Kolejne zmiany w Polskim Ładzie! Które rodziny i na czym tym razem zaoszczędzą kilkanaście tysięcy?

Rząd PiS planuje zmiany w Polskim Ładzie. Trwają prace komisji sejmowych nad proponowanymi poprawkami. Jedna z nich prawdopodobnie będzie dotyczyła zmian w podatku dochodowym dla rodzin wielodzietnych. Rodziny, w których wychowuje się co najmniej czworo dzieci, mogą zostać całkowicie zwolnione z PIT. Ile wielodzietne rodziny zaoszczędzą na PIT?

Najważniejsze w poniższym artykule:
  • Rząd planuje kolejne poprawki do Polskiego Ładu.
  • Prawdopodobna zmiana ma dotyczyć rodzin wielodzietnych.
  • Rodzice wychowujący czworo lub więcej dzieci nie zapłacą podatku dochodowego.
  • Wielodzietne rodziny najprawdopodobniej będą zwolnione z PIT.

Wielodzietne rodziny zaoszczędzą na PIT

Jak wynika z informacji medialnych, rząd PiS planuje kilka poważnych zmian w uchwalonym Polskim Ładzie. “Dziennik Gazeta Prawna” donosi, że już lada chwila przez Sejm przejdzie poprawka, która ma zwalniać rodziny wielodzietne z podatku dochodowego.

Mieliśmy nieco inne propozycje wyjściowe, ale stanęło na zerowym PIT dla rodzin 4 plus. To dobre rozwiązanie, teraz trwają rozmowy na temat szczegółów. Ostatnie słowo należy do premiera Mateusza MorawieckiegoBartłomiej Wróblewski, poseł PiS, w rozmowie z “Dziennikiem Gazetą Prawną”

Sprawdź też: 1000 plus. Dla kogo i od kiedy nowe świadczenie?

Poprawka ta to kolejna pomoc dla rodzin i jednocześnie następna, na której najbardziej skorzystają rodziny wielodzietne. Wcześniej rząd zapowiedział już wsparcie rzędu 12 tysięcy złotych na każde drugie i kolejne dziecko od 12. do 36. miesiąca życia. Nowe świadczenie tzw. 1000 plus ma wejść w życie z początkiem roku 2022.

Sprawdź: Polski Ład walczy z rozwodami wśród zamożnych małżeństw

Duże rodziny zwolnione z PIT, ale pod pewnym warunkiem

Wielodzietne rodziny zaoszczędzą na PIT, ale nie będzie to takie proste – muszą spełnić pewne warunki. Przede wszystkim ulga ma dotyczyć wyłącznie małżeństw, które mają wspólnotę majątkową i rozliczają podatki wspólnie. Drugim koniecznym kryterium, aby otrzymać zwolnienie, jest kwota dochodu, która nie może przekroczyć w sumie 170 tysięcy złotych rocznie na obojga rodziców. A zatem kwota wolna od podatku PIT będzie wynosić 170 tys., czyli mniej więcej 14 tys. złotych miesięcznie. Osoby zarabiające tyle i mniej, posiadające czworo i więcej dzieci mają zostać objęte zerowym PIT-em.

Sprawdź: Do kiedy ważny jest bon turystyczny?

Co z osobami wychowującymi czwórkę dzieci, ale w niesformalizowanych związkach? Jak wygląda kwestia ulg dla osób samotnie wychowujących tyle pociech? Tego na razie nie wiadomo. Póki co wygląda na to, że uprzywilejowani będą rodzice żyjący w małżeństwach.

Dodaj komentarz

Newsy

Pierwszy dzień zimy

Kiedy jest pierwszy dzień zimy? To pytanie zadaje sobie wiele osób i pomimo tego, że sprawdzamy to co roku, w przyszłym znowu wyleci nam ta data z głowy i będziemy...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Kameralne przyjęcie weselne

Kameralne obiady weselne tylko dla najbliższych również mają swoje zalety. Wcale nie musisz wynajmować sali weselnej na sto lub dwieście osób. Kameralne przyjęcia weselne w domu lub w ogrodzie miewają...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general