Tomek i Przyjaciele: ulubiona bajka naszych dzieci wraca w zupełnie nowej odsłonie!

Azja oraz Australia….to właśnie te kontynenty odwiedzi w najnowszym, 22. już sezonie serialu Tomek i Przyjaciele, lubiana przez dzieci lokomotywka! Tomek nareszcie wyruszy w podróż poza wyspę Sodor! Podczas wycieczki pozna nowe zwyczaje, kultury oraz nowych przyjaciół. Ale to nie jedyne zmiany, jakie przyniesie kolejna odsłona bajki. O tym, co to będzie, mali widzowie przekonają się na kanale Mini Mini już 21 października. Ahoj przygodo!

[shopify_frame link=”https://sklep.rodzice.pl/mattel/pojazdy-z-bajek/” limit=”8″]

Nowy sezon oznacza dla Tomka wiele ważnych zmian, które pokazują, że bajka z 70-letnim już stażem idzie za duchem czasu, dostosowując się do gustu najmłodszych widzów oraz ich rodziców. Nowy 22. sezon przyniesie więcej humoru, zaskakujących zwrotów akcji, a narracja będzie prowadzona tylko w pierwszej osobie. Poznamy także nowych przyjaciół naszej lokomotywki w tym trzy nowe dziewczynki oraz trzech nowych chłopców. Serial może pochwalić się też bardziej energetyczną muzyką, nową szatą graficzną, oraz o wiele większą dawką humoru.

Nowi przyjaciele w ekipie Tomka

Jak podróże, to również nowe znajomości. A tych Tomkowi na pewno nie zabraknie! W każdym
z trzech, zwiedzonych krajów, bohater pozna inne, barwne postacie. Tak więc w Indiach mamy, luksusowy pociąg pasażerski Noor Jehan, królewską lokomotywkę Rajiv oraz dwie służące w kolei lokomotywy – wesołego Shankara oraz przeuroczą Ashimę. Podczas pobytu w Chinach, Tomek spotka na swojej drodze szybką jak wiatr Hong-Mei, bohaterskiego Yong Bao oraz nieco niezdarną Lei. Najnowsi bohaterowie pojawią się również w gorącej Australii. Pracująca w lesie tropikalnym Tamika, przewodnik turystyczny Shane oraz samolot medyczny Isla to tylko niektóre z nich. Również w Sodorze szykują się pewne zmiany. Do teamu dołączy Rebecca oraz kenijska lokomotywka Nia.

Coraz więcej bohaterów płci żeńskiej wynika między innymi ze struktury widzów serialu. Aż 40% jego publiczności stanowią dziewczynki. Dzięki nowym bohaterkom – lokomotywkom, twórcy chcą w odpowiedni dla przedszkolaka sposób przemycić kwestię równości i szacunku wobec obu płci.

Wielkie przygody, ważne tematy

Najnowsza seria składa się z 26 odcinków. Akcja 13 z nich rozgrywa się na znanej już dzieciom wyspie Sodor, natomiast pozostałe zabierają maluchy w podróż po trzech dalekich krajach – Indiach, Chinach oraz Australii. Tomek podróżuje dalej niż kiedykolwiek wcześniej, zabierając małych widzów w wyprawę pełną przygód i nieoczekiwanych zwrotów akcji, a przy okazji pokazując im nowe kultury i zwyczaje.

W ramach współpracy z Organizacją Narodów Zjednoczonych, twórcy nowej serii postanowili wpleść do niektórych odcinków tematykę zrównoważonego rozwoju. Ochrona dzikich zwierząt, ekologia, otwartość na zagraniczne tradycje oraz równość płci to tylko niektóre z ważnych kwestii, poruszonych w bajce. Dzięki temu, maluchy zobaczą zwyczaje z najróżniejszych zakątków świata oraz zyskają szacunek do innych kultur, jednocześnie poznając ważne kwestie społeczne, podane w odpowiedni dla ich wieku sposób.

Tomek i przyjaciele: bajka z 70-letnią tradycją

Tomek i Przyjaciele™ to uwielbiana przez dzieci na całym świecie seria zabawek oraz filmów o przygodach sympatycznych pociągów. Główny bohater – tytułowa lokomotywka o imieniu Tomek – już od ponad 70 lat bawi i uczy maluchy na całym świecie, podkreślając wagę takich wartości, jak wspólna praca, zaufanie czy przyjaźń. Pierwsza książka o przygodach dzielnych i pracowitych lokomotywy autorstwa Wilberta Awdry’a ukazała 12 maja 1945 roku. Obecnie książki o Tomku są sprzedawane w ponad 130 krajach, a od 1984 r. dzieci mogą oglądać – m.in. w TVP ABC czy MiniMini – serial animowany zrealizowany na podstawie tej popularnej serii wydawniczej.

[shopify_frame link=”https://sklep.rodzice.pl/fisher-price/kolejki-i-tory-dla-dzieci/” limit=”8″]

Od 21 października, nowe odcinki serialu są wyświetlane codziennie o 17:55 na kanale Mini Mini+.

___

Artykuł powstał we współpracy z Tailor Made PR

Dodaj komentarz

Zakupy dla niemowląt, Nauka chodzenia

Pchacz czy chodzik?

Pchacz czy chodzik, czyli czy i czym wspomagać naukę chodzenia u dzieci? Pomysł na ten wpis pojawił się po przeczytaniu komentarzy, które dziś pojawiły się na naszym Instagramie. Chodziło o...

Czytaj dalej →
Muzyka na wesele

Piosenki dla rodziców

Pary Młode organizujące wesele prawie zawsze chcą podczas przyjęcia podziękować swoim rodzicom za trud włożony w wychowanie oraz pomoc w przygotowaniu przyjęcia. Podczas podziękowania dla rodziców najczęściej wręczane są upominki...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Ślub i wesele w niedzielę

Coraz częściej spotykam się wśród znajomych i nie tylko z przyjęciami weselnymi organizowanymi w niedzielę. Zaczęło mnie zastanawiać, czemu tak wzrosła ilość “niesobotnich” wesel i jakie są zalety oraz wady...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo