Jaki film o Mikołaju dla dzieci? Najlepsze propozycje na grudniowe seanse!

Filmy o świętym Mikołaju potrafią jak nic innego zbudować w domu iście świąteczną atmosferę. Są doskonałym pomysłem na spędzenie leniwego, rodzinnego popołudnia. Dowiedz się, jaki film o Świętym Mikołaju dla dzieci warto obejrzeć wspólnie w okresie Bożego Narodzenia. Jakie bajki z Mikołajem puścić dzieciom na mikołajki?

Film dla dzieci o Mikołaju i Świętach

Nic tak nie uprzyjemnia świątecznego popołudnia i wieczora jak wspólny, rodzinny seans. Relaks przy dobrym filmie, przy choince i ciepłej herbatce, po sytym i pysznym obiedzie to jeden z najbardziej charakterystycznych elementów każdych Świąt Bożego Narodzenia. Aby jeszcze mocniej odczuć klimat i magię tego czasu, najlepiej wybrać produkcję tematyczną, tzn. film, którego fabuła opowiadać będzie o Świętach. Najmłodszym z pewnością najbardziej go gustu przypadną filmy z Mikołajem, które zazwyczaj przedstawiają masę jego przygód i oczywiście dobrze się kończą. Jaki film dla dzieci o Mikołaju wybrać? Sprawdź nasze propozycje.

Sprawdź: Co to jest i ile trwa pasterka w Kościele? Co się robi na pasterce?

Śmieszne filmy o Świętym Mikołaju

Filmy świąteczne z Mikołajem to gwarancja miło spędzonego czasu, a w dodatku często także mnóstwo śmiechu. Na bożonarodzeniowy świąteczny seans warto wybierać te bardziej zabawne produkcje, w końcu powinien to być radośny i pozytywny czas. Sprawdź nasze propozycje filmów komediowych o Mikołaju, które rozbawią nie tylko najmłodszych widzów.

„Mikołaj i spółka”, reż. Alain Chabat, 2017

Ta komedia o Mikołaju opowiada o losach Świętego, który na chwilę przed Wigilią dowiaduje się, że cała jego załoga elfów się rozchorowała, a co za tym idzie, wstrzymano produkcję prezentów. Mikołaj, szukając najlepszego rozwiązania tej kłopotliwej i stresującej dla niego sytuacji, wzywa na pomoc zaprzęg dzielnych reniferów i postanawia wyruszyć swoimi magicznymi saniami w podróż, której celem jest znalezienie skutecznego remedium na chorobę, która dopadła jego pracowite elfy. Po drodze spotyka niezwykle szaloną rodzinę, która postanawia mu pomóc w poszukiwaniach. Czy Mikołajowi uda się uratować święta? Liczy się każda sekunda! Polskiego dubbingu podjęli się Wojciech Malajkat, Grzegorz Kwiecień, Lidia Sadowa, Karol Kwiatkowski, Jacek Pluta i Sarsa.

„Śnięty Mikołaj”, reż. John Pasquin, 1994

„Śnięty Mikołaj” to amerykańska komedia familijna, będąca doskonałą propozycją na spędzenie rodzinnego, świątecznego popołudnia. Jest to historia stale zapracowanego Scotta Calvina, który chce spędzić święta Bożego Narodzenia ze swoim kilkuletnim synem. Nie jest to dla niego najłatwiejsza sytuacja, ponieważ trudno mu znaleźć wspólny język z potomkiem, który w dodatku uważa go za nudziarza. Sześciolatek jest przygnębiony, gdyż jego mama wraz ze swoim nowym partnerem, psychologiem, przekazali mu informację, że Święty Mikołaj nie istnieje! Jednak w trakcie nocy wigilijnej mały chłopiec słyszy hałasy dobiegające z dachu. Scott postanawia sprawdzić co się dzieje i obok komina dostrzega tajemniczą postać. Tata chłopca zaczyna krzyczeć, przez co domniemany włamywacz traci równowagę i spada z dachu. Okazuje się, że to prawdziwy Święty Mikołaj, który po wypadku nie będzie w stanie dostarczyć reszty prezentów. W tej sytuacji Scott poczuwa się do obowiązku i postanawia przejąć zadania świętego Mikołaja. W rolach głównych zagrali Tim Allen, Eric Lloyd, Wendy Crewson oraz Judge Reinhold.

Sprawdź także: Kolorowanki ze Świętym Mikołajem do druku

Film o świętym Mikołaju dla dzieci

Filmy animowane ze Świętym Mikołajem w roli głównej każdego roku cieszą się ogromną popularnością wśród dzieci, szczególnie wśród tych najmłodszych, chociaż przepadają za nimi także dorośli. Większość z nich, jak na dobre bajki o Mikołaju i reniferach przystało, ma niezwykle wciągającą fabułę, a przy okazji mądre przesłanie i pozytywne zakończenie. A zatem idealna opcja na rodzinne świąteczne popołudnie! Poniżej wybraliśmy kilka propozycji na filmy animowane o Mikołaju do wspólnego seansu.

„Artur ratuje gwiazdkę”, reż. Sarah Smith, 2011


To amerykański film animowany, który opowiada o ocaleniu Świąt Bożego Narodzenia. Święty Mikołaj wraz ze swoimi ukochanymi magicznymi saniami od kilku lat przebywa na emeryturze. Jednak w dalszym ciągu co roku otrzymuje masę listów od dzieci z całego świata z prośbą o wymarzone prezenty. Aktualnie pieczę nad bieżącymi działaniami firmy sprawuje pierworodny syn Mikołaja, Steve, który to jest pierwszy w kolejce do przejęcia przedsiębiorstwa, a tym samym corocznego zakładania znanego wszystkim czerwonego stroju. To właśnie na nim spoczywa obowiązek dostarczenia dzieciom prezentów. Będzie je rozwoził na olbrzymich, magicznych saniach, które są niewiarygodnie szybkie i szalenie zaawansowane pod względem technologicznym, a radary nie są w stanie ich w żaden sposób wyczuć. Problem pojawia się w momencie, w którym okazuje się, że mała Gwen, dziewczynka mieszkająca w Kornwalii, nie otrzymała swojego prezentu. Aby naprawić sytuację i uratować święta rodzinie dziewczynki, do akcji wkracza najmłodszy syn Mikołaja – Artur. Na dostarczenie świątecznego podarunku ma tylko dwie godziny!

„Ekspres polarny”, reż. Robert Zemeckis, 2004

„Ekspres polarny” opowiada o losach ośmioletniego chłopca, który nie wierzy w istnienie świętego Mikołaja. W dniu Wigilii Bożego Narodzenia chłopca wyrywa ze snu najeżdżający pociąg, który nieoczekiwanie zatrzymuje się pod jego domem. Konduktor zabiera go w niezwykłą podróż aż na sam Biegun Północny! W trakcie podróży kilkulatek poznaje grupę nowych przyjaciół, z którymi połączy go wiele wspólnych przygód. A co najważniejsze, finalnie spotyka Świętego Mikołaja. W główne role wcielili się tacy aktorzy jak Tom Hanks, Nona Gaye, Peter Scolari, Eddie Deezen, Michael Jeter, a także Leslie Harter Zemeckis.

Sprawdź: Kiedy powiedzieć dziecku prawdę o Świętym Mikołaju?

Filmy o Świętym Mikołaju dla dzieci

Filmy ze Świętym Mikołajem gwarantują, że podczas seansu rzeczywiście w pełni pogrążymy się w atmosferze Świąt i odczujemy magię tych wyjątkowych dni. Poniżej znajdziesz naprawdę dobre świąteczne produkcje, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających kinomanów.

„Kronika świąteczna”, reż. Clay Kaytis, 2018 – film o świętym Mikołaju dla dzieci

Fabuła filmu opowiada o dwójce rodzeństwa – Kate i Teddym, którzy próbują zarejestrować na filmie postać świętego Mikołaja. Kiedy już udaje im się go wypatrzyć, próbują zakraść się do jego sań i przypadkiem powodują wypadek, który może zagrozić świątecznej tradycji wręczania prezentów. Dzieci stają się uczestnikami niezwykłej podróży i podczas nocy wigilijnej pracują razem z Mikołajem oraz jego elfami. A wszystko po to, by uratować Święta Bożego Narodzenia! W filmie możemy podziwiać grę aktorską takich postaci jak Kurt Russel, Darby Camp, Judah Lewis, Martin Roach czy Kimberly Williams – Paisley. Świetny film familijny o Świętym Mikołaju, który na pewno sprawi frajdę całej rodzinie.

„Cud na 34. ulicy”, reż. Les Mayfield, 1994

„Cud z 34. ulicy” sprzed 26 lat stanowi czwarty remake popularnego filmu z 1947 roku o tym samym tytule. W rolach głównych zagrali Mara Wilson, Richard Attenborough, Elizabeth Perkins oraz Dylan McDermott. O czym jest ten film? Kriss Kringle właśnie zaczął pracę na posadzie świętego Mikołaja w jednym ze sklepów i dzięki swoim szalonym i niekonwencjonalnym pomysłom sprawia, że sklep, który boryka się z poważnymi problemami finansowymi, kilkakrotnie zwiększa swoje obroty. Wszystkiemu przegląda się zawistny szef konkurencyjnej firmy, który obmyśla plan mający na celu skompromitować rezolutnego Mikołaja.

Sprawdź: Wigilia klasowa – pomysły nie tylko na potrawy. Sprawdź, co przygotować na wigilię dla dzieci do szkoły

Filmy świąteczne o Mikołaju

Nie animowane? Nie komedie? W takim razie sprawdźcie te propozycje na film dla dzieci o Świętym Mikołaju. Maluchy na pewno nie będą zawiedzione!

„Święty Mikołaj”, reż. Juha Wuolijoki, 2007 – film o św. Mikołaju dla dzieci

„Święty Mikołaj” to dla odmiany fiński film fabularny, który opowiada o losach małego, osieroconego chłopca o imieniu Mikołaj, zamieszkującego niewielką lapońską wioskę. jej mieszkańcy postanowili zaopiekować się chłopcem, który właśnie stracił rodziców i przygarniają go do siebie. Mikołaj, chcąc okazać wdzięczność sąsiadom, zaczyna strugać drewniane zabawki i wręcza je swoim opiekunom w podziękowaniu za troskę. Kilka lat później lapońską wioskę ogarnia bieda – zaczyna brakować jedzenia i żadna rodzina nie chce przyjąć Mikołaja, ponieważ nikogo nie stać już na pomoc. Utalentowany chłopiec zostaje wysłany na naukę zawodu do stolarza o imieniu Lisakki, który prowadzi nietypowy, pustelniczy tryb życia. Mikołaj postanawia wykorzystać zdobytą wiedzę w szczytnym celu – chce sprawić, aby żadne dziecko już nigdy nie musiało głodować. W rolach głównych zagrali Hannu-Pekka Björkman, Otto Gustavsson, Kari Väänänen, Minna Haapkylä, Mikko Leppilampi i Mikko Kouki.

„Mikołaj w każdym z nas”, reż. Terje Rangnes, 2016 – film o świętym Mikołaju dla dzieci

Fabuła tego norweskiego filmu opowiada o panu Andersenie, który jest prawdziwym miłośnikiem Świąt Bożego Narodzenia, przez co każdego roku robi wszystko, aby przygotować swojej rodzinie perfekcyjną kolację wigilijna. Tym razem jednak nie wszystko układa się po jego myśli. Andersen, jadąc swoimi saniami, wpada na prawdziwego świętego Mikołaja, z którym finalnie zamienia się miejscami. Pan Andersen w tym roku spędzi Wigilię Bożego Narodzenia z rodziną Mikołaja, a Mikołaj znajdzie się w domu Andersena, a to sprawi, że to będą iście wyjątkowe święta! W główne role wcieli się tacy aktorzy jak Trond Espen Seim, Anders Baasmo Christiansen, Ingeborg Raustøl oraz Johanna Mørck.

“Klaus”, reż. , 2019 – bajka o świętym Mikołaju

Główny bohater Jesper nie radzi sobie najlepiej w akademii listonoszy. Zostaje więc wysłany do pracy na mroźną wyspę za północnym kołem podbiegunowym. Odkrywa, że mieszkańcy wioski są ze sobą skłóceni, nie rozmawiają i nie wymieniają się listami. Jesper już traci nadzieję na szczęście i sukces zawodowy, gdy niespodziewanie zaprzyjaźnia się z miejscową nauczycielką o imieniu Alva i Klausem, lokalnym stolarzem, który mieszka samotnie i produkuje zabawki. Nowi znajomi postanawiają okazać Jesperowi wsparcie, a ich wspólne działanie na nowo przywraca w wiosce radość, sąsiedzką życzliwość i magię.

Sprawdź inne: Filmy świąteczne nie tylko o Mikołaju

Film o Mikołaju dla dzieci: Jaki jest najlepszy film na mikołajki dla dzieci?

Film o Mikołaju dla dzieci to znakomity pomysł na uczczenie mikołajek, np. w klasie czy popołudniu w gronie rodzinnym. W ten sposób wszyscy mogą powoli zacząć wczuwać się w magię nadchodzących Świąt. Które mikołajkowe filmy dla dzieci warto obejrzeć?

“Gdzie jest Mikołaj?”, reż. Lourens Blok, 2013

Ten film o Mikołaju dla dzieci naprawdę potrafi zaskoczyć. Opowiada o tym, że pewnego dnia nagle wielki łoś ląduje w garażu głównego bohatera, chłopca Maxa. Okazuje się, że zwierzak spadł właśnie z nieba, ponieważ coś poszło nie tak w czasie lekcji na podniebne prawo jazdy ze Świętym Mikołajem. Max i łoś zaprzyjaźniają się. Zwierzę staje się najlepszym kompanem chłopca, który dzięki niemu staje się bardziej pewny siebie, zdobywa się na odwagę, aby zawalczyć o siebie i przede wszystkim znajduje wreszcie kogoś, komu może się zwierzyć ze wszystkich swoich uczuć i zmartwień.

“Ratujmy Mikołaja!”, reż. Leon Joosen, Aaron Seelman, 2013 – film dla dzieci o swietym mikolaju

Nieostrożny elf Bernard niechcący zdradza sekret Mikołaja. Okazuje się, że sympatyczny staruszek z brodą jest w niebezpieczeństwie. O największych tajemnicach Mikołaja dowiaduje się o chciwy miliarder, który wietrzy dobry interes. Elf Bernard będzie jedynym, który może uratować Mikołaja. Idealny film dla dzieci o świętym Mikołaju na świąteczny seans!

Zobacz: Kiedy ubiera się choinkę?

Filmy z Mikołajem dla dzieci. Mikołaj – film edukacyjny dla dzieci

W internecie można znaleźć również filmy dla dzieci o Mikołaju, które opowiadają jego prawdziwą historię. Jednym z nich jest np. produkcja nosząca tytuł “Mikołaj, chłopiec, który został świętym”. Jest to film, dzięki któremu dzieci mogą poznać legendę o tym niezwykłym człowieku.

Sprawdź: Co podarować maluchom na gwiazdkę? Top najlepszych pomysłów na prezenty na Święta dla dziecka do 6 lat!

Rodzice pytają o filmy o św. Mikołaju dla dzieci

Jakie są najlepsze filmy dla dzieci o Mikołaju?

Najlepsze filmy o Mikołaju dla dzieci to przede wszystkim te, które mają pozytywny wydźwięk i dobrze się kończą. Warto postawić na komedię tak, aby spędzić ten świąteczny czas radośnie i z uśmiechem. Powyżej znajdziesz mnóstwo takich propozycji.

Jaki jest najlepszy film animowany o Świętym Mikołaju?

Jedne z najlepszych i kultowych już propozycji filmów animowanych o Mikołaju to oczywiście “Ekspres polarny” oraz “Artur ratuje Gwiazdkę”.

Św. Mikołaj film dla dzieci – jaki?

Najciekawsze filmy dla dzieci o świętym Mikołaju to np. “Klaus”, wszystkie części „Kroniki świątecznej”, “Gdzie jest Mikołaj?”.

Mikołajki film edukacyjny dla dzieci – jakie?

Film z Mikołajem tego typu to np. “Mikołaj, chłopiec, który został świętym”

Historia świętego Mikołaja film – jaki?

Filmy o świętym Mikołaju dla dzieci to np. “Święty Mikołaj” z 2007 roku czy “Kronika świąteczna” z 2018 roku.

Jaki bajka o Mikołaju Disney?

Np. Przyjaciel Świętego Mikołaja, część I i II.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo