi dana kobieta. 

Jaki kwiatek na Dzień Kobiet?

Jeśli chcemy kupić kobiecie kwiaty, Dzień Kobiet jest do tego idealną okazją! Tego dnia najczęściej wręcza się ukochanej róże. Żonie czy dziewczynie kupujemy różę czerwoną, a mamę czy siostrę możemy obdarować na przykład różą herbacianą. Często wybierane są też żółte tulipany. 

Ile róż na Dzień Kobiet?

Powinno się kupować kwiaty w nieparzystej liczbie. Istnieje przesąd, że liczba parzysta sprowadzi na daną osobę nieprzychylność losu. Najlepiej kupić 3, 5 lub 7 róż, choć wystarczy i jedna róża. 

Jakie kwiaty na 8 marca?

Najczęściej wybierane kwiaty na 8 marca (Dzień Kobiet) to róże, tulipany i goździki. 

Jakie kwiaty dla dziewczyny na Dzień Kobiet?

Najlepsze kwiaty na Dzień Kobiet dla dziewczyny to róże lub tulipany – mogą być czerwone lub różowe. 

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo