Sennik: BUTY. Sprawdź, co oznacza sen o butach

Buty we śnie symbolizują społeczną pozycję, miejsce człowieka w społeczeństwie. Para butów oznacza również drogę, działanie. Jak należy interpretować sny, w których widzi się buty? Czy są one przestrogą czy dobrym znakiem? Sprawdź, co oznacza sen o butach w naszym senniku!

Widzieć we śnie buty

Ogólnie rzecz biorąc, buty są swego rodzaju odzwierciedleniem pozycji społecznej, wykonywanego zawodu i miejsca na drabinie społecznej. Zadbane, czyste buty kojarzą się z człowiekiem eleganckim, poważnym, godnym zaufania, natomiast zniszczone, brudne obuwie utożsamia kogoś niepoważnego, lekkoducha. W związku z tym, buty są symbolem życia publicznego, podejścia do życia.

W interpretacji snów, w których widziane są buty niezwykle ważny jest ich wygląd oraz kontekst w jakim buty się pojawiają. Nowe buty ujrzane we śnie należy kojarzyć z czekającą osobę śniącą daleką drogą. Taki sen zapowiada podróż, ale niekoniecznie muszą to być wakacje. Być może dostaniesz szansę wyruszenia w zawodową podróż albo czeka Cię sentymentalna podróż w głąb siebie. Być może odkryjesz głęboko skrywane pragnienia, marzenia, na których realizację od dawna nie miałeś czasu. Ujrzenie we śnie starych, wysłużonych butów zwiastuje, że w Twoim otoczeniu jest ktoś, kto prawdopodobnie chce Cię oszukać. Jeżeli miewasz takie sny, musisz być czujny i uważać na podejrzane interesy. Lepiej działać uczciwie, ponieważ nieuczciwość zawsze ma swoje konsekwencje.

Sennik: mokre lub dziurawe buty

Dziurawe buty widziane we śnie zwiastują straty materialne. Tak jak kurz z ulicy przedostaje się przez dziury w butach, tak pieniądze będą uciekały z Twojego portfela. Powinieneś bardziej myśleć o tym, co kupujesz i zastanawiać się, czy naprawdę potrzebujesz wszystkich rzeczy, które chcesz kupić. Nieprzemyślane wydatki to pierwszy krok do pogrążenia się w finansowym dołku.

Mokre buty widziane we śnie zapowiadają chorobę. Jeżeli widzisz we śnie, że sam zakładasz mokre buty albo w nich chodzisz, być może Twój stan zdrowia ostatnio się pogorszył. Pamiętaj, że zdrowie jest tylko jedno i należy o nie dbać. Jeśli dawno nie byłeś u lekarza, przemyśl czy nie warto udać się na wizytę kontrolną. Ciasne buty, które nosisz albo widzisz we śnie oznaczają, że czekają Cię kłopoty zdrowotne albo będziesz się źle czuł na swoim obecnym stanowisku, które zajmujesz w pracy. Tak samo jak w rzeczywistości zbyt ciasne buty powodują dyskomfort i uniemożliwiają komfortowe chodzenie, tak samo ciasne buty we śnie odzwierciedlają, że w naszym życiu jest coś, co nam przeszkadza, uniemożliwia rozwój i spowalnia w realizacji wyznaczonego celu.

Z kolei zbyt duże buty są oznaką, że osoba śniąca pretenduje do zajęcia stanowiska, które znacznie przerasta jej umiejętności i wiedzę. Jeśli buty są przesadnie za duże albo śnią się buty siedmiomilowe, osoba, która ma takie sny działa pochopnie, bezmyślnie. Być może śniący ma wielkie plany, których nie może zrealizować, ponieważ jego działania są nieuporządkowane, chaotyczne. Pamiętaj, że zawsze przed podjęciem jakiejś ważnej decyzji warto porządnie się zastanowić, ponieważ w przeciwnym razie można bardzo żałować.

Sen o butach

Jeżeli we śnie zakładasz nowe buty, możesz spodziewać się sukcesu w sferze zawodowej. Być może czeka Cię przypływ dużej gotówki albo awans, który wiązać się będzie z podwyższeniem pensji. Według sennika indyjskiego sny, w których zdejmuje się buty zapowiadają, że osobę śniącą czeka upokorzenie. Być może w pracy nie zdołasz wykonać jakiegoś zadania, przez co współpracownicy zwątpią w Twoje umiejętności.

Czasami zdarzają się sny, w których chodzi się bez butów. Zazwyczaj ma się wtedy na sobie pełne ubranie, często eleganckie, a w stroju brakuje jedynie butów. Takie sny zapowiadają, że czeka Cię zaszczytne wyróżnienie. Osiągniesz sukces i wybijesz się ponad tłum. Podobne znaczenie mają sny, w których gubi się buty. Mimo, że w rzeczywistości taka sytuacja byłaby nieprzyjemna i świadczyła o czyimś roztrzepaniu i lekkoduszności, zgubienie butów we śnie zwiastuje sukces, szczęście, a zwłaszcza powodzenie w interesach.

Pozbycie się butów można interpretować również jako wyjście ze swojej społecznej roli. Być może jesteś zmęczony swoimi obowiązkami, domowymi lub zawodowymi. W takiej sytuacji zastanów się nad chwilą odpoczynku, która na pewno dobrze zrobi Tobie i osobom w Twoim najbliższym otoczeniu. Co innego, jeżeli we śnie wyrzucasz buty, które są jeszcze dobre do noszenia i niezniszczone. Takie zachowanie ujrzane we śnie jest zapowiedzią, że czekają Cię nieporozumienia i kłopoty.

Sennik podaje, że inne znaczenie mają sny, w których idziesz bez butów w tłumie ludzi. Jeżeli masz takie sny, powinieneś traktować je jako ostrzeżenie przed utratą pracy albo stanowiska. Tego typu fantazje senne oznaczają również, że nie potrafisz się przystosować, działać tak jak oczekuje tłum. Zawsze chcesz się wyróżniać, co może mieć swoje pozytywne i negatywne strony. Z powodu swojej chęci wyróżnienia się możesz stać się pośmiewiskiem współpracowników. Związek z brakiem akceptacji ze strony środowiska mają również sny, w których chodzi się w niemodnych butach. Takie sny często oznaczają, że zawód, który chce się wykonywać nie jest uznawany za potrzebny, nie cieszy się powodzeniem, a osoby go wykonujące nie są poważane w społeczeństwie.

Jeżeli we śnie szyjesz buty albo widzisz szewca, który wykonuje swoją pracę, czekają Cię kłótnie i nieporozumienia. Twój związek czeka trudny okres, ale jeśli zdecydujecie się pójść na kompromis, zażegnanie konfliktu
.

Znaczenie snów o butach

Objaśnienie snów o butach pojawia się w wielu sennikach. Według sennika mistycznego buty są symbolem lojalnych znajomych, przyjaciół. Jeśli buty widziane we śnie są wysokie, sen oznacza, że Twoje działania nie przyniosą efektów, ponieważ obrałeś złą drogę realizacji celu. Noszenie we śnie nowych, ale wygodnych butów zwiastuje szczęście w interesach, przypływ niemałej gotówki. Takie sny są również znakiem, że w razie potrzeby możesz liczyć na pomoc bliskich i przyjaciół. Twoi współpracownicy są wobec Ciebie lojalni, więc możesz im ufać. Jeżeli buty, które widzisz we śnie są stare i zniszczone albo niewygodne, czekają Cię niemałe kłopoty. Taki sen o butach zwiastuje chorobę albo nieszczerość kogoś, komu ufasz.

Dodaj komentarz

1 komentarzy: Sennik: BUTY. Sprawdź, co oznacza sen o butach

 1. Irena Garbarczyk Dodane ponad rok temu,

  a zjeść buty? co znaczy jeśli ktoś namawia Cie : sproszkuj i zjedz buty, to zdrowwe…

  Sennik

  Sennik DZIECKO: Znaczenie snu o dziecku

  Sny, w których widywane jest dziecko lub dzieci przytrafiają się praktycznie wszystkim, nie tylko osobom, które mają własne potomstwo. Sny o dzieciach zwykle zwiastują szczęście, jednak mogą być również ostrzeżeniem...

  Czytaj dalej →
  Sennik

  Sennik: WODA – Co oznacza sen o wodzie?

  Często sny są odzwierciedleniem naszych obaw czy oczekiwań. Czasem symbolika snu jest bardzo jasna i nie pozostawia wątpliwości co do interpretacji, czasem jednak śnią się takie rzeczy i sytuacje, którym trudno jednoznacznie...

  Czytaj dalej →
  Sennik

  Sennik – włosy

  Oglądanie włosów we śnie jest uważane za odzwierciedlenie stanu psychicznego albo fizycznego śniącej osoby. Włosy są również symbolem siły i energii, a także obrazem duszy. Sennik: włosy Sennik mówi, iż...

  Czytaj dalej →
  Sennik

  Sennik ŚLUB: Znaczenie snu o ślubie

  Wbrew pozorom o ślubie nie śnią jedynie osoby, które w rzeczywistości planują zawarcie związku małżeńskiego i wkrótce staną na ślubnym kobiercu. Ślub oraz sprawy związane z nim są częstym motywem...

  Czytaj dalej →
  Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
  Logo