Kwiecień: znak zodiaku – Jaki znak ma kwiecień?

Kwiecień to czwarty miesiąc w roku, mający 30 dni, który na półkuli północnej jest wiosenny, a na półkuli południowej jesienny. Dawniej dla określenia tego miesiąca używano również nazw “łżykwiat”, “brzezień” oraz “dębień”. Obecnie wykorzystywana nazwa odnosi się najprawdopodobniej do rozkwitających wówczas kwiatów. Rzeczywiście, w kwietniu wszystko pomału budzi się do życia. Jest to czas wiosenny, kiedy drzewa zaczynają się zielenić, jednak – jak mówi stare przysłowie – w miesiącu tym można doświadczyć zarówno zimy, jak i lata, ponieważ chociaż robi się coraz cieplej, czasami może jeszcze posypać śnieg. Właśnie w tym miesiącu króluje pierwszy znak zodiaku. Kwiecień przypisany jest w większości do znaku Barana, jednak część tego miesiąca podlega już wpływom zodiakalnego Byka. Czym charakteryzuje się każdy znak zodiaku z kwietnia? Co można powiedzieć o urodzonych wówczas osobach? 

Najważniejsze w poniższym artykule:
  • Znakami zodiaku kwietnia są Baran i Byk.
  • Baran to znak zodiaku dzieci urodzonych między 20/21 marca a 19/20 kwietnia.
  • Byk natomiast panuje osobom, które przyszły na świat między 19/20 kwietnia a 20/21 maja.
  • Dlaczego nie podaje się konkretnych dat panowania danych znaków zodiaku w kwietniu? O tym w poniższym artykule.

Kwiecień – znak zodiaku

Jaki znak zodiaku ma kwiecień? W tym miesiącu rodzą się osoby pozostające pod patronatem Barana oraz Byka. Pierwszy z tych znaków zaczął swoje panowanie jeszcze w marcu. Drugi znak natomiast będzie z nami również częściowo w maju. Jeśli chodzi o kwiecień, znak zodiaku jest dość ważny dla lepszego opisania charakteru danej osoby. Znak Barana to bowiem znak ognisty, który znacząco różni się od ziemskiego znaku Byka. Obydwa te znaki są uparte, jednak Baran jest raczej gwałtowny, popędliwy, podczas gdy upór Byka płynie z jego przywiązania do dóbr materialnych i dużej cierpliwości. To, co Baran wydrze siłą, na to Byk w swym życiu po prostu zapracuje. Jeśli więc czyimś miesiącem urodzenia jest kwiecień, znak z zodiaku przypisany tej osobie to Baran lub Byk. Znak Barana przypisuje się osobom urodzonym wówczas, gdy Słońce znalazło się na odcinku ekliptyki pomiędzy 0° a 30° długości ekliptycznej. To właśnie ona przypisana jest do znaku Barana. Kto zaś urodził się wówczas, gdy nasza gwiazda znalazła się na odcinku ekliptyki pomiędzy 30° a 60° długości ekliptycznej, temu patronuje znak Byka.

Kwiecień – zodiak i jego opis

Jeśli czyimś miesiącem urodzenia jest kwiecień, jaki ma znak zodiaku taka osoba? Jeśli urodziła się w pierwszej połowie tego miesiąca, jest z pewnością zodiakalnym Baranem. To pierwszy astrologiczny znak zodiaku, który patronuje osobom inteligentnym, niecierpliwym, popędliwym, energicznym. To ludzie, którzy reagują natychmiast na każdą zaczepkę. Są szczerzy do bólu, ale jednocześnie odważni oraz pewni siebie. Baran to prawdziwy przywódca, który nie czuje strachu, gdy chodzi o załatwienie jakiejś ważnej sprawy. Lubi rywalizować i odnosić sukcesy. W swym postępowaniu jest czasem wręcz agresywny. To jednak wspaniały przyjaciel, który pomoże w potrzebie. Umie się poświęcać dla bliskich, więc chociaż ma zmienne usposobienie i kłótliwy charakter, jest lubiany w towarzystwie.

Chcąc poznać kogoś lepiej, warto zajrzeć w jego horoskop. Gdy osoba ta urodziła się w kwietniu, jaki znak jej patronuje? Druga część miesiąca to już patronat znaku Byka. Jest to drugi znak zodiaku, który ceni wygodę i zmysłowe przyjemności. Ludzie spod znaku Byka są bardzo praktyczni, odpowiedzialni, wytrwali. Cierpliwie pracują, by zgromadzić dobra materialne – wykazują bowiem materialistyczne podejście do życia. Lubią żyć w luksusie, jednak potrafią też dzielić się pieniędzmi z bliskimi. Rodzinie Byka na pewno nigdy niczego nie zabraknie!

Baran i Byk – daty

Gdy nadchodzi kwiecień – jaki znak zodiaku mają osoby, które się w tym czasie rodzą? Baran patronuje osobom, które przychodzą na świat między 20/21 marca a 19/20 kwietnia. Z kolei Byk przypisany jest osobom, które urodziły się między 19/20 kwietnia a 20/21 maja. Dokładne daty uzależnione są od konkretnego rocznika, dlatego też osoby urodzone na przełomie znaków powinny sprawdzić w specjalnej tabelce (są dostępne online), kiedy Słońce w danym roku weszło w kolejny znak zodiaku. Kwiecień ogranicza patronów do znaku Barana lub Byka, jednak znaki te bardzo się od siebie różnią. Kto urodził się na przełomie znaków, będzie jednak posiadał cechy tak jednego, jak i drugiego.

 

Sprawdź także:

 

Pytania i odpowiedzi o znaki zodiaku kwietnia

Jaki znak zodiaku ma kwiecień ?

Gdy miesiącem czyjegoś urodzenia jest kwiecień, zodiak przypisuje mu znak Barana lub Byka. Baran patronuje osobom urodzonym do 19/20 kwietnia, a kto urodził się między 19/20 kwietnia a 20/21 maja, jest już zodiakalnym Bykiem.

23 kwietnia – jaki znak zodiaku?

Gdy datą czyjegoś urodzenia jest 23 kwiecień, to jaki znak zodiaku ma ta osoba? Jest już zodiakalnym Bykiem, ponieważ Słońce wchodzi do tego znaku 19/20 kwietnia.

11 kwietnia – jaki znak zodiaku?

Gdy dniem czyjegoś urodzenia jest 11 kwiecień, jaki znak zodiaku ma ta osoba? Będzie ona zodiakalnym Baranem, ponieważ znak ten patronuje osobom urodzonym między 20/21 marca a 19/20 kwietnia.

3 kwietnia – jaki to znak zodiaku?

Znając czyjś znak zodiaku, można z dużą trafnością przewidzieć pewne cechy charakteru tej osoby. Ludzie należący do tego samego znaku posiadają często podobne wady i zalety. Gdy dniem czyjegoś urodzenia jest 3 kwiecień, jaki to znak zodiaku? Początek kwietnia przypisany jest znakowi Barana. Patronuje on osobom urodzonym do 19/20 kwietnia.

 

Sprawdź: Daty wszystkich znaków zodiaku

Dodaj komentarz

Szczepienia

Kalendarz szczepień + analiza SWOT

We wpisie o wizycie pielęgniarki środowiskowej wspomniałem o szczepieniach dla niemowląt i wyborze programu, który nas czeka.   Trzy programy szczepień dla dzieci W czasie swojej wizyty pielęgniarka pokazała nam...

Czytaj dalej →
Dodatki ślubne

Bukiety ślubne

Bukiety ślubne są dobierane do sukni, dodatków i makijażu Panny Młodej oraz do garnituru Pana Młodego. Mogą też nawiązywać do wystroju sali lub kościoła. Na rozmowę z florystą albo kwiaciarką powinnaś...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo