Listopad: znak zodiaku – Jaki znak zodiaku mają osoby urodzone w listopadzie?

Listopad to jedenasty miesiąc w roku, który na półkuli północnej jest miesiącem jesiennym, a na półkuli południowej miesiącem wiosennym. Miesiąc ten ma 30 dni, a jego nazwa pochodzi od spadających wówczas liści. Jaki znak zodiaku ma listopad? Osoby urodzone w tym jesiennym miesiącu mogą być spod znaku Skorpiona lub Strzelca. Pierwszy z tych znaków należy do żywiołu wody, a drugi jest znakiem ognistym. Czym charakteryzuje się każdy znak zodiaku z listopada? Jakie są daty panowania każdego z tych znaków?

Najważniejsze w poniższym artykule:
  • Znakami zodiaku dzieci, które urodziły się w listopadzie są Skorpion i Strzelec.
  • Skorpion jest znakiem zodiaku osób urodzonych od 22/23 października do 21/22 listopada.
  • Strzelec przypisany jest osobom, które urodziły się między 21/22 listopada a 21/22 grudnia.

Listopad – znak zodiaku

Horoskop pozwala więcej dowiedzieć się o danej osobie. Nawet jeśli dobrze jej nie znamy, możemy sporo powiedzieć o jej cechach charakteru, wadach i zaletach, dowiadując się jaka jest jej data urodzenia i znak zodiaku. Jeśli miesiącem czyjegoś urodzenia jest listopad, jaki ma znak zodiaku taka osoba? Może być zarówno zodiakalnym Skorpionem, jak i Strzelcem. Większość tego miesiąca jest przypisana do znaku Skorpiona. Mówi się, że ktoś urodził się pod patronatem tego znaku, jeśli przyszedł na świat gdy Słońce znajdowało się na odcinku ekliptyki pomiędzy 210° a 240° długości ekliptycznej, czyli właśnie w znaku Skorpiona. Jeśli chodzi o zodiak, listopad w końcowych dniach przypisany jest już do znaku Strzelca. To dziewiąty astrologiczny znak zodiaku, przypisany osobom urodzonym wówczas, gdy Słońce znajdowało się na odcinku ekliptyki pomiędzy 240° a 270° długości ekliptycznej, czyli właśnie w znaku Strzelca.

Listopad – zodiak i jego opis

Jeśli chodzi o listopad, jaki znak zodiaku może mieć osoba która przychodzi wówczas na świat? Większa część tego miesiąca podlega wpływowi znaku Skorpiona. W znaku tym rodzą się osoby niezwykle lojalne, uczciwe, które z jednej strony są zaborcze, zazdrosne i pamiętliwe, jednak z drugiej potrafią naprawdę wiele zrobić dla swoich najbliższych. Jeśli ktoś ich skrzywdzi, na pewno Skorpiona popamięta. Skorpion to bardzo tajemniczy znak zodiaku, przypisany osobom lubiącym rozwiązywanie tajemnic, niezwykle przenikliwym, zaradnym. Skorpiony to ludzie zazdrośni, bezkompromisowi, pełni wewnętrznej energii i bardzo silni psychicznie. Cechuje ich wielka zaciętość, a przede wszystkim mściwość. Są to jednak wspaniali przyjaciele i wierni partnerzy. Potrafią być najgorszymi wrogami, jeśli ktoś ich oszuka i zdradzi, ale na co dzień są bardzo sympatyczni. Nigdy bowiem nie atakują pierwsi, a jedynie biorą odwet gdy się bronią. Jeśli chodzi o listopad, znak zodiaku z końcówki tego miesiąca to Strzelec. Osoby pozostające pod patronatem Strzelca do życia podchodzą bardzo optymistycznie. Mają silne charaktery i są bardzo energiczne – w końcu to znak ognisty. Każdy Strzelec jest odważny, ruchliwy, lubi nawiązywać nowe kontakty, ciągle poszukuje nowych przygód. W relacjach z ludźmi Strzelce bywają czasem mało taktowne, bezpośrednie. Są to jednak osoby silne, niezwykle witalne i mówi się, że mają w życiu szczęście.

Skorpion i Strzelec – daty

Jeśli chodzi o znak zodiaku, listopad przypisany jest do znaku zodiakalnego Skorpiona oraz do znaku Strzelca. Większa część tego miesiąca podlega wpływom Skorpiona. Znak ten przypisany jest do osób urodzonych między 22/23 października a 21/22 listopada. Jeśli chodzi o listopad, znak z zodiaku następujący po Skorpionie to Strzelec. Patron ten przypisany jest osobom, które urodziły się między 21/22 listopada a 21/22 grudnia. Gdy zatem pragnie się poznać czyjś horoskop, a datą urodzenia tej osoby jest listopad, jaki znak zodiaku może mieć ta osoba? Najprawdopodobniej będzie ona Skorpionem. Koniec tego miesiąca należy jednak już do Strzelca. Skąd biorą się zaś nieścisłości w datach? Dokładne ramy czasowe panowania wszystkich znaków uzależnione są od konkretnego roku.

Znaki zodiaku listopada w pytaniach i odpowiedziach

Jaki znak zodiaku ma listopad?

Kim może być osoba, której miesiącem urodzenia jest listopad? Zodiak odpowiada na to pytanie, wskazując na zodiakalnego Skorpiona lub Strzelca. Skorpion jest zaradny, lojalny, ale podejrzliwy. Strzelec zaś to znak wielkich optymistów – ruchliwych, energicznych i lubianych.

23 listopada – jaki znak zodiaku?

Jeśli czyjąś datą urodzenia jest 23 listopada, to jaki znak zodiaku ma ta osoba? Będzie to już zodiakalny Strzelec. Słońce wchodzi w ten znak 21 lub 22 listopada.

11 listopada – jaki znak zodiaku?

Jeśli datą czyjegoś urodzenia jest 11 listopada, jaki znak zodiaku ma ta osoba? Będzie to zodiakalny Skorpion. Pod tym znakiem rodzą się osoby między 22/23 października a 21/22 listopada.

3 listopada – jaki to znak zodiaku?

Gdy ktoś urodził się 3 listopada, jaki to znak zodiaku? Osoba ta będzie na pewno zodiakalnym Skorpionem. Pod tym znakiem rodzą się osoby między 22/23 października a 21/22 listopada.

Sprawdź znaki zodiaków pozostałych miesięcy:

Dodaj komentarz

Muzyka na wesele

Piosenki dla rodziców

Pary Młode organizujące wesele prawie zawsze chcą podczas przyjęcia podziękować swoim rodzicom za trud włożony w wychowanie oraz pomoc w przygotowaniu przyjęcia. Podczas podziękowania dla rodziców najczęściej wręczane są upominki...

Czytaj dalej →
Pierścionki zaręczynowe

Pierścionek zaręczynowy

Bardzo mocno w ostatnim czasie na moim blogu wzrosło zainteresowanie oświadczynami i zaręczynami. Na specjalne życzenie jednej z czytelniczek, opisałam dziś przyjęcia zaręczynowe. Dopiero przed chwilą jednak dotarło do mnie,...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo