Surowa biała kiełbasa – ile może leżeć w lodówce?

Biała kiełbasa surowa nie należy do najtrwalszych produktów. Jej data przydatności do spożycia jest bardzo krótka. Kupiłeś jej zbyt wiele i nie wiesz co masz z nią zrobić? Ile może leżeć surowa biała kiełbasa w lodówce? Jak przechowywać surową białą kiełbasę? Czy białą kiełbasę można zamrozić? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na te wszystkie pytania.

Najważniejsze w poniższym artykule:
  • Surową białą kiełbasę powinno się przechowywać w lodówce w otwartym pojemniku maksymalnie przez dwie doby.
  • Jeśli sparzysz surową białą kiełbasę może być przechowywana w lodówce nawet przez 4 dni.
  • Białą kiełbasę można zamrozić.

Biała kiełbasa – jak długo można ją przechowywać?

Jeśli zależy ci na tym, aby biała kiełbasa mogła poleżeć dłużej niż 48 godzin, możesz ją sparzyć – dzięki temu pozostanie świeża nawet przez 4 dni. Jeśli jednak potrzebujesz więcej czasu, włóż kiełbasę do zamrażalnika. 

Kiełbasa biała surowa – przechowywanie

Biała kiełbasa – domowa lub kupna – powinna być przechowywana w odpowiednich warunkach. W lodówce warto ją trzymać w otwartym pojemniku, natomiast jeśli zdecydujesz się ją włożyć do zamrażarki, postaw na foliowe torebki, opatrzone aktualną datą.

Jak przechowywać surową białą kiełbasę w lodówce?

Białą kiełbasę przechowuj na dolnej półce w lodówce, ponieważ tam temperatura jest najniższa. Warto również pamiętać o tym, aby nie trzymać surowego mięsa w foliowej torebce dłużej, niż przez 24 godziny. Dużo lepszym rozwiązaniem będzie talerz lub plastikowy pojemnik bez przykrywki. 

Czy białą kiełbasę można zamrozić?

Domową białą kiełbasę, jak również tę ze sklepu śmiało można zamrozić bez obawy o to, że straci ona swoją konsystencję, zapach lub smak. Proces mrożenia nie wpływa na jej właściwości. Mimo to, warto pamiętać o tym, aby nie pozwolić jej leżeć zamrażalniku dłużej niż przez 6 miesięcy. 

Rodzice pytają o surową białą kiełbasę:

Ile może leżeć surowa biała kiełbasa w lodówce?

Surowa biała kiełbasa nie powinna spędzić w lodówce więcej niż 48 godzin. 

Jak przechowywać białą kiełbasę?

Białą kiełbasę możesz przechowywać w lodówce lub zamrażarce. Parzenie zamrożonej białej kiełbasy niczym nie różni się od procesu, który stosujemy w przypadku świeżego wyrobu.

Czy można mrozić białą kiełbasę?

Biała kiełbasa świetnie nadaje się na zamrażanie, jednak warto pamiętać o tym, aby do zamrażarki włożyć ją przed sparzeniem. W ten sposób będzie mogła poleżeć w zamrażalniku nawet przez pół roku. 

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Dodatki ślubne

Bukiety ślubne

Bukiety ślubne są dobierane do sukni, dodatków i makijażu Panny Młodej oraz do garnituru Pana Młodego. Mogą też nawiązywać do wystroju sali lub kościoła. Na rozmowę z florystą albo kwiaciarką powinnaś...

Czytaj dalej →
Niemowlę, Pielęgnacja niemowląt

Test pieluszek jednorazowych

Dada, Pampers, Baby Dream, Toujours? Wpis o wyprawce noworodka oraz ten z porównaniem Dady i Pampersa sprawił, że zacząłem przeglądać różne testy pieluszek. Bliżej mi do praktyka niż teoretyka. Postanowiłem...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Winietki

Winietki rozstawione na stołach weselnych ułatwiają gościom zajęcie miejsca. Mogą im towarzyszyć drobne upominki albo zabawne akcenty. Na pewno wielu z was było na weselu, na którym nie było rozplanowanych...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo