Surowa biała kiełbasa – ile może leżeć w lodówce?

Biała kiełbasa surowa nie należy do najtrwalszych produktów. Jej data przydatności do spożycia jest bardzo krótka. Kupiłeś jej zbyt wiele i nie wiesz co masz z nią zrobić? Ile może leżeć surowa biała kiełbasa w lodówce? Jak przechowywać surową białą kiełbasę? Czy białą kiełbasę można zamrozić? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na te wszystkie pytania.

Najważniejsze w poniższym artykule:
  • Surową białą kiełbasę powinno się przechowywać w lodówce w otwartym pojemniku maksymalnie przez dwie doby.
  • Jeśli sparzysz surową białą kiełbasę może być przechowywana w lodówce nawet przez 4 dni.
  • Białą kiełbasę można zamrozić.

Biała kiełbasa – jak długo można ją przechowywać?

Jeśli zależy ci na tym, aby biała kiełbasa mogła poleżeć dłużej niż 48 godzin, możesz ją sparzyć – dzięki temu pozostanie świeża nawet przez 4 dni. Jeśli jednak potrzebujesz więcej czasu, włóż kiełbasę do zamrażalnika. 

Kiełbasa biała surowa – przechowywanie

Biała kiełbasa – domowa lub kupna – powinna być przechowywana w odpowiednich warunkach. W lodówce warto ją trzymać w otwartym pojemniku, natomiast jeśli zdecydujesz się ją włożyć do zamrażarki, postaw na foliowe torebki, opatrzone aktualną datą.

Jak przechowywać surową białą kiełbasę w lodówce?

Białą kiełbasę przechowuj na dolnej półce w lodówce, ponieważ tam temperatura jest najniższa. Warto również pamiętać o tym, aby nie trzymać surowego mięsa w foliowej torebce dłużej, niż przez 24 godziny. Dużo lepszym rozwiązaniem będzie talerz lub plastikowy pojemnik bez przykrywki. 

Czy białą kiełbasę można zamrozić?

Domową białą kiełbasę, jak również tę ze sklepu śmiało można zamrozić bez obawy o to, że straci ona swoją konsystencję, zapach lub smak. Proces mrożenia nie wpływa na jej właściwości. Mimo to, warto pamiętać o tym, aby nie pozwolić jej leżeć zamrażalniku dłużej niż przez 6 miesięcy. 

Rodzice pytają o surową białą kiełbasę:

Ile może leżeć surowa biała kiełbasa w lodówce?

Surowa biała kiełbasa nie powinna spędzić w lodówce więcej niż 48 godzin. 

Jak przechowywać białą kiełbasę?

Białą kiełbasę możesz przechowywać w lodówce lub zamrażarce. Parzenie zamrożonej białej kiełbasy niczym nie różni się od procesu, który stosujemy w przypadku świeżego wyrobu.

Czy można mrozić białą kiełbasę?

Biała kiełbasa świetnie nadaje się na zamrażanie, jednak warto pamiętać o tym, aby do zamrażarki włożyć ją przed sparzeniem. W ten sposób będzie mogła poleżeć w zamrażalniku nawet przez pół roku. 

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Wielkanoc

Kiedy się je żurek wielkanocny?

Wiele osób zastanawia się kiedy się je żurek wielkanocny? Osoby te zastanawiają się też jak podać żurek wielkanocny, by był pyszny i smakował wszystkim uczestnikom świątecznego śniadania. Jest to niewątpliwie...

Czytaj dalej →
Rozrywka

Problemy młodych rodziców

W ostatni piąteczek na naszym ołpen spejsie zasłyszałem ten oto rodzicielski suchar:   Przypomniał mi on wpis, który czytałem na jakimś blogu rodzicielskim. Wpis dotyczył rzeczy, które rodzice robią TYLKO przy pierwszym dziecku. Było...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Błogosławieństwo rodziców

Błogosławieństwo od rodziców to jedna z najważniejszych tradycji w dniu ślubu dla osób, które są katolikami. Symbolizuje przekazanie przez rodziców tuż przed ślubem władzy rodzicielskiej mężowi kobiety i zgodę na...

Czytaj dalej →
Suknie Ślubne

Suknia ślubna

Suknia ślubna: wymarzona, wyśniona, albo wręcz przeciwnie – wielki znak zapytania. Podpowiadamy, jaki fason sukni ślubnej będzie najlepszy i na co zwrócić uwagę podczas przymiarek. Decyzja dotycząca wyboru sukni ślubnej jest jedną...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general