Ginekolog z Poznania zakażony koronawirusem. Sanepid poszukuje jego pacjentek

Ginekolog z Poznania zanim trafił do szpitala przyjął 141 pacjentek. Część z nich już jest objęta kwarantanną. Do niektórych jeszcze nie udało się dotrzeć.

Ginekolog zakażony koronawirusem

U 60-letniego ginekologa, który 7 marca wrócił z Austrii, potwierdzono zakażanie koronawirusem. Obecnie stan lekarza jest określany jako ciężki, ale stabilny. Mężczyzna utrzymywany jest w stanie śpiączki farmakologicznej. W szpitalu przebywa też żona mężczyzny, która czeka na wynik testów na koronawirusa. Zanim lekarz trafił do szpitala, normalnie przyjmował pacjentki.

Nawet 140 kobiet zostanie objętych kwarantanną

Z ustaleń portalu wp.pl wynika, że ginekolog w trzech gabinetach przyjął do niedzieli około 140 kobiet. Z każdą z nich kontaktuje się Sanepid i zostaje ona objęta kwarantanną.

Wszystko, co mogliśmy zrobić, by pomóc sanepidowi w ustaleniu listy kobiet, zrobiliśmy natychmiast. Epidemiolodzy mają nazwiska i telefony wszystkich pacjentek, z którymi kontaktował się ostatnio mój mąż – mówiła “Gazecie Wyborczej” żona zakażonego.

Do części kobiet już udało się dotrzeć, część zaś jest wciąż poszukiwana. Ginekolog przyjmował pacjentki w dwóch prywatnych gabinetach i szpitalu.

Dlaczego lekarze nie przechodzą regularnie testów na obecność koronawirusa? Zwłaszcza tacy, którzy w ostatnim czasie wrócili zza granicy?

Sprawdź:

Dodaj komentarz

1 komentarzy: Ginekolog z Poznania zakażony koronawirusem. Sanepid poszukuje jego pacjentek

 1. Z pełną świadomością podpiszę listę o odebranie 500+ niepracujacym “nierobom” i to na stałe!- podpiszę się obiema rekami!

  Pandemia

  Co z zasiłkiem opiekuńczym po 26 lipca?

  Od wybuchu pandemii koronawirusa i zamknięcia przedszkoli, szkół i innych placówek edukacyjnych, rząd umożliwił wypłacanie dodatkowego zasiłku opiekuńczego dla rodziców. Zasiłek mógł być przyznany rodzicom dzieci do lat 8. Od...

  Czytaj dalej →
  Strefa gości weselnych, Sukienki na wesele, Sukienki na wesele dla gości, Sukienki na wesele dla mamy, Sukienki na wesele dla świadkowej

  Sukienki wieczorowe 2015

  Sukienki wieczorowe to obowiązkowy punkt stylizacji na każde wesele. Wybór jest jednak ogromny. Zobacz, jakie masz możliwości. Sukienki wieczorowe Sukienki wieczorowe należy dobierać do rodzaju przyjęcia, czasu jego rozpoczęcia i...

  Czytaj dalej →
  Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
  Logo
  Enable registration in settings - general