Sennik: wesele. Jakie jest znaczenie snów o weselu?

Wesele to bardzo istotny moment w życiu każdego człowieka i jego rodziny. Dwie osoby łączą się w związku małżeńskim, który ma trwać całe życie, a losy dwóch rodzin splatają się ze sobą. Wiele kobiet już od najwcześniejszej młodości marzy o swoim ślubie i marzenia te mają odzwierciedlenie w snach. Także i panowie snują czasem marzenia co do idealnych zaślubin, przez co ich myśli przenoszą się na sny. Jednak to, w jaki sposób wesele jest ukazane we śnie ma duże znaczenie dla jego poprawnej interpretacji! Może być i tak, że sen o weselu pojawia się u osoby, która wcale nie rozważa wyjścia za mąż. Co takie marzenia senne wówczas oznaczają?

Wesele – znaczenie snu

Sen o weselu pojawia się dosyć często. Sennik wesele we śnie proponuje interpretować w sposób jak najbardziej pozytywny, chociaż wielką rolę odgrywa tutaj oczywiście kontekst. Jeśli we śnie ktoś uciekł sprzed ołtarza, to sen będzie miał zupełnie inną symbolikę, niż zaślubiny z ukochaną osobą, które się odbyły i przebiegły bez żadnych trudności. Jak w każdym przypadku, tak i w tutaj wielką rolę odgrywają odczucia śniącego. Czy sen wydał mu się straszny? Czy coś go zaniepokoiło? A może było w tym coś niezwykłego? Należy zwrócić uwagę na każdy szczegół, żeby móc lepiej zinterpretować znaczenie marzeń sennych.

Wielkie znaczenie ma też to, kto we śnie bierze ślub. Niekoniecznie musi to być przecież osoba śniąca. Możliwe, że jedynie widzi całą uroczystość, jest jej uczestnikiem, gościem na weselu, albo z zazdrością spogląda na swojego aktualnego partnera, który we śnie bierze ślub z kimś innym. W zależności od tego, w jakich okolicznościach przebiega cała ceremonia, interpretacje snu mogą się znacznie różnić! Ogólnie rzecz biorąc, znaczenie snu o weselu jest pozytywne. Wiąże się z zamknięciem jakiegoś etapu w życiu, co z jednej strony może przerażać, jednak z drugiej wskazuje na postęp, konieczną zmianę – i to na lepsze.

Sen o weselu – gdy to my bierzemy ślub

Najszczęśliwszy sen to ten o własnym weselu! Sennik wskazuje, że odzwierciedla on nasze rzeczywiste potrzeby, marzenia oraz plany. Wskazuje jednak także na nadejście nowego etapu w życiu, do którego jesteśmy już przygotowani. To symboliczne przejście z jednego etapu w drugi, który może dotyczyć zarówno sfery prywatnej, jak i na przykład zawodowej. Znaczenie snu o weselu jest również i takie, by nie bać się zmian w swoim życiu, gdyż są czymś naturalnym. Być może osoba śniąca blokowała dotychczas jakieś większe rewolucje, ponieważ czuła przed nimi strach – wolała żyć w swoim znanym, bezpiecznym środowisku. Tymczasem warto zaryzykować, gdyż będą to zmiany na lepsze – życie nie lubi zresztą tych, którzy nigdy nie ryzykują. Idąc tym tropem, podświadomość właśnie poprzez sen nawołuje, by podjąć wreszcie jakieś kroki, dążąc do zmiany.

Sny o weselu – gdy ślub bierze ktoś inny

Znaczenie snów często uzależnione jest nie tylko od tego co widzimy, ale i od tego jaką rolę pełnimy w danym śnie. Jeśli ktoś nie jest panną młodą czy panem młodym, a tylko obserwuje czyjś ślub, może to wskazywać na podświadomą zazdrość o jakąś osobę. Najbardziej niepokojące jest, gdy śnimy że nasz obecny partner bierze ślub z kimś innym – w dodatku z kimś, kogo znamy. Nie oznacza to jednak wcale, że tą dwójkę coś łączy, a po prostu że obawiamy się utraty partnera, czy też zazdrościmy komuś. Może to być zazdrość o wiele rzeczy – o piękno zewnętrzne, o sukcesy w pracy, o posiadanie szczęśliwej rodziny i tak dalej. Sen może również wskazywać, że dopiero zaczniemy być o kogoś zazdrośni.

Znaczenie snu o weselu – gdy tańczymy na nim

Sen o weselu może przyjmować różną formę. Możemy na przykład tańczyć na weselu, nie będąc w owym śnie świadomi, czy to my braliśmy ślub, czy też to zaślubiny kogoś innego. Taniec ogólnie rzecz biorąc oznacza uwolnienie. Jeśli we śnie tańczymy sami, wskazuje to, że chcemy przedstawić się innym ze jak najlepszej strony. Z kolei jeśli we śnie tańczymy z partnerem, warto przypomnieć sobie kto powadził. Osoba, która prowadziła w tańcu, już ma lub będzie miała decydujące zdanie także w prawdziwym życiu. Jednocześnie widok sali tanecznej to symbol naszej podświadomej chęci do poszukiwania rozrywek – być może nasze życie jest zbyt monotonne i powinniśmy postarać się coś w nim zmienić. Tańczenie na czyimś ślubie ma w sobie wszystkie te symboliki, ale także dodatkową – może wskazywać, że nie wszystko ułoży się zgodnie z naszymi planami.

Gdy we śnie wesele jest nieudane

Sen o weselu jest ogólnie pozytywną wróżbą, ale wszystko zależy od samej ceremonii i uczuć, które jej towarzyszą. Obawa czy wszystko się uda często towarzyszy przyszłym małżonkom, których data zaślubin zbliża się wielkimi krokami. Jednak w takim wypadku sen jest tylko oznaką stresu – każdy przecież chciałby, żeby jego ślub był możliwie najpiękniejszy. Nieudana ceremonia może jednak przyśnić się także tym osobom, które nie tylko nie planują jeszcze wesela, ale nawet nie mają partnera! Wówczas sennik interpretuje sen jako ostrzeżenie. Być może w życiu dzieje się coś niepokojącego, na co warto zwrócić uwagę.

Gdy z kolei o nieudanych zaślubinach śni ktoś, kto jest w związku, podświadomość może wysyłać sygnał, że partner nie jest odpowiednią osobą dla śpiącego. Mogą między nimi istnieć różnice nie do pogodzenia, które już wyszły na jaw, albo dopiero się ujawnią. Strach przed ślubem z niewłaściwą osobą może wywołać sen o weselu, na którym wszyscy się kłócą, pogoda nie dopisuje, albo też po prostu czujemy się rozdrażnieni, nieszczęśliwi.

Wesele – gdy we śnie dobrze się na nim bawimy

Jeśli jesteśmy na weselu – obojętne, czy to nasz własny ślub, czy bierze go ktoś inny – warto zwrócić uwagę, czy w tym śnie bawimy się dobrze, czy źle. Udana zabawa to zapowiedź dobrej zabawy w rzeczywistości. To symbol tego, że osoba śpiąca jest nieco spragniona rozrywek i chciałaby się przynajmniej od czasu do czasu dobrze bawić. Jeśli dotychczas myśleliśmy jedynie o pracy, warto podążyć za podszeptami podświadomości i nieco więcej uwagi poświęcić rozrywce. Nie da się cały czas pracować na zwiększonych obrotach – każdy od czasu do czasu potrzebuje przecież wytchnienia. Taki sen to znak, że należy zwolnić i skupić się bardziej na relaksie.

Gdy wesele śni się po ślubie

Sen o weselu może się pojawić nie tylko w marzeniach panny czy kawalera. Możliwe też, że śni o nim osoba, która już ma za sobą podobną ceremonię. Nie wskazuje to bynajmniej, że taki człowiek w przyszłości będzie brał jeszcze jeden ślub, a że osobę tą czekają jakieś przełomowe wydarzenia w życiu. Taka interpretacja jest słuszna bez względu na to, czy wesele we śnie jest udane czy nie. Po prostu zmiany mogą być pozytywne lub negatywne, ale na pewno nadejdą i wywrócą życie do góry nogami. Jeśli miałyby to być zmiany negatywne, mamy jeszcze czas by im przeciwdziałać. Jednak jeśli przełom będzie miał charakter pozytywny, pozostaje jedynie cieszyć się, że zmiany nastąpią i wyczekiwać ich. Warto zastanowić się również, czy na czymś szczególnym nam zależy – być może właśnie ta sprawa znajdzie wkrótce swój pozytywny finał.

Dodaj komentarz

Pierścionki zaręczynowe

Pierścionek zaręczynowy

Bardzo mocno w ostatnim czasie na moim blogu wzrosło zainteresowanie oświadczynami i zaręczynami. Na specjalne życzenie jednej z czytelniczek, opisałam dziś przyjęcia zaręczynowe. Dopiero przed chwilą jednak dotarło do mnie,...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Jak przystroić dom Panny Młodej?

Przystrojenie domu Panny Młodej oraz ewentualnie Pana Młodego leży w kwestii świadków. Przynajmniej taka jest tradycja. Nie musimy się jej sztywno trzymać. Często zdarza się, że to sami zainteresowani, czyli...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo