Wielkanoc – filmy dla dzieci. Najlepsze propozycje na świąteczny seans!

Wielkanoc to czas radości i wesołej zabawy, zwłaszcza dla dzieci. Maluchy uwielbiają to święto ze względu na kolorowe pisanki, słodycze, prezenty od zajączka wielkanocnego, a także rodzinną atmosferę i zabawy w gronie rodziny. Aby jeszcze bardziej umilić dzieciom czas w trakcie Wielkanocy, można zorganizować specjalny seans filmowy. Dobrze by było, gdyby wybrane produkcje nawiązywały do świątecznych tradycji. Wielkanoc – filmy dla dzieci – co wybrać na rodzinne popołudnie?

Wielkanoc – filmy dla dzieci

Wielkanocne filmy dla dzieci to doskonały sposób na spędzenie czasu w gronie rodzinnym i dodanie odrobinę magii i radości w trakcie tego wyjątkowego święta. Odpowiednie produkcje potrafią przenieść maluchów w świat zajączków wielkanocnych, kolorowych jajek i innych tradycyjnych elementów tego święta.

“Kurczak Mały” (2005)

Mały kurczak stał się przedmiotem drwin ze względu na jego błahostki. Spadające mu na głowę żołędzie wziął za kawałki nieba. Po tym nieporozumieniu trudno mu było z powrotem zawalczyć o swoje dobre imię, a – co gorsza – gdy w końcu mu się udało, coś rzeczywiście zaczęło spadać z nieba. Mały kurczak wraz ze swoimi przyjaciółmi postanowili uratować świat. Przyszłość Ziemi zależała teraz od tak małych stworzeń jak świnka, rybka, kaczka i oczywiście mały kurczak.

Yogi: Miś Wielkanocny (1994)

W Parku Jellystone trwają coroczne przygotowania do wielkanocnego festynu. Istnieje niebezpieczeństwo, że miś Yogi, wielki łasuch, popsuje świąteczne plany. Okazuje się jednak, że paradoksalnie to właśnie łakomy niedźwiedź będzie w stanie uratować obchody. Tuż przed festynem bez wieści znika Wielkanocny Zajączek, a dzielny miś Yogi wyrusza na poszukiwania.

Zobacz: Wielkanocne zagadki dla dzieci. Poznaj ciekawe świąteczne łamigłówki!

Wielkanocne bajki dla dzieci

Wybierając filmy na Wielkanoc dla dzieci, warto postawić na takie produkcje, które opowiadają historie związane z tym świętem. Wielkanocne bajki często pokazują, jak ważne są wartości takie jak miłość, przyjaźń, wybaczanie i dobroć. Dzięki temu dzieci uczą się, że Wielkanoc to nie tylko czas zabawy, ale także okazja do refleksji i zastanowienia się nad własnym postępowaniem.

Hop (2011)

Film “Hop” to zabawna historia o młodym Zającu Zet, który marzy o zostaniu perkusistą. Nie chce wiązać swojej przyszłości z rodzinnym biznesem, czyli fabryką słodyczy na Wyspie Wielkanocnej. Jego życie zmienia się, gdy spotyka człowieka, z którym zawiązuje niesamowitą przyjaźń.

“Zając Max ratuje Wielkanoc” (2017)

Max to mały królik mieszkający w wielkim mieście, który marzy o zdobyciu sławy i dołączeniu do lokalnej gangu. W celu zaimponowania swoim kolegom, postanawia wykonać trudną kaskaderską sztuczkę. Niestety, podczas wykonywania ewolucji w powietrzu samolot, którym podróżował, ulega katastrofie i ląduje w Wielkanocnej Krainie, tajemniczym miejscu, w którym czas się zatrzymał. W samym środku krainy znajduje się Zajęcza Szkoła, staroświecki budynek zarządzany przez tajemniczą Madam Hermionę. To właśnie tam ukryta jest Złota Pisanka, przedmiot dający królikom magiczną moc. Wraz z pomocą nowych przyjaciół Max postanawia znaleźć sposób na powrót do domu, jednakże aby to zrobić, muszą stawić czoła klanowi podstępnych lisów-złodziei. W trakcie niezwykłych przygód, które ich czekają, odkryją również wielką tajemnicę Zająca Wielkanocnego.

Sprawdź: Lany poniedziałek 2023. Tradycja sięga naprawdę dawnych czasów. Czy tego dnia trzeba iść do kościoła?

Familijne filmy na Wielkanoc

Wielkanoc to czas, w którym warto skupić się na rodzinie i spędzać czas w gronie najbliższych. Wspólny seans to zatem nie tylko zabawna rozrywka, ale często po prostu świetny sposób na zacieśnianie więzi i bycie ze sobą blisko.

“Piotruś Królik” (2018)

W filmie komediowym “Piotruś Królik” walka między tytułowym bohaterem a panem McGregore osiąga szczytowy poziom. Ich rywalizacja toczy się o kontrolę nad ogrodem pana McGregora oraz o serce zakochanej w zwierzętach sąsiadki. Piotruś Królik to postać wyjątkowa, która odważnie stawia czoła przeciwnościom losu. W filmie, jego konflikt z panem McGregorem nabiera na sile, a walka o ogród staje się prawdziwą batalią. Oboje walczą o swoje cele, ale tylko jeden z nich zwycięży. Dodatkowo, pojawia się romans między Piotrusiem Królikiem a sąsiadką, która również jest w centrum uwagi.

“Pies, który ocalił Wielkanoc” (2014)

Bannisterowie planują spędzić Święta Wielkanocne na rejsie w gronie rodzinnym. W tym celu zdecydowali się oddać swojego psa, Zeusa, do schroniska dla zwierząt. Niestety, konkurencja miejscowego ośrodka opieki nie życzy sobie, aby to miejsce osiągnęło sukces i pragnie doprowadzić do jego upadku. Teraz to na Zeusie, wraz z jego nowymi przyjaciółmi, spoczywa odpowiedzialność za obronę placówki. Przyszłość schroniska oraz Świąt Wielkanocnych leży w jego łapach.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo