Chcesz sprawić bliskiej osobie wyjątkową niespodziankę 8 marca? Podpowiadamy, jakie wybrać kwiaty na Dzień Kobiet!

Kwiatki na Dzień Kobiet będą wspaniałym podarunkiem zarówno dla dziewczyny, żony, jak i mamy czy siostry. Każda kobieta doceni taki miły gest, ponieważ większość pań uwielbia kwiaty! Dzień Kobiet to coroczne święto, obchodzone 8 marca. Przyjęło się, że mężczyźni wręczają w ten dzień ważnym dla siebie kobietom jakieś drobne prezenty. Bukiet kwiatów na Dzień Kobiet to jeden z najbardziej uniwersalnych pomysłów na upominek! Nie tylko pięknie się prezentują, ale symbolizują także uczucia i przywiązanie. Tylko jakie kwiaty kupić na Dzień Kobiet?

Dzień Kobiet – kwiaty. Uniwersalny prezent na tę okazję

Najlepsze kwiaty na Dzień Kobiet to oczywiście róże, będące symbolem miłości i namiętności. Ponieważ jednak kwiaty tego dnia możemy wręczać nie tylko swojej ukochanej, do wyboru mamy nie tylko róże. Idealne są także tulipany, które również związane są z pozytywnymi uczuciami, ale też są symbolem obfitości i dobrobytu. Dawniej w Polsce w Dzień Kobiet wręczało się paniom goździki. Obecnie również można z nich przygotować prześliczne bukiety. Jeśli chodzi o kolory, czerwień jest zarezerwowana dla zakochanych, więc jeśli wręcza się kwiaty na przykład koleżance, lepiej jest postawić na pastele. Warto też pamiętać, że każda kobieta ma jakieś ulubione kwiaty i kolory – warto więc wybrać coś specjalnie dla niej. 

Sprawdź: Wierszyki na Dzień Kobiet dla dzieci

Bukiet na dzień kobiet

Bukiet róż na Dzień Kobiet będzie z pewnością najlepszym rozwiązaniem. Jak powszechnie wiadomo, czerwone róże symbolizują miłość. Tego rodzaju bukiet wręczamy zatem swojej ukochanej. Jeśli chcemy wręczyć róże innym, bliskim sobie kobietom, warto zdecydować się po prostu na inne kolory. Młodym dziewczętom wręcza się róże różowe – wyrażają zachwyt nad ich rozkwitającym pięknem i rodzącą się miłość. Takie róże może wybrać dla wybranki swojego serca młody chłopak, starający się o jej względy. Ciemny odcień różu wskazuje na wdzięczność i podziw. 

Róże na Dzień Kobiet mogą być również w kolorze herbacianym. To wyraz entuzjazmu, optymizmu, dumy. Żółte róże dawniej były kojarzone z przeprosinami za niewierność czy oskarżenia o zdradę. Od jakiegoś czasu są jednak bezpiecznym wyborem wyrażającym przyjaźń. To zatem bezpieczny wybór dla każdej kobiety, której chcemy po prostu złożyć życzenia w tym dniu. Z kolei róże białe symbolizują czystość, lojalność, szacunek. To również bezpieczny wybór dla każdego, choć przede wszystkim są symbolem pierwszej miłości, a w USA są nawet przypisane pannom młodym i mają im zapewnić szczęście w czasie ceremonii. 

Zobacz: Wyjątkowy prezent na 8 marca? Laurka na dzień kobiet 2022!

Ile kwiatów na Dzień Kobiet?

Piękne kwiaty na 8 marca sprawią każdej kobiecie przyjemność. To bardzo miły i uniwersalny podarunek, a przy tym doceniona zostanie pamięć o święcie wszystkich kobiet. Ile jednak ich kupić? Czy trzeba wręczyć cały bukiet, czy może wystarczy jeden kwiat z przybraniem? Jeśli chodzi o Dzień Kobiet, kwiaty powinny zostać wręczone w nieparzystej liczbie. Istnieje przesąd, że liczba parzysta mogłaby sprowadzić na kobietę nieprzychylność losu. Zwykle wręcza się więc bukiet składający się z 3, 5 lub 7 kwiatów, choć można także wybrać jeden piękny kwiat z przybraniem. 

Sprawdź: Kiedy jest Dzień Kobiet 2022? Sprawdź, czy tylko Polki świętują tego dnia!

Rodzice pytają, jakie kwiaty na Dzień Kobiet

Jakie kwiaty na Dzień Kobiet?

Bukiety na dzień kobiet mogą być bardzo zróżnicowane. Najczęściej kupowane kwiaty na Dzień Kobiet to róże, tulipany oraz goździki. Można jednak zdecydować się na taki rodzaj kwiatów, który najbardziej lubi dana kobieta. 

Jaki kwiatek na Dzień Kobiet?

Najczęściej wybierany kwiat na Dzień Kobiet to oczywiście róża. Żonie czy dziewczynie kupujemy różę czerwoną, a mamę czy siostrę możemy obdarować na przykład różą herbacianą. Często wybierane są też żółte tulipany. 

Ile róż na Dzień Kobiet?

Powinno się kupować kwiaty w nieparzystej liczbie. Istnieje przesąd, że liczba parzysta sprowadzi na daną osobę nieprzychylność losu. Najlepiej kupić 3, 5 lub 7 róż, choć wystarczy i jedna róża. 

Jakie kwiaty na 8 marca?

Najczęściej wybierane kwiaty na 8 marca (Dzień Kobiet) to róże, tulipany i goździki. 

Jakie kwiaty dla dziewczyny na Dzień Kobiet?

Najlepsze kwiaty na Dzień Kobiet dla dziewczyny to róże lub tulipany – mogą być czerwone lub różowe. 

Dodaj komentarz

Niemowlę, Karmienie niemowląt

Ile mleka dla noworodka?

Jaką ilość pokarmu potrzebuje niemowlak? Jeśli czytałeś/aś mój pierwszy wpis na blogu o białej kupce to wiesz, że mieliśmy na początku delikatne problemy z karmieniem Zuzi. Od głodówki po obżarstwo...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general