Sennik – wąż

Wąż to symbol sprytu, podstępu i nieczystych spraw. W związku z tym sny, w których widziany jest wąż kojarzą się źle, a wiele osób myśli, że takie koszmary są przestrogą i złym znakiem. A jakie jest naprawdę znaczenie snów, w których pojawia się wąż? Co oznaczają sny o wężu w zależności od kontekstu i dokładnej treści? Zajrzyjmy do sennika!

Sennik: sen o wężu

Często wystąpienie węża we śnie należy odczytywać jako przestrogę przed pojawieniem się w naszym życiu kogoś podstępnego, wrednego, kto życzy nam źle i będzie chciał nam zaszkodzić. Być może wkrótce czeka nas sytuacja, w której nasze zaufanie do kogoś bliskiego zostanie zawiedzione albo w naszym życiu zdarzy się coś, nad czym nie będziemy mieli kontroli.

Wąż pojawiający się we śnie często jest również interpretowany jako wyraz potrzeb seksualnych. Ogólnie sny, w których pojawia się wąż należy odczytywać jako odzwierciedlenie wewnętrznych pragnień, skrywanych uczuć i instynktów, które nami kierują. Ważne, aby sny o wężu analizować dokładnie i zwracać uwagę na wszelkie szczegóły, jakie się w nim pojawiają, a także na samego węża – jaki jest, co robi, jak jest nastawiony względem nas.

W wielu sytuacjach sny o wężu odzwierciedlają stan wewnętrzny osoby śniącej. W takich snach wąż symbolizuje naszą podświadomość, te strony naszej osobowości, na które nie mamy wpływu. Jeśli śnisz o wężu być może nosisz w sobie coś, co powstrzymuje Cię przed działaniem. Może rozgrywa się w Tobie wewnętrzny konflikt, przez który nie możesz podjąć właściwej decyzji i wciąż stoisz w miejscu. Takie sny to również wyraz wielkiej wewnętrznej energii, która z jednej strony skłania do działania, a z drugiej powoduje chaos i niezdecydowanie.

Znaczenie snów o wężu

W interpretacji snów o wężu niezwykle ważny jest kontekst, w którym gad ten pojawia się w naszych sennych marzeniach. Jeżeli we śnie wąż powoli wyłania się z ciemności i zbliża się do osoby śniącej, może się ona spodziewać, że na światło dzienne wyjdzie jakaś tajemnica, którą skrywa od dłuższego czasu. Może to się okazać destrukcyjne, a może oczyścić osobę śniącą i sprawić, że zyska ona nową energię życiową, ponieważ nie będzie już musiała niczego ukrywać. Jeśli wąż wychodzący z ciemności śni się osobom młodym może wskazywać na nierozwiązane problemy, kłopoty, które wciąż się ignoruje i unika wyjaśnienia sytuacji. Takie sny to czasami oznaka poczucia dyskomfortu i niezadowolenia w sferze seksualnej. Być może nie chcesz ujawnić przed partnerem swoich potrzeb, pragnień albo uważasz, że nie sprostasz i boisz się podejmować aktywności w intymnej sferze.

U osób starszych, zwłaszcza u kobiet, sny o wężu, który ukrywa się w ciemnościach są odzwierciedleniem obaw przed konkurencją. Osoby, które miewają takie sny nie są pewne siebie i stale odczuwają lęki przed tym, że ich partner je opuści lub zdradzi.

Sennik – kolor węża ma znaczenie!

Według sennika w interpretacji snów o wężu bardzo ważny jest kolor, jaki przybiera gad. Jeśli wąż jest żółty i śni się kobiecie, jest oznaką strachu przed bliskością fizyczną, kontaktem seksualnym z mężczyzną. Czarny wąż często sygnalizuje, że osoba śniąca jest niezadowolona ze swojego obecnego stylu życia, chciałaby coś zmienić, ale prawdopodobnie nie ma na to wystarczająco odwagi. Z kolei zielony wąż ujrzany we śnie oznacza wielką wewnętrzną energię, którą można spożytkować na wielkie cele. Nie osiadaj na laurach, tylko wykorzystaj dobrą passę. Czerwony wąż widziany we śnie symbolizuje fallusa.

Widzieć we śnie węża

Nieczęsto zdarzają się koszmary senne, w których osoba śniąca karmi węża. Takie sny należy interpretować jako przestrogę. Prawdopodobnie wkrótce będziesz musiał ponieść konsekwencje swojego niedawnego oszustwa lub zdrady. Na przyszłość pamiętaj, aby nie plątać się w ciemne interesy, ponieważ kłamstwo prędzej czy później wyjdzie na jaw.

Wąż w snach symbolizuje również wewnętrzne zepsucie, deprawację, nieszczerość i oszustwo. Być może w Twoim otoczeniu jest wiele nieszczerych osób, które udają, że są Twoimi przyjaciółmi. Jeśli we śnie wąż gryzie siebie samego w ogon, przez co tworzy okrąg, można to odczytywać jako symbol nieskończoności, perfekcji, niewyczerpanej siły i energii. Ujrzenie węża kąsającego się w ogon we śnie oznacza, że dysponujesz wielką siłą i jesteś gotowy na to, aby poradzić sobie z największymi wyzwaniami i problemami. Jesteś otwarty, ambitny i szybko się uczysz, przez co nawet, jeśli czegoś nie umiesz, decydujesz się podjąć nowych obowiązków.

W wielu przypadkach sny o wężu interpretuje się jako dobry znak. Wiąże się to między innymi z tym, że wąż znajduje się w symbolu lekarzy, czyli jest zwierzęciem, który wije się wokół greckiego kija Asklepiosa – boga medyków. W związku z tym, pojawienie się węża we śnie można interpretować jako zapowiedź pojawienia się w życiu osoby śniącej czegoś lub kogoś, kto stanie się receptą na wszystkie problemy śniącego. Jako że dawniej niewielkie ilości trucizny wykorzystywano do leczenia wielu chorób, ujrzenie węża w śnie może zapowiadać zmianę, symbolizować nadchodzące duchowe uzdrowienie i polepszenie sytuacji. Zobaczenie węża we śnie można interpretować również jako znak uwolnienia się od kłopotów, zmartwień lub choroby.

Znaczenie snu o wężu według sennika arabskiego

Wąż jest symbolem, który został szczegółowo opisany w senniku arabskim. Według tego sennika wąż jest zapowiedzią nieszczęścia, wrogich osób. Im większy jest wąż, tym większe będą problemy. Jeżeli we śnie walczysz z wężem i go zabijasz, w rzeczywistości pokonasz swoich wrogów i osiągniesz sukces. Z kolei, jeśli zgniatasz, depczesz lub miażdżysz węża, wkrótce zyskasz niemałe pieniądze. Sny, w których walczysz z wężem, gonisz go, ścigasz i na końcu zabijasz, zapowiadają, że zniszczysz swojego wroga albo rozwiążesz jakiś trapiący Cię problem, jednak będzie Cię to kosztowało wiele nerwów i pracy. Musisz być wytrwały i cierpliwy, a Twoje starania zostaną nagrodzone i będziesz mógł cieszyć się spokojem.

Zobaczenie we śnie węża, którego się je, zapowiada niespodziewany przypływ pieniędzy. Wkrótce Twój majątek powiększy się i co więcej pokonasz wszystkich swoich przeciwników.

Dodaj komentarz

Sennik

Sennik DZIECKO: Znaczenie snu o dziecku

Sny, w których widywane jest dziecko lub dzieci przytrafiają się praktycznie wszystkim, nie tylko osobom, które mają własne potomstwo. Sny o dzieciach zwykle zwiastują szczęście, jednak mogą być również ostrzeżeniem...

Czytaj dalej →
Sennik

Sennik: jajka. Znaczenie snu o jajkach

Na przebieg naszych snów duży wpływ ma nasza podświadomość, uczucia i dotychczasowe doświadczenia. Każdy z nas miewa często powtarzające się sny, w których doszukuje się jakiejś symboliki i ukrytego znaczenia. Sny mogą...

Czytaj dalej →
Sennik

Sennik ŚLUB: Znaczenie snu o ślubie

Wbrew pozorom o ślubie nie śnią jedynie osoby, które w rzeczywistości planują zawarcie związku małżeńskiego i wkrótce staną na ślubnym kobiercu. Ślub oraz sprawy związane z nim są częstym motywem...

Czytaj dalej →
Dieta w ciąży, Co jeść podczas karmienia piersią?

Kawa w ciąży i przy karmieniu piersią

Kaaaaaawy! Tym słowem witają się o poranku pracownicy większości firm. Pewnie Was zaskoczę, ale nigdy nie piłem kawy. Fakt ten zaskoczy Was zapewne mocniej gdy dowiecie się, że pracuję od 7:00, a...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Błogosławieństwo rodziców

Błogosławieństwo od rodziców to jedna z najważniejszych tradycji w dniu ślubu dla osób, które są katolikami. Symbolizuje przekazanie przez rodziców tuż przed ślubem władzy rodzicielskiej mężowi kobiety i zgodę na...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general