Kolejne zmiany w Polskim Ładzie! Które rodziny i na czym tym razem zaoszczędzą kilkanaście tysięcy?

Rząd PiS planuje zmiany w Polskim Ładzie. Trwają prace komisji sejmowych nad proponowanymi poprawkami. Jedna z nich prawdopodobnie będzie dotyczyła zmian w podatku dochodowym dla rodzin wielodzietnych. Rodziny, w których wychowuje się co najmniej czworo dzieci, mogą zostać całkowicie zwolnione z PIT. Ile wielodzietne rodziny zaoszczędzą na PIT?

Najważniejsze w poniższym artykule:
  • Rząd planuje kolejne poprawki do Polskiego Ładu.
  • Prawdopodobna zmiana ma dotyczyć rodzin wielodzietnych.
  • Rodzice wychowujący czworo lub więcej dzieci nie zapłacą podatku dochodowego.
  • Wielodzietne rodziny najprawdopodobniej będą zwolnione z PIT.

Wielodzietne rodziny zaoszczędzą na PIT

Jak wynika z informacji medialnych, rząd PiS planuje kilka poważnych zmian w uchwalonym Polskim Ładzie. “Dziennik Gazeta Prawna” donosi, że już lada chwila przez Sejm przejdzie poprawka, która ma zwalniać rodziny wielodzietne z podatku dochodowego.

Mieliśmy nieco inne propozycje wyjściowe, ale stanęło na zerowym PIT dla rodzin 4 plus. To dobre rozwiązanie, teraz trwają rozmowy na temat szczegółów. Ostatnie słowo należy do premiera Mateusza MorawieckiegoBartłomiej Wróblewski, poseł PiS, w rozmowie z “Dziennikiem Gazetą Prawną”

Sprawdź też: 1000 plus. Dla kogo i od kiedy nowe świadczenie?

Poprawka ta to kolejna pomoc dla rodzin i jednocześnie następna, na której najbardziej skorzystają rodziny wielodzietne. Wcześniej rząd zapowiedział już wsparcie rzędu 12 tysięcy złotych na każde drugie i kolejne dziecko od 12. do 36. miesiąca życia. Nowe świadczenie tzw. 1000 plus ma wejść w życie z początkiem roku 2022.

Sprawdź: Polski Ład walczy z rozwodami wśród zamożnych małżeństw

Duże rodziny zwolnione z PIT, ale pod pewnym warunkiem

Wielodzietne rodziny zaoszczędzą na PIT, ale nie będzie to takie proste – muszą spełnić pewne warunki. Przede wszystkim ulga ma dotyczyć wyłącznie małżeństw, które mają wspólnotę majątkową i rozliczają podatki wspólnie. Drugim koniecznym kryterium, aby otrzymać zwolnienie, jest kwota dochodu, która nie może przekroczyć w sumie 170 tysięcy złotych rocznie na obojga rodziców. A zatem kwota wolna od podatku PIT będzie wynosić 170 tys., czyli mniej więcej 14 tys. złotych miesięcznie. Osoby zarabiające tyle i mniej, posiadające czworo i więcej dzieci mają zostać objęte zerowym PIT-em.

Sprawdź: Do kiedy ważny jest bon turystyczny?

Co z osobami wychowującymi czwórkę dzieci, ale w niesformalizowanych związkach? Jak wygląda kwestia ulg dla osób samotnie wychowujących tyle pociech? Tego na razie nie wiadomo. Póki co wygląda na to, że uprzywilejowani będą rodzice żyjący w małżeństwach.

Dodaj komentarz

Planowanie ślubu oraz wesela

Menu weselne

Jakie menu wybrać na swoje wesele? Muszą to być potrawy, które trafią w gusta wszystkich gości. Bo przecież świeże i smaczne dania to już pół sukcesu udanego wesela (no może...

Czytaj dalej →
Szczepienia

Kalendarz szczepień + analiza SWOT

We wpisie o wizycie pielęgniarki środowiskowej wspomniałem o szczepieniach dla niemowląt i wyborze programu, który nas czeka.   Trzy programy szczepień dla dzieci W czasie swojej wizyty pielęgniarka pokazała nam...

Czytaj dalej →
Pierścionki zaręczynowe, Planowanie ślubu oraz wesela

Zmówiny vel zaręczyny – powrót do tradycji?

Każdy ślub, według starej tradycji, poprzedzać powinny oświadczyny i zaręczyny. Oczywiście jest to tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie i żadne prawo (pisane czy nie pisane) tego nie nakazuje. Najczęściej...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general