Znak zodiaku: Październik – Jaki znak zodiaku ma październik?

Październik to dziesiąty miesiąc w roku, który na półkuli północnej jest miesiącem jesiennym. Co ciekawe, jest to najdłuższy miesiąc spośród wszystkich miesięcy, ponieważ mimo tego iż ma 31 dni, właśnie w nim następuje zmiana czasu z letniego na zimowy. Co za tym idzie, październik jest dłuższy o jedną godzinę od innych miesięcy mających 31 dni. Jaki znak zodiaku ma październik? W miesiącu tym rodzą się osoby spod znaku Wagi oraz Skorpiona. Pierwszy znak zodiaku z października przypisany jest do osób uprzejmych, sympatycznych, choć trochę gadatliwych i niezdecydowanych. Całkowitym przeciwieństwem Wagi jest waleczny Skorpion – osoba silna psychicznie, niezwykle lojalna, ale niestety mściwa. Jeśli chodzi o październik, jaki znak zodiaku króluje na początku tego miesiąca, a jaki na końcu? Jakie są osoby z października?

Najważniejsze w poniższym artykule:
  • Znakami zodiaku osób urodzonych w październiku są Waga i Skorpion.
  • Spod znaku Wagi są osoby, które urodziły się między 22/23 września a 22/23 października.
  • Skorpion to natomiast znak zodiaku osób urodzonych w terminie od 22/23 października do 21/22 listopada.

Październik – znak zodiaku

Gdy miesiącem czyjegoś urodzenia jest październik, jaki znak zodiaku ma ta osoba? Wszystko zależy od tego czy urodziła się ona w pierwszej części miesiąca, czy też może w ostatnich dniach znaku. W październiku rodzą się bowiem zarówno przedstawiciele znaku Wagi, jak i Skorpiona. Pierwszy znak należy do żywiołu powietrza, a drugi jest znakiem wodnym. Warto zajrzeć w czyjś horoskop, by dowiedzieć się o tej osobie nieco więcej. Każdy znak zodiaku odznacza się pewnymi charakterystycznymi cechami. Sam miesiąc urodzenia to jednak za mało. Musimy wiedzieć w jaki dzień urodziła się dana osoba – to pozwoli stwierdzić spod jakiego jest znaku zodiaku. W znaku Wagi rodzą się osoby, które przyszły na świat gdy Słońce znajdowało się właśnie w Wadze, a więc w części ekliptyki pomiędzy 180° a 210° długości ekliptycznej. Jeśli chodzi o październik, znak z zodiaku który rodzi się w tym miesiącu to również Skorpion. Co oznacza, że ktoś jest spod znaku Skorpiona? Oznacza to, że urodził się, gdy Słońce znajdowało się na odcinku ekliptyki pomiędzy 210° a 240° długości ekliptycznej.

Październik – zodiak i jego opis

Jeśli chodzi o październik, jaki ma znak zodiaku osoba, która urodziła się w pierwszej jego części, a jaka w jego końcówce? Większa część tego miesiąca należy do znaku Wagi. Zodiakalne Wagi odznaczają się przede wszystkim wrodzonym poczuciem sprawiedliwości i dążeniem do równowagi. To siódmy astrologiczny znak zodiaku, który posiada wielu znajomych – każda Waga jest bardzo towarzyska i sympatyczna. Nie lubi się kłócić – robi to jedynie, gdy poczuje się pokrzywdzona, albo jest pewna, że zadziała się jakaś niesprawiedliwość. Zodiakalne Wagi posiadają też wrodzone poczucie piękna. Interesują się kulturą wysoką, są bardzo oczytane, ale niestety nieco leniwe. Uwielbiają długie dyskusje, mają w sobie wiele uroku, cenią sobie towarzystwo interesujących ludzi. Zwykle nie mają problemu ze znalezieniem miłości – wyróżniają się z tłumu swoją klasą i otwartością. Jeśli chodzi o październik, zodiak ostatnie dni tego miesiąca przypisuje do znaku Skorpiona. Jest to znak bardzo tajemniczy, mściwy i zazdrosny, jednak nie ma lepszego przyjaciela nad Skorpiona. Ludzie spod tego znaku są niezwykle lojalni i dla swoich prawdziwych przyjaciół mogliby zrobić wszystko. Cenią sobie szczerość, cechują się siłą przebicia, a także posiadają głębokie pokłady wewnętrznej energii. Każdy Skorpion jest niezwykle silny psychicznie, uwielbia tajemnice i demaskowanie kłamstw. Przed Skorpionem niczego nie da się ukryć, bo to człowiek niesamowicie przenikliwy. Jest też jednak nieustępliwy, zaborczy i podejrzliwy. Mimo wszystko na co dzień Skorpion to sympatyczny człowiek. Warto pamiętać, że nigdy nie zaatakuje pierwszy, a jedynie odda cios – i to często po latach, kiedy nadarzy się okazja, by całkowicie pogrążyć przeciwnika.

Waga i Skorpion – daty

Jeśli chodzi o znak zodiaku, październik przypisany jest do osób spod znaku Wagi i spod znaku Skorpiona. Większość tego miesiąca to panowanie tego pierwszego znaku, czyli uroczej Wagi. Znak ten przypisany jest do osób, które przyszły na świat w okresie od 22/23 września do 22/23 października. Następnie zaś Słońce wchodzi do znaku Skorpiona. Znak ten patronuje osobom urodzonym pomiędzy 22/23 października a 21/22 listopada. Dokładne ramy czasowe uzależnione są od konkretnego roku. Jeśli ktoś urodził się na przełomie znaków, znajdzie położenie Słońca w danym roku w specjalnej tabelce – będzie mógł tym sposobem sprawdzić czy jest Wagą czy Skorpionem. Jeśli chodzi o październik, znak zodiaku może być wyłącznie taki.

Znaki zodiaku października w pytaniach i odpowiedziach:

Jaki znak zodiaku ma październik?

Jeśli miesiącem czyjegoś urodzenia jest październik, to jaki znak zodiaku ma taka osoba? W październiku rodzą się Wagi i Skorpiony, więc może być jednym z tych znaków zodiaku.

23 października – jaki znak zodiaku?

Gdy datą czyjegoś urodzenia jest 23 październik, jaki to znak zodiaku? Osoba ta może być zarówno zodiakalną Wagą, jak i Skorpionem. Słońce zwykle wchodzi w znak Skorpiona 23 października, jednak zależy to od konkretnego roku. Trzeba sprawdzić położenie Słońca w danym roku w specjalnej tabelce online.

11 października – jaki znak zodiaku?

Jeśli chce się poznać czyjś horoskop, a datą czyjegoś urodzenia jest 11 październik, jaki znak ma ta osoba? Jest ona z pewnością zodiakalną Wagą!

3 października – jaki to znak zodiaku?

Spod jakiego znaku jest osoba urodzona 3 października? Jeśli chodzi o zodiak, październik przypisany jest w większości do znaku Wagi. Osoba z 3 października na pewno jest zodiakalną Wagą.

Sprawdź znaki zodiaków pozostałych miesięcy:

Dodaj komentarz

Planowanie ślubu oraz wesela

Stół weselny

Wczoraj pisałam o tym co powinno znajdować się na wiejskim stole weselnym i jak ten stół wiejski powinien wyglądać. Dzisiaj skoncentruję się na zwykłych stołach weselnych. Jak powinny wyglądać stoły...

Czytaj dalej →
Torty weselne

Tort Weselny

Tort weselny to tradycyjny deser podawany na przyjęciu weselnym. Według tradycji brak tortu na weselu oznacza brak słodkiego życia po ślubie, także lepiej nie ryzykować. Obecnie na rynku ślubno-weselnym możemy...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo