Ginekolog z Poznania zakażony koronawirusem. Sanepid poszukuje jego pacjentek

Ginekolog z Poznania zanim trafił do szpitala przyjął 141 pacjentek. Część z nich już jest objęta kwarantanną. Do niektórych jeszcze nie udało się dotrzeć.

Ginekolog zakażony koronawirusem

U 60-letniego ginekologa, który 7 marca wrócił z Austrii, potwierdzono zakażanie koronawirusem. Obecnie stan lekarza jest określany jako ciężki, ale stabilny. Mężczyzna utrzymywany jest w stanie śpiączki farmakologicznej. W szpitalu przebywa też żona mężczyzny, która czeka na wynik testów na koronawirusa. Zanim lekarz trafił do szpitala, normalnie przyjmował pacjentki.

Nawet 140 kobiet zostanie objętych kwarantanną

Z ustaleń portalu wp.pl wynika, że ginekolog w trzech gabinetach przyjął do niedzieli około 140 kobiet. Z każdą z nich kontaktuje się Sanepid i zostaje ona objęta kwarantanną.

Wszystko, co mogliśmy zrobić, by pomóc sanepidowi w ustaleniu listy kobiet, zrobiliśmy natychmiast. Epidemiolodzy mają nazwiska i telefony wszystkich pacjentek, z którymi kontaktował się ostatnio mój mąż – mówiła “Gazecie Wyborczej” żona zakażonego.

Do części kobiet już udało się dotrzeć, część zaś jest wciąż poszukiwana. Ginekolog przyjmował pacjentki w dwóch prywatnych gabinetach i szpitalu.

Dlaczego lekarze nie przechodzą regularnie testów na obecność koronawirusa? Zwłaszcza tacy, którzy w ostatnim czasie wrócili zza granicy?

Sprawdź:

Dodaj komentarz

1 komentarzy: Ginekolog z Poznania zakażony koronawirusem. Sanepid poszukuje jego pacjentek

 1. Z pełną świadomością podpiszę listę o odebranie 500+ niepracujacym “nierobom” i to na stałe!- podpiszę się obiema rekami!

  Szczepienia

  Kalendarz szczepień + analiza SWOT

  We wpisie o wizycie pielęgniarki środowiskowej wspomniałem o szczepieniach dla niemowląt i wyborze programu, który nas czeka.   Trzy programy szczepień dla dzieci W czasie swojej wizyty pielęgniarka pokazała nam...

  Czytaj dalej →
  Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
  Logo