Do kiedy jest ważny bon turystyczny? Uważaj, żeby nie przegapić dodatkowych środków

Bon turystyczny obowiązuje od sierpnia 2020 roku, ale nie wszyscy mieli okazję wykorzystać. Jeszcze nic straconego, ponieważ dodatek straci ważność dopiero w marcu 2022. Zgodnie z założeniami można go więc będzie wykorzystać podczas wyjazdów zimowych, w okresie ferii. Sprawdź, jak odebrać i gdzie można wykorzystać bon turystyczny.

Najważniejsze w poniższym artykule:
  • Bon turystyczny będzie obowiązywał jeszcze kilka miesięcy.
  • Jego ważność skończy się w marcu, a więc można go będzie wykorzystać jeszcze podczas ferii zimowych.
  • Otrzymać dodatek może każdy rodzic na dziecko do 18. roku życia.

Czym jest bon wakacyjny?

Bon wakacyjny, inaczej turystyczny, to świadczenie, które zostało wprowadzone przez rząd jako forma wsparcia nie tylko dla rodzin, ale także dla branży turystycznej. Ten sektor gospodarki jest jednym z najbardziej poszkodowanych w wyniku pandemii i dotkniętych negatywnymi skutkami obostrzeń.

Dodatek przyznawany jest podobnie jak 500 plus – bon o wartości 500 złotych przysługuje na każde dziecko poniżej 18. roku życia. Drugi, dodatkowy bon warty również 500 złotych należy się dziecku z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Sprawdź: Terminy ferii zimowych 2022

Do kiedy bon turystyczny można wykorzystać? Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronie Ministerstwa Rozwoju i Technologii jest on ważny do końca marca 2022 roku, czyli obejmie jeszcze na pewno okres wyjazdów zimowych podczas ferii.

Jak złożyć wniosek o bon turystyczny?

Bon otrzymujemy w formie elektronicznej. Wystarczy założyć profil na PUE, czyli na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Można się tam zarejestrować za pomocą Profilu Zaufanego, kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub niektórych systemów bankowości internetowej. Po zalogowaniu się w serwisie i wejściu w zakładkę “Polski Bon Turystyczny” automatycznie powinny się wyświetlić wszystkie przysługujące nam świadczenia. Na stronie powinny znajdować się wszystkie dane, wartość i aktualne saldo, a także numer konkretnego bonu. Następnie aby z niego skorzystać, koniecznie trzeba go aktywować.

Jak aktywować bon turystyczny? Wystarczy wcisnąć przycisk “Aktywuj bon”. Po kliknięciu wyświetli się okienko, w którym należy wpisać aktualny numer telefonu komórkowego oraz adres e-mail i ponownie wcisnąć przycisk ‘Aktywuj bon”. Następnie dostaniesz komunikat z kodem obsługi aktywności. Od tego momentu jest już aktywny i można posługiwać się nim w różnych miejscach w całej Polsce.

Gdzie można wykorzystać bon turystyczny?

Z bonu można skorzystać wyłącznie na terenie Polski. Można za jego pomocą opłacić pobyt w hotelu, pensjonacie lub różnych domach wypoczynkowych. Ale nie tylko! Warto wiedzieć, że bonem sfinansujemy również wyjazd dziecka na kolonie, obóz czy tzw. “zieloną szkołę”, akceptują go także niektórzy organizatorzy wycieczek. Może się to okazać szczególnie przydatną informacją w okresie zimowym, kiedy dzieci będą chciały się wybrać np. na obozy narciarskie podczas ferii. Listę miejsc, które przyjmują płatności za pomocą bonów, można znaleźć na stronie https://bonturystyczny.polska.travel/lista-podmiotow.

Źródła:

Dodaj komentarz

Język polski

Jak zamienić zdanie na równoważnik zdania?

Wypowiedzenie stanowi uporządkowaną gramatycznie grupę wyrazów, zawierającą czytelną informację. Wypowiedzenie zawsze rozpoczynamy wielką literą, zaś kończymy wykrzyknikiem, wielokropkiem, znakiem zapytania bądź kropką. Wypowiedzenia dzielimy na: zdania (występują w nich orzeczenia),...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general