Żarty na Prima Aprilis. Jak zrobić komuś udany kawał 1 kwietnia? Najlepsze pomysły!

Prima Aprilis, znany również jako dzień żartów, to popularne święto obchodzone na całym świecie, w którym ludzie często robią sobie nawzajem wymyślne dowcipy i przekomarzają się z innymi, a czasami organizują nawet bardziej zaawansowane “wkręty”, zwane także popularnie prankami. W Polsce ten zwyczaj również kultywuje się już od wielu lat i każdy wie, że 1 kwietnia można żartować do woli. Jak wkręcić znajomych i rodzinę? Sprawdź najciekawsze pomysły na żarty na Prima Aprilis w szkole i w pracy!

Żarty na Prima Aprilis w pracy

Święto Prima Aprilis to czas na żarty i zabawę, a miejsce pracy to często jedno z lepszych miejsc do przeprowadzania psikusów (pod warunkiem, że panuje tam w miarę luźna atmosfera i mamy dobry kontakt ze współpracownikami). Ważne jednak, aby żarty były odpowiednie i nie przekraczały granic dobrego smaku, aby nie zranić czyichś uczuć, nie zdenerwować kogoś i nie utrudniać mu wykonywania obowiązków. Primaaprilisowe zabawy z przymrużeniem oka mogą być świetnym sposobem na poprawę atmosfery w pracy i integrację zespołu.

Pomysły na kawały na na Prima Aprilis:

 1. Schowaj ulubiony kubek do kawy swojego współpracownika, a następnie zrób mu zdjęcie i prześlij do kolegi/koleżanki z wymownym podpisem: “Mamy Twój kubek, aby go odzyskać musisz zapłacić okup w postaci batona/kanapki/pączka”.
 2. Wyszukaj w sieci film lub nakładkę, która imituje ekran aktualizowania się komputera i włącz ją, gdy kolega/koleżanka na chwile odejdzie od biurka. Pamiętaj, aby nie przeciągać tego żartu – może to uniemożliwić pracę.
 3. Zamiast cukru do kawy, możesz podać koledze/koleżance odrobinę soli.
 4. Zabierz z biurka kolegi/koleżanki wszystkie długopisy, a następnie zamaluj je bezbarwnym lakierem – chcąc coś napisać, ofiara żartu na pewno będzie zdziwiona. Oczywiście miej pod ręką zmywacz do paznokci, aby szybko usunąć szkody.
 5. Możesz nakleić na plecach kolegi karteczkę z jakimś zabawnym (ale nie upokarzającym czy obraźliwym) napisem, np. “Kocham parzyć kolegom kawę!”.
 6. Możesz również zaryzykować prank ze zmianą godziny, ale to tylko wówczas, gdy macie naprawdę dobre relacje, ponieważ jest to nieco okrutny psikus – przestaw zegar z 15:30 na 16:30, a potem uświadom kolegę, że jednak nie może tak wcześnie iść do domu.

Zobacz: Przerwa wielkanocna w szkole 2023. Wolne dni już coraz bliżej. Od kiedy uczniowie odpoczywają?

Szkolne żarty na Prima Aprilis

Prima Aprilis to czas na żarty i zabawę także wśród uczniów i nauczycieli w szkole. Jednym z popularnych żartów jest np. ukrycie zeszytu czy książki kolegi lub koleżanki czy zamiana miejsc w ławkach. Ważne jednak, aby żarty nie przeszkadzały w nauce i nie krzywdziły nikogo. Absolutnie niedopuszczalne jest wyśmiewanie kogoś, upokarzanie go czy jakiekolwiek inne przekraczanie granic dobrego smaku. Wszystko powinno odbywać się z humorem, ale jednocześnie z wzajemnym szacunkiem i w przyjaznej atmosferze.

Żarty na Prima Aprilis w szkole:

 1. Można podłożyć nauczycielowi uformowaną specjalnie białą plastelinę zamiast kredy.
 2. Koledze lub koleżance w szkole można nakleić na plecy karteczkę ze śmiesznym (ale nie obraźliwym) napisem, np. “Chętnie odrobię za Ciebie pracę domową z matematyki”.
 3. Można także sprankować kolegę/koleżankę, że dzisiaj nie ma ostatnich dwóch lekcji z powodu jakiegoś wydarzenia i dopiero przed zajęciami wyznać prawdę.
 4. Zaproponuj koledze, że poczęstujesz go cukierka na przerwie, a tak naprawdę przygotuj świeże winogrona.
 5. Poczęstuj kolegę/koleżankę herbatą z termosu, tylko że zamiast cukru, użyj soli.

Sprawdź: 12 potraw wielkanocnych. Jakich dań nie powinno zabraknąć na Wielkanoc?

Fajne pranki na Prima Aprilis

Zdecydowanie najczęściej robimy sobie primaaprilisowe żarty nawzajem w domu. W tym przypadku możemy sobie bowiem pozwolić na większy luz i znacznie swobodniej przychodzi nam “wkręcenie kogoś”. Oczywiście robiąc sobie nawzajem psikusy z bliskimi również powinniśmy zachować rozsądek i ostrożność, aby kogoś nie urazić, nie zrobić mu krzywdy czy zbytnio nie zdenerwować.

Pomysł na pranka w domu:

 1. Opróżnij cukiernice i wsyp do niej cukier, a następnie zaproś domowników na pyszną herbatkę.
 2. Wyciągnij delikatnie wtyczkę od telewizora z gniazdka tak, aby wyglądało, że jest normalnie wciśnięta – wkręcany będzie myślał, że telewizor się zepsuł.
 3. Przestaw rano zegarek, a następnie obudź domownika i poinformuj go, że srogo dziś zaspał.
 4. Ukrycie przedmiotów – można ukryć drobne przedmioty swojej rodziny, takie jak klucze do samochodu czy telefon, i obserwować ich reakcję, gdy ich nie mogą znaleźć.
 5. Dzieci mogą wkręcić rodziców, że właśnie dowiedziały się o kolejnej jedynce z matematyki i są zagrożone.
 6. Wypchanie butów zmiętymi gazetami lub watą to klasyczny dowcip – wkręcona osoba będzie zdziwiona: czy moje stopy urosły przez noc czy mam nieswoje buty?
 7. Warzywne pralinki – obtaczamy ugotowane brukselki w rozpuszczonej czekoladzie, a następnie pozostawiamy do zastygnięcia i częstujemy niczego niepodejrzewających domowników.

Zobacz: Czy 500 plus będzie przed Świętami Wielkanocnymi 2023? Rodzice liczą, że pieniądze przydadzą się na zakupy

Czytelnicy pytają o primaaprilisowe dowcipy

Prima aprilis żarty – jakie?

Zmiana czasu na zegarku, wyjęcie baterii z pilota od telewizora, zamian cukru na sól, schowanie kluczyków etc.

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wielki powrót festiwali w Energylandii!

Park Rozrywki Energylandia ostatnio ogłosił powrót muzycznych festiwali! Podano już daty dwóch pierwszych, które odbędą się pod koniec czerwca. O kolejnych dowiadywać się będziemy w najbliższych tygodniach, natomiast wiadome jest...

Czytaj dalej →
Rozrywka

Top filmy dla niewyspanych

Inspiracją do tego wpisu (oprócz życia) był komentarz Cezarego Pazury, którego kanał na Youtubie ostatni często towarzyszy mi w korkach. Wujek Czarek opowiedział w jednym z materiałów w jaki sposób...

Czytaj dalej →
Noworodek, Rozrywka

Jak uspokoić płaczące dziecko?

Trafiłem dziś na film zatytułowany “A pediatrician shows you how to calm a crying baby”, czyli “Pediatra pokaże Ci jak uspokoić płaczące dziecko”. W jego opisie czytam, że pediatra, którego za...

Czytaj dalej →
Rozrywka

VLOG#3: LABA Festiwal w Jazdowie

[fwdsevp preset_id=”9″ video_path=”{source:’https://www.youtube.com/watch?v=OEuzJ2BDIjM’, label:’label’, videoType:’normal’}” start_at_video=”1″ playback_rate_speed=”1″ poster_path=”https://www.rodzice.pl/wp-content/uploads/2018/05/laba-vlog2.jpg”] Czy można dobrze się bawić robiąc “nic”? Oczywiście, że tak. Wystarczy mieć wyobraźnię dziecka i znaleźć się w miejscu, które sprawia, że...

Czytaj dalej →
Fryzury Ślubne

Fryzura ślubna

Fryzura ślubna stanowi dopełnienie stylizacji ślubnej. Podpowiemy, jak ją wybrać… Fryzura ślubna to bardzo ważny element stylizacji. Musi nie tylko pasować do sukni, całej koncepcji wystroju, ale wpisać się w...

Czytaj dalej →
Pielęgnacja noworodka

Kąpiel noworodka

Kąpiel noworodka osobiście kojarzy mi się z czymś bardzo ważnym, pełnym napięcia. Pamiętam, jak prawie 20 lat temu rodzice kąpali po raz pierwszy moją młodszą siostrę. Atmosfera, która tej kąpieli...

Czytaj dalej →
Niemowlę, Karmienie niemowląt

Czy piwo Karmi wpływa na laktację?

Piwo Karmi i bardziej obfita laktacja Pierwszą rzeczą jaką usłyszałem od mojej mamy gdy ta dowiedziała się o tym blogu było: Koniecznie napisz o odgazowanym Karmi, które wpływa na laktację....

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general