Jak urządzić pokój młodzieżowy dla chłopca?

Pokój młodzieżowy dla chłopca powinien stanowić odbicie codziennego życia swojego właściciela, a zarazem zachęcać go do  rozwijania własnych talentów i zainteresowań. Aby jednak domowa przestrzeń zdołała spełnić tak ambitne zadania, należałoby najpierw włożyć nieco wysiłku w jej aranżację. Nie powinniśmy zwlekać z tym do ostatniej chwili; im szybciej wszystko zaplanujemy, tym lepszy efekt uzyskamy.

Projekt pokoju młodzieżowego dla chłopca

Pokój młodzieżowy dla chłopca jest miejscem szczególnym – to właśnie tam młody człowiek będzie dorastał, marzył i snuł plany na przyszłość. Rola rodziców polega natomiast na tym, aby ułatwić mu to wszystko w stopniu, w jakim pozwalają nam warunki mieszkaniowe i materialne. Projekt pokoju warto zatem szczegółowo omówić przed przystąpieniem do właściwej pracy.

pokój młodzieżowy dla chłopca

Największym problemem okaże się zapewne rozbieżność wizji obu pokoleń. Matka i ojciec mogą naciskać na określoną kolorystykę i wyposażenie, co z kolei nie musi przypaść do gustu samemu zainteresowanemu nastolatkowi. Inny punkt zapalny stanowią nierzadko pieniądze: syn pragnie mieszkać w pokoju wyposażonym według najnowszej mody, ale zasoby finansowe rodziny pozwalają na to jedynie w ograniczonym stopniu. Rozdźwięk między marzeniami a rzeczywistością rodzi więc otwarte konflikty.

Czy da się je jakoś rozwiązać? Oczywiście, że się da! Najlepszą metodą będzie tu chyba przeprowadzenie dogłębnego researchu, w oparciu o nasze oczekiwania czy aspiracje. Często okazuje się bowiem, że drogie meble bądź dodatki można zastąpić nieco tańszymi odpowiednikami, bez szkody dla ich estetyki i funkcjonalności. Grunt to przeznaczyć wystarczająco dużo czasu na poszukiwania.

Sprawdź: Jak urządzić mały pokój dla 2 nastolatków?

Kolory ścian do pokoju młodzieżowego dla chłopaka

Młodzieżowy pokój dla chłopaka osiągnie swój klimat przede wszystkim dzięki kolorom. Niezwykle ważne są pod tym względem ściany, bo to one nadadzą kolorystycznego akcentu całości pomieszczenia. Jeżeli nasza latorośl chciałaby podążać za aktualnymi trendami, warto jej podpowiedzieć, że w ostatnich latach najmodniejsze odcienie pokoju to:

  • czarny – kolor, który budzi przerażenie w rodzicielskich sercach. Zupełnie niepotrzebnie: w rzeczywistości czerń staje się coraz powszechniejsza w aranżacji wnętrz, będąc barwą jednocześnie elegancką i praktyczną. Przypadnie do gustu nie tylko fanowi muzyki rockowej czy gier video, ale także np. młodemu fotografowi. A sami rodzice będą ostatecznie musieli przyznać, że czerń ścian w połączeniu z właściwie dobranymi meblami wygląda szalenie efektownie
  • szary – stylowy i odprężający. Świetnie komponuje się z bielą, jasnym drewnem oraz odrobiną czerni. Takie zestawienie przywodzi na myśl design skandynawski. Będzie dobrze wyglądać nie tylko w pokoju nastolatka, ale także w tym przeznaczonym dla mniejszego chłopca
  • zielony – idealny dla ekologicznego aktywisty. Zieleń prezentuje się najefektowniej w towarzystwie jasnych mebli oraz dyskretnych białych dodatków. Oczywiście, pożądane będą również ozdoby roślinne (np. kaktusy), które jeszcze mocniej podkreślą eko-pasję młodego człowieka.
pokój młodzieżowy dla chłopca

Powyższa lista nie wyczerpuje, rzecz jasna, kolorystycznych wariantów do wykorzystania w pokoju nastolatka. Stanowi jednak pewną bezpieczną bazę, na której można opierać własne pomysły.

Sprawdź: Dlaczego warto kupić nawilżacz powietrza do pokoju dziecka?

Dodatki do pokoju młodzieżowego dla chłopaka

Pokój młodzieżowy dla chłopca nie ma prawa być nudny – każdy obecny w nim element powinien odzwierciedlać szaleństwa nastoletniej duszy. W roli dodatków rewelacyjnie sprawdzają się przede wszystkim plakaty, których treść zależy wyłącznie od preferencji właściciela. Mogą to być ulubieni wykonawcy muzyczni, zjawiskowe pejzaże albo reprodukcje kontrowersyjnych dzieł sztuki. Im bardziej pomysłowo, tym lepiej.

Niektóre dodatki mogą posiadać charakter na wskroś użytkowy. Dotyczy to zwłaszcza lampy na biurko oraz lampki nocnej, czyli akcesoriów ułatwiających codzienne życie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby aspektowi utylitarnemu towarzyszyła nutka fantazji. Trzeba po prostu dobrze poszukać w sklepach albo w sieci.

Zobacz też: Przytulny kącik do czytania dla dzieci i dorosłych

Mały pokój młodzieżowy dla chłopca – inspiracje

Stojąc przed zadaniem aranżacji niewielkiej przestrzeni, warto postawić na rzeczy wielofunkcyjne. Będzie to np. łóżko z szufladami albo specjalne zestawy składające się z biurka, regału na książki i tapczanu. Podobne rozwiązania pozwolą nam w pełni zagospodarować posiadaną przestrzeń, a przy okazji dotrzymywać kroku najświeższej modzie.

pokój młodzieżowy dla chłopca

W małym pokoju trzeba zadbać również o wystarczającą ilość miejsca do przechowywania drobiazgów.  Sporo osób sięga po rozmaite organizery, pudełka i wiszące półki. Dzięki nim pokój młodzieżowy dla chłopca zawsze będzie można utrzymać w porządku. 

Sprawdź: Jak zbudować domek na drzewie?

Dodaj komentarz

Planowanie ślubu oraz wesela

Kto finansuje ślub i wesele?

Kto finansuje ślub i wesele? Najtrudniejszym podczas przygotowań wesela i mogącym być powodem nieporozumień tematem jest podział kosztów. Istnieje wiele możliwości takiego podziału od najbardziej tradycyjnych do zupełnie nowatorskich. Niezależnie...

Czytaj dalej →
Fryzury Ślubne

Fryzura ślubna

Fryzura ślubna stanowi dopełnienie stylizacji ślubnej. Podpowiemy, jak ją wybrać… Fryzura ślubna to bardzo ważny element stylizacji. Musi nie tylko pasować do sukni, całej koncepcji wystroju, ale wpisać się w...

Czytaj dalej →
Suknie Ślubne

Ceny sukien ślubnych

Dziś chciałam poruszyć jeden z najważniejszych tematów weselnych, zwłaszcza dla Panny Młodej, czyli temat sukni ślubnych i ich cen. Ile kosztują suknie ślubne? Bez wątpienia każda kobieta chce wyglądać oszałamiająco...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo