Gdzie kupić pampersy w niedzielę lub święta?

Każdy pamięta przynajmniej jedną sytuację, w której zakaz handlu w niedzielę dał mu się we znaki. Z pewnością niejednokrotnie stanowił on poważny problem szczególnie dla rodziców małych dzieci. Zwłaszcza w momencie, gdy zorientują się, że kończy się zapas mleka, pieluch czy innych niezbędnych środków higieny. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji? Gdzie kupić pampersy w niedzielę lub święta?

Najważniejsze w poniższym artykule:
  • Pampersy w niedziele niehandlowe najlepiej zakupić w aptece dyżurnej, która znajduje się w pobliżu.
  • Można sprawdzić również okoliczne sklepy, które działają na zasadzie franczyzy - np. Żabka, Carrefour Express, Lewiatan czy Freshmarket - często w dni świąteczne i niedziele za ladą stają właściciele i wówczas sklepy mogą być otwarte.

Gdzie kupić pampersy w niedzielę?

Przez lata zdecydowana większość Polaków zdążyła się już przyzwyczaić do zamkniętych w niedzielę sklepów i do tego, że zakupy w ciągu tygodnia należy planować z wyłączeniem tego dnia. Mimo to zakaz handlu od czasu do czasu nadal bywa jednak uciążliwy np. wówczas, gdy przypominamy sobie o czymś na ostatnią chwilę albo niespodziewanie w niedzielne popołudnie odwiedzają nas goście. Niekiedy poważny kłopot miewają także rodzice maluszków, kiedy zorientują się, że koniecznie trzeba uzupełnić zapasy pampersów, a wszystkie sklepy w okolicy pozostają zamknięte. W takiej sytuacji zaczyna się poszukiwanie dostępnych opcji.

Przede wszystkim warto sprawdzić wszystkie znajdujące się w okolicy Żabki, Freshmarkety, Carrefoury expressy, a także Lewiatany. Sklepy te działają na zasadzie franczyzy, a więc o ich otwarciu decyduje właściciel, który może zatrudniać pracownika na umowę zlecenie lub samodzielnie stanąć za ladą i bez problemu handlować nawet w niedzielę. Podobnie w przypadku lokalnych sklepów, należących do prywatnych przedsiębiorców – zazwyczaj w dni świąteczne osobiście zajmują się obsługą klientów.

Zobacz: Rozmiary niemowlęce i dziecięce: 56, 62, 68… Jak dobrać rozmiar ubranek?

Gdzie kupić pampersy w święta?

Podobnie jak w przypadku niedziel niehandlowych, również w święta ustawowo wolne od pracy, kiedy to sklepy i centra handlowe pozostają zamknięte, można spróbować poszukać pampersów w sklepach franczyzowych. Na pewno nie wszystkie będą otwarte, ale niekiedy w takie dni normalnie funkcjonują m.in. Żabki, Freshmarkety, Carrefoury Expressy oraz Lewiatany.

Sprawdź: Leżaczek-bujaczek: Od kiedy można go stosować?

Pampersy na stacji benzynowej

W święta i niedziele handlowe normalnie funkcjonują stacje benzynowe. Możemy tam dostać jednak bardzo ograniczoną liczbę produktów, ale większość podstawowych raczej zazwyczaj da się dostać. Być może w ofercie niektórych stacji znajdują się również pampersy, ale zapewne nie ma ich na wszystkich.

Sprawdź: Butelka i smoczek – jak wybrać duet idealny?

Czy w aptece można kupić pampersy?

W zasadzie jedynym pewnym miejscem, w którym rodzice bez problemu zakupią pampersy w niedzielę lub w ustawowo wolne święto, będzie dyżurna apteka. W każdej większej miejscowości funkcjonują punkty, które pełnią w takie dni całodobowe dyżury. Aby znaleźć taką placówkę w naszej okolicy, najlepiej skorzystać z wyszukiwarki internetowej lub zadzwonić do dyżurnej placówki medycznej, która powinna podzielić się taką informacją.

Zobacz: Swoboda malucha, spokój rodziców. Kiedy jest czas na pantsy?

Rodzice pytają, gdzie kupić pieluchy w święta

Gdzie kupić pieluchy w niedzielę?

Najlepiej skorzystać z usług dyżurnej, całodobowej apteki w pobliżu. Można także spróbować zakupić pampersy w mniejszych sklepach typu Żabka czy Lewiatan, które często bywają otwarte w niedziele i święta.

Orlen pampersy – można tam kupić?

Na niektórych większych stacjach Orlenu być może znajdziemy pampersy w ofercie.

Czy w aptece kupię pampersy?

Tak, w aptece bez problemu można kupić pampersy, ale trzeba znaleźć taką, która pełni całodobowy dyżur w niedziele i święta.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo